Dünyanın En Korkunç Ve Tüyler Ürperten 7 Hapishanesi

Çoğu insanın girmekten ödünün patlayacağı hapishaneleri sıraladık. Yasaklar çiğnenmek içindir diyenler açlıktan buradaki fareleri çiğneyerek hayatta kalma mücadelesi veriyorlar. Vücudunuzu buz tutturacak 7 kötü hapishaneyi sizler için derledik.


Bang Kwang, Bangkok, Tayland
"Bangok Hiltonu" diye anılan bu hapishanede, işkence ve aşırı kalabalığı ile ünlüdür. Ölüm cezasına çarpıtılan mahkumlara, infazları yapmadan önce sadece iki saat süre veriliyor. 
 

Black Beach Hapishanesi, Ekvator Ginesi, Afrika
Bu hapishaneyi kaplayan fare istilası ile biliniyor ve sürekli yemek kıtlığı yaşanıyor. Gardiyanların linçleri ve bir çok hastalıktan kaynaklanan ölümler burada her yıl artarak onlarca can alıyor.

Gitarama Central Prison, Rwanda, Africa
İlk başta 400 mahkum kapasitesiyle inşa edilen ceza evinin mahkum sayısı ülkenin iç savaş yaşadığı dönemde 90'larda 7000'e ulaşmıştır. O yıllarda, mahkumların hayatta kalabilmek, yaşamaları için insan eti yemek gibi basit yollara başvurmak zorunda kaldırlar.
 


Kamiti Maximum Security Prison, Nairobi, Kenya
Hapishane, kirli kolera gibi salgınlar çok fazla yaygındır. Yetersiz beslenme ve açlık ölüm sebeplerinden, sürekli vuku bulan isyanlar gibidir.
Kapasitesi 800 olan hapishanede 3000 mahkum vardır.

La Sante, Paris, Fransa
Mahkumlardan ziyade, hapishanede fare ve bitkilere de ev sahipliği yapmaktadır. Çok fazla kalabalık oluşunun yanı sıra buradaki gardiyanlar bilinen en acımasız insanlardır. Koşulları tahminizden daha kötüdür. 2002'de 73 mahkum atık su kanalından su içerek intihar etmiştir.
 

Rikers Island, New York, ABD
"Law & Order" dizisinin ilham aldığı Rikers Adası çok fazla bıçaklanma, şiddet olayları, linç ve zihinsel rahatsızlığı olan mahkumlara karşı tutumları ile gündeme geldi.  2007'de, 18 yaşında mahkum burada dövülerek canice öldürülmüştür.


Gidani Hapishanesi, Tiflis, Gürcistan
Kötü şöhretini 2012'de ortaya çıkaran bir video ile herkes sahit oldu. Videoda gardiyanlar mahkumlara karşı işkence uygulayıp, cinsel istismarda bulunuyorlardı. 2005 tarihinde bir gardiyan her şeyi itiraf edip, bu hapishanede buna benzer binlerce olay olduğunu ve şahitlik ettiğini dile getirmiştir. 

ÇOK TIKLANANLAR