Dünyanın En Zengin Beş Poker Oyuncusu

İnternetle birlikte, sanal ortamda da en sevilen oyunlardan poker, bazı kişiler için zengin olmanın en kolay yollarından biri gibi görünüyor. Bu durumu ne kadar tasvip etmesek de milyonlarca dolar kazanıp hayallerine kavuşan oyuncuların olduğu bir gerçek. İşte dünyanın en zengin 5 poker oyuncusu:


#5 Chris Ferguson

Kaliforniya doğumlu olan Chris Ferguson, 5 kez WSOP bileziği kazanmış ve sayısız poker turnuvasında birinci olmuştur. Kovboy görünümlü profesyonel oyuncunun, bu kart oyunundan elde ettiği serveti ise 25 milyon dolar olarak karşımıza çıkıyor.

Chris Ferguson’un hakkında ilgi çeken bir diğer özelliğiyse, milyonerin özel hayatıdır. Ünlü oyuncunun hem annesi hem de babası matematik alanında doktora yapmış. Ebeveynlerinden eksik kalmayan Ferguson, Kaliforniya Üniversitesi’ne girerek bilgisayar bilimi alanında doktora yapmıştır. Serseri görünümüne rağmen oldukça zeki bir adam olan Ferguson, poker yarışmalarında hala boy gösteriyor. Full Tilt Poker isimli online poker odasının yöneticiliğini yapıyor.


#4 Erik Seidel

New York doğumlu olan Erik Seidel, poker oynamaya başlamadan önce profesyonel bir tavla oyuncusu olarak tanınıyordu. Tavladan sonra borsa ile ilgilenmeye başlayan Amerikalı, tekrar yön değiştirerek profesyonel poker oyunculuğuna başladı. 8 WSOP bileziği olan milyoner, Dünya Poker Turnuvası’nda da şampiyon oldu. Hala poker masalarına oturan Seidel’in bu oyundan kazandığı servet tam 41 milyon dolar.


#3 Phil Ivey

Günümüzün en iyi poker oyuncularından biri olan Phil Ivey, 10 WSOP bileziği ve 1 Dünya Poker Turnuvası kazanmıştır. Profesyonel poker kariyerine başlamadan önce bir pazarlama şirketinde çalışan Ivey, bu oyuna olan ilgisini keşfetmiş ve ofis arkadaşlarıyla poker oynayarak kendini geliştirmiş.

Kısa zamanda başarısını kanıtlayan Phil Ivey’in poker aracılığıyla kazandığı servet tam olarak bilinmese de en az 100 milyon dolara sahip olduğu tahmin ediliyor. Bir diğer taraftan, geldiği yeri hiçbir zaman unutmayan Phil Ivey, hayır kurumlarına oldukça cömert bağışlar yaparak da sevilen bir isim olmayı başarmış.#2 Sam Farha

Dünyanın ikinci en zengin poker oyuncusu, Lübnan doğumlu bir Amerikalı olan Sam Farha. 1990’lı yıllardan başlayarak hayatını bu oyuna adayan Sam Farha, 2003 yılında yapılan Dünya Poker Serisi ile ün kazanmıştır. Bu turnuvada Farha birinci değil, Chris Moneymaker’a yenilerek ikinci olmuştur. Ancak Farha’nın birinci olamaması, ünlü poker oyuncusunun maddi durumunu pek de etkilememiş.

Şu an yeni bir kitap yazdığı söylenen Sam Farha; 1996, 2006 ve 2010 yıllarında 3 WSOP bileziği kazanmıştır. Son olarak Farha’nın yeni bir video oyunu ve TV dizi projesi üzerinde çalıştığını da bilgilerimize ekleyelim.


#1 Dan Bilzerian

Yukarıdaki 4 isim size tanıdık gelmiş olmayabilir; ancak Dan Bilzerian’ı mutlaka bir yerlerden duymuş olmalısınız . Dünyanın en zengin profesyonel poker oyuncusu olarak tanınan Bilzerian, lüks otomobilleri, silah tutkusu ve kadınlara olan düşkünlüğü ile bir playboy hayatı sürdürüyor. Yine de Dan Bilzerian’ı bu yaşam tarzından dolayı suçlayamayız. Sonuçta harcayabileceğinizden çok daha fazla paraya sahip olursanız, böyle bir hayat yaşamaktan başka ne yapabilirsiniz ki?

Birçok poker turnuvasına katılmış ve milyonlarca dolar kazanmış isim, ayrıca Victory Poker isimli online poker odasının ortak kurucusu olarak biliniyor. Diğer taraftan Amerikalı olan ünlü oyuncu, poker kariyerine başlamadan önce Navy SEAL eğitimine katılmış; ancak askerlik hizmetinde başarılı olamamıştır. Sonuçta lüks yaşam sitiliyle sosyal medya sitelerinde de oldukça ünlü olan Dan Bilzerian, uzun süre 150 milyon dolarlık servetinin keyfini çıkarmaya devam edecekmiş gibi görünüyor, değil mi?


ÇOK TIKLANANLAR