Dünyanın En Ünlü 5 Seri Katili

Dünyanın en ünlü 5 seri katili ve onlarla ilgili şaşırtıcı bilgiler..


Albert Fish
20. yüzyılın en azılı yamyamı olarak bilinmektedir. Gri adam, Brooklyn vampiri gibi takma isimleri vardır. 100'e yakın çocuk öldürmüştür fakat sadece 5 cinayetten ceza almıştır. Yetimhanede büyümüş, işkence görmüş ve bir süre sonra gördüğü işkencelerden zevk almaya başlamıştır. 6 çocuğuna bakmak için zimmete para geçirmekten hapise girmiştir ve hapishanede cinsel tercihi erkeklere kaymıştır. Öldürdüğü çocukları bir süre sonra Tanrı'ya kurban olarak görmeye başlamıştır. Öldürüp yediği çocuklardan birisinin annesine, çocuğu nasıl öldürüp yediği ile ilgili bir mektup yazmıştır. Elektrikli sandalyede idam edilmiştir.

Jeffrey Dahmer
Cinayetlerine 18 yaşında başlamıştır. Ölü bedenlere işkence yapmıştır ve kendisi nekrofilidir. Zorlu bir çocukluk geçirmiştir. Toplamda 17 erkek öldürmüştür. Çoğunlukla Afrika kökenli Amerikan erkekleri hedef almıştır. Kurbanlarını para ve seks vaadiyle eve getirir ve onlara uyuşturucu verirdi. Daha sonra kurbanlarını öldürüp onlarla cinsel ilişkiye girmiştir. İşi bittikten sonra kurbanlarını parçalamış, bazı organlarını hatıra olarak saklamıştır. Kurbanlarının fotoğraflarını çekmiştir. Dondurucusunda cinsel organ ve kesilmiş kafa saklamıştır. Hapishanede başka bir mahkum tarafından öldürülmüştür. 

Ted Bundy
Seri katil tanımının kendisi ile doğduğu söylenmektedir. Avukat olarak tanındığı için kimse katil olabileceğini tahmin edememiştir. İnsanlar tarafından hoş ve iyi birisi olarak tanımlanmıştır. 20-28 arası cinayet işlemiştir. Kurbanları kadındır ve hepsine tecavüz etmiştir. Zorlu bir çocukluk geçirmiştir. Bazı kurbanlarını pişirip yemiştir. Hapishanede hayranlarından biriyle evlenip, bir kız çocuğuna sahip olmuştur. Elektrikli sandalyede idam edilmiştir. 

Charles Manson
Manson ailesi adlı bir tarikat kurmuştur ve 1969'da ırklar arası bir savaş başlatmak için iki gecede 7 kişiyi vurdurarak ve bıçaklatarak öldürtmüştür. Kendisi cinayetlerin hiçbirini işlememiş, müritlerine işlettirmiştir. Çocukluğu acı içinde geçmiştir ve dediğine göre annesi bir sürahi bira için kendisini takas etmeye çalışmıştır. 8.5 aylık hamile bir kadını 16 yerinden bıçaklattırmış ve sonra karnındaki ölü bebeği dışarı çıkarttırmıştır. En büyük özelliği hiç cinayet işlemeden en sadist seri katil ünvanını almasıdır. Müritleri ömür boyu hapis cezasına çarptırılmıştır ve kendisi 83 yaşında vefat etmiştir. 

Richard Ramirez
Aile yapısından dolayı sık sık evden kaçıp mezarlıkta yatması ile bilinirdi. İlk kurbanı 79 yaşında bir bayandı ve önce tecavüz edip sonra öldürmüştür. Kendisi satanist idi ve kurbanlarına ters pentagram işareti çizmiştir. Kurbanlarını öldürmeden önce onlara şeytana tapma amaçlı ayin şeklinde dualar okutmuştur. Lakabı gece avcısıydı ve genellikle karanlık evlere sızıp uyuyan kişileri katlediyordu. Karaciğer yetmezliğinden ölmüştür.

ŞU AN BUNLAR TIKLANIYOR

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X