Dünyanın En Muhteşem ve En Gösterişli Buz Evleri

Buzdan otellerin rüya gibi konseptleriyle sizleri şaşkına çevirecek ve bir an önce tatil yapmak için can atacağınız mekanları sizler için derledik. Güzel mekan haberleri vermek benden, doya doya gezmek ve eğlenmek sizden.


ICEHOTEL - İSVEÇ
Kuzey Kutup Dairesi’nin 40 kilometre uzağında olan bu buz otel her ilkbahar yok oluyor, sonra her kış, bütün odaları birer birer elle yeniden yontularak kuruluyor. Küçük bir köy şeklinde inşa edilen tesiste 55 oda bulunmaktadır. Yaklaşık 2 derece sıcaklığında ki odaları Renk geyiği postlar ile ısınılmaktadır.

HOTEL DE GLACE - KANADA
Quebec’in 4 km uzağında var olan Hotel de Glace öyle bir yere inşa edilmiş ki kendinizi Kuzey Kutbu’nun tam ortasında gibi hissetmenize neden oluyor. Otelde açık hava jakuzisi ve sauna gibi bir çok güzel ve değişik aktiviteler ile de rahatlayabilirsiniz. Değmeyin keyifime diyorsunuz. Buzdan odalarında size temin edilen özel uyku tulumları sayesinde sıcacık , rahat ve konforlu bir uyku uyuyabiliyorsunuz.  Suit odalarında ise, sizleri çok şaşırtacak bir şekilde buzu eritmeyen şömineler bulunmaktadır. Anlatırken ben rahatladım gidesim geldi.
 

SORRINSNIVA IGLOO HOTEL - NORVEÇ
Otel 1999’da dokuz odalı olarak açıldığından beri, dördü özel dekore edişmiş süit’ler olmak üzere otuz odalı muhteşem bir komplekse dönüşmüştür.  Otelde bulunan buzdan şapel, romantik düğünlere ev sahipliği için kapılarını açıyor. Otelde buzdan bir bar ve özel bir restoran da bulunmaktadır. Her şeyin bu kadar ince elenip sık dokunması da çok şaşırttı.

IGLU HOTEL - ANDORRA
Fransa ile İspanya arasındaki küçük  ülke Andorra’da bulunan Iglu Hotel, Grandvalire kaya merkezinde yer almaktadır.  En fazla altı kişi konaklayabiliyor. Diğer buz otellerin aksine ıssız  bölgede bulunmayan otelde lastik üzerinde karda kayma, kar raketiyle yürüyüş, kayak ve snowboard gibi bir sürü değişik ve güzel aktiviteler vardır. Dış mekanda yer alan bar bölümü ve jakuzileri de kış tatilinizi bir hayli keyifli geçmesini sağlayacak.
 

VILLAGE IGLOO BLACK SHEEP - FRANSA
Mont Blanc’ın şahane manzarasına karşı konumlanmış, Fransız tarzının inceliğini ve şıklığını yansıtan Village Igloo Black Sheep’te iglo odalarda konaklayabilirsiniz. Lezzetli yemekler ile de karnınız bayram ediyor. La Plagne kayak merkezinde olan otelin barındaysa, kayak sonrası sıcak şarapla ısınmak. Size daha nasıl büyük bir keyif sunulabilir ki? Yemede yanında yat konsepti olmuş.

KIRNEKES SNOW HOTEL - NORVEÇ
Her sene dünyanın dört bir yanından gelen buzda heykel sanatçıları tarafından yeniden tasarlanan Kirnekes Snow Hotel’in dekoru çoğunlukla nordik folklor öğeleri içermektedir. Ziyaretçilerine rüya gibi bir konaklama deneyimi sunan otelin eksi 4 derecelik odalarında sizleri sıcak tutacak özel uyku tulumları ile uyuyorsunuz. Lezzetli  yemeklerinin yanı sıra buzda balık avı gibi yöreye özel aktivitelerle mutlu bir tatil geçirebilirsiniz.


POPÜLER GALERİLER
ŞU AN BUNLAR TIKLANIYOR