Dünyanın En İyi 10 Spor Salonu

Bu spor salonları bildiğiniz basit salonlardan değil. Bu spor salonları, gergin ve titremekten dişleri birbirine çarpan biri olarak girip, iri yarı maço bir erkek olarak çıktığınız salonlar. İşte dünyanın en iyi 10 spor salonu..


Gold’s Gym – Venice, CA
"Pumping Iron" filmi sizde bir şeyler çağrıştırıyor mu? Çağrıştırıyor olmalı çünkü bu unutulmaz filmde rol alan Avusturyalı Arnold Schwarzenegger, sahne arkası çalışmalarını defalarca kez bu spor salonunda gerçekleştirdi. Vücut geliştiricilerin mekanı olarak adlandırılan bu spor salonu, "Muscle Beach"de yer almış efsanevi Joe Gold'a ait. Şimdi 28 ayrı ülkede ve Amerika'da 38 eyalette 3 milyon üyeye hizmet veriyor. Her vücut geliştiricinin çalışmak istediklerini hayallerini süsleyen spor salonu haline geldi. Vücut geliştirme dışında, yoga, zumba, dövüş sanatları gibi alanlarda da hizmet vermekte. 

Metroflex Gym – Arlington, TX
Metroflex Gym, Mr. Olympia Ronnie Coleman'ın antrenmanlarına tanıklık etmiş bir spor salonudur. 1987 yılında Brian Dobson tarafından spor salonlarının eksikliğinden ve kısıtlamalarından dolayı kurulan Metroflex, her seviye için ün kazanmıştır. 45 kg üzeri ağırlıkların yere çarptırıldığı, tebeşir tozunun havayı kapladığı bu salonda kurallar yok. Bu spor salonunu daha da harika kılan şey, üyelik hiçbir şekilde herhangi bir sözleşme gerektirmemekte ve istediğiniz zaman herhangi ekstra bir maliyet çıkmadan ayrılabilirsiniz.

Original Temple Gym – Birmingham, UK
Temple Gym, Birmingham'da ilk açılışını 1962 yılında yapmıştır ve 20 yıl sonra genç yetenek Dorian Yates tarafından mirası devam ettirilmek üzere devir alınmıştır. Temple Gym, hayatın her kesiminden insanların bulunduğu bodrum katında bulunan bir ağırlık eğitim tesisidir. Eski tarzda ekipmanlara sahip olan bu spor salonu aynı zamanda son teknoloji ekipmanlar da bulunduruyor. Mr. Olympia Dorian Yates'in salonu, Batman'in gizli mağarasının vücut geliştiriciler için olan versiyonu gibi.


Bev Francis’s Powerhouse Gym – Syosset, NY
Powerhouse Gym bir diğer ismi ile East Coast Mekka, 136 kg bench press giren ilk kadın Bev Francis'e ait. Etkileyici, değil mi? Sürekli selfie çeken bir kız için selfie ne demekse, bu spor salonu bir vücut geliştirici için aynı şeyi ifade ediyor, ZORUNLULUK. Buradaki ekipmanlar, başlangıç seviyesinden profesyonel seviyeye, boks, kickboks alanları da dahil olmak üzere sürekli doludur. Düzenli olarak Jay Cutler, Phil Heat ve Kai Greene gibi büyüklerin antrenmanlarına tanıklık eden bu salon, New York'u ziyaret eden her vücut geliştirici için gidilmesi gereken spor salonlarından biri haline geldi.

Firehouse Fitness – Abiline, TX
Listemizde 5. sırada 5000 metrekarelik salonu ile Firehouse Fitness var. Bu spor salonu, Timothy ve Pam Smith'in fırsat olarak gördükleri bir itfaiye istasyonu. Crossfit, yoga ve zumba için 2000 metrekarelik bir açık alana sahip. Ayrıca Firehouse Fitness mutfağında sağlıklı bir öğle yemeği menüsü ile birlikte toplu olarak satın alabileceğiniz sağlıklı dondurulmuş gıdalar bulundurmakta. 

Titan Fitness – Sydney, Australia
Titan Fitness, 26 yıl boyunca temel değerlere sadık kalmış elit bir spor salonudur. Sahipleri Murat ve Mets Analin tarafından seçilen ekipmanlarla dolu olan bu salon, vasatlıktan sıkılmış ve nefes almak isteyenler için idea bir ortam. Salonda ücret ödemeden beslenme programı yazdırabilir veya çocuğunuz için çocuk yuvasından faydalanabilirsiniz. Grup derslerine de katılabilirsiniz. 


Quads Gym – Chicago, Illinois
Quads Gym, 2005 yılında Muscle ve Fitness dergisinin "Amerika'nın En İyi 10 Spor Salonu" listesinde ve daha sonra  2007 yılında Muscular Development dergisinin "En İyi 10 Spor Salonu" listesinde yer almıştır. Listeye girmiş olmasıyla birlikte iyi bir çalışma alanı olduğu da kanıtlanmış oluyor. Bu spor salonu 1 günden 1 yıla kadar olan değişen üyelik fiyatlarına sahip. 1000'den fazla üyeye sahip olan bu spor salonunda 15 trainer çalışmakta. 

Big Tex Gym – Austin, TX
Listemizde Texas'ta bulunan başka bir spor salonu tekrar yer alıyor. Big Tex Gym'de Powerlifter olanlar için ayrı bir çalışma odası bulunmakta. Böylelikle antrenman yapacak kişi dikkati dağılmadan ve odaklanarak çalışabilmekte. Dışarıda bulunan tekerlek ile çalışma yapabilmek için bir alanı olması ile birlikte ayrıca hangi müzikle çalışacağınızı siz seçebiliyorsunuz. Son olarak, Big Tex'in personeli, üyeler tarafından son derece samimi ve yardımcı olarak tasvir ediliyor. 

Oxygen Gym – Kuwait
Kuveyt'te bulunan bu spor salonu o kadar büyük ki, nereden başlayacağınıza karar veremeyeceksiniz. Mısırlı vücut geliştirici Mamdouh “Big Ramy” Elssbiay'nın evi gibi olan ve Bader Bodai'nin sahip olduğu bu salonu en iyisi bir videoyla tanıtalım. 
 


Mars Athletic Club
Mars Entertainment Group'un açmış olduğu Mars Athletic Club, fitness, cardio, pilates, cycling gibi seçeneklerle karşımıza çıkıyor. 28 metrelik kulvarlı yüzme havuzu, profesyonel zeminli basketbol sahası, ski snowboard pisti, güneşlenme terası var. Masaj, sauna, buhar odası, hamam ve buz duşundan üyeler faydalanabilmekte. 

ÇOK TIKLANANLAR