Dünyayı Kasıp Kavuran, En Popüler, En Çok Dinlenen, En İyi Müzik Grupları

Şarkıları hangi dilde olursa olsun insanlara şarkılarını ezberleten, onları etkisi altına alan dünyayı kasıp kavuran müzik grupları.


The Beatles / İngiltere
Efsanevi müzik grubu The Beatles, İngiltere’nin Liverpool şehrinde kurulmuştur. 1960’lı yıllarda oldukça popüler olan grup, İngiltere ve Amerika listelerinde büyük başarıları yakalayarak, birçok satış rekoru da kırmıştır. Filmler, video oyunları ve kitaplara konu olan başarılı grup, günümüz müzik anlayışını da etkilemeyi başarmıştır.  

BTS / Güney Kore
Grup ikinci full albümleri, Wings'in yayımlanması ile, (iTunes'da 26 ülkede #1 numaraya yerleşti) kendilerini aşmaya devam ettiler. Albüm ayrıca Billboard 200 listesine 26 sıradan giriş yaptı. (Bir K-Pop albümün ulaştığı en yüksek sayıydı. Bu da grubu, hem 3 tane kayıtla listeye giren ilk K-Pop grubu, hem de listede 1 haftadan daha fazla zaman geçiren ilk K-Pop grubu yaptı.).   Bugüne kadar, BTS'in diskografisi tahmini olarak dünya çapında 2.5 milyon civarında sattı. Geniş ve uluslararası hayran kitleleriyle, Asya, Avrupa, Avustralya, Kuzey Amerika ve Güney Amerika'da verdikleri 'sold out' konserleriyle tanınırlar.   BTS Twitter'da emojisi bulunan ilk Koreli gruptur.Ekim 2016'da, Billboard, BTS'i kendilerinin Social 50 listesinde #1 numaraya yerleştirdi. Böylece onları listenin başında yer alan ilk Koreli grup yaptı.Ayrıca spotify uygulamasında 1 milyon takipçiyi aşan tek K-pop grubu oldular. Grup sadece bu yılın yarısında 75 ödül kazandı ve kazanmaya devam ediyor. 

ABBA / İsveç
1966 yılında bir müzik grubu kurmaya karar veren Björn Ulvaeus ve Benny Andersson, 1969 ilkbaharında ABBA'nın diğer yarısını oluşturacak olan Agnetha Fältskog ve Anni-Frid Lyngstad'in katılımı ile grubu tamamladılar ve üyelerinin adlarının ilk harflerinden oluşan ABBA adını aldılar.Grup 1974 yılında "Waterloo" ile Eurovision Şarkı Yarışması`na katıldı. Bu sırada grup ABBA adını aldı. 6 Nisan 1974'teki Eurovision Şarkı Yarışması'nda ABBA "Waterloo" ile birinci oldu. Bu başarı ABBA`nın tüm Avrupa ülkelerinin yanı sıra ABD`de de ünlü olmasını sağladı. 


Europe / İsveç
1982 yılında kurulmustur. İlk ismi force olup, daha sonra europe'a dönüstürülmüstür. Melodik heavy metal yapmalarına karsılık, kimi zaman glam tarzı şarkılar da yapmışlardır.

Queen / İngiltere
Queen, 1970 yılında kurulmuş tüm dünyada albümleri 300 milyondan fazla satmış İngiliz rock grubudur. 1960'ların sonlarında Smile grubunun dağılma sürecine girmesi sonrasında Brian May, Roger Taylor ve Freddie Mercury tarafından Londra'da kurulmuştur. Bir yıl sonra John Deacon'un katılımıyla grup tamamlanmıştır. 70'lerin ilk yıllarında üne kavuşan grup bugün hâlâ geniş bir hayran kitlesine sahiptir. Stadyum rock, hard rock, heavy metal, opera rock ve bunun gibi daha nice müzik türüne büyük katkılarda bulunmuştur.

Tokio Hotel / Almanya
Tokio Hotel , bir Alman Rock grubudur. Grubun çalışmalrı arasında dört adet "bir numara" bulunmaktadır. Şimdiye kadar en çok liste başarısını Almanya ve Avusturalya'da elde etmişlerdir.


One Direction / İngiltere
One Direction dört üyeden oluşan Britanyalı müzik grubudur. Eskiden beş kişiden oluşan grup Zayn Malik'in ayrılması ile dört kişiye düşmüştür. Üyeleri; Louis Tomlinson, Harry Styles, Liam Payne ve Niall Horan'dır. İngiltere'de yayınlanan yarışma programı olan The X Factor'ün yedinci sezonunu üçüncülükle bitirmişlerdir. Daha sonra grup Syco Music'le anlaşarak ilk kayıtlarını yapmışlardır One Direction'ın ilk teklisi "What Makes You Beautiful", 11 Eylül 2011 tarihinde yayınlanmıştır ve İngiltere müzik listelerinde birinci sıraya yükselmiştir.
 

BigBang / Güney Kore
2006 yılında grup olarak çıkış yaptılar. Çıkışlarından itibaren Kore'nin en başarılı gruplarından biri haline geldiler ve birçok hit şarkıya imza attılar. Ülkelerinde ve Asya'da aldıkları birçok prestijli ödülden sonra 2011'de MTV Avrupa Müzik Ödülleri'nde En İyi Uluslararası Sanatçı ödülünü kazandılar ve MTV'den ödül kazanan 2. Koreli sanatçı unvanını kazandılar. 

Maroon 5 / Amerika
Maroon 5, Grammy ödüllü Amerikalı rock müzik grubudur. Songs About Jane adlı ilk stüdyo albümüyle birçok ödül kazanmıştır. Albüm, Haziran 2002'de yayımlanmış; dünyadaki farklı ülkelerinden altın, platin ve 3 kat platin plak kazanmıştır.[1] Grup, 2005 yılında Live - Friday the 13th adında bir konser albümü piyasaya çıkartmıştır


Linkin Park / Amerika
Linkin Park, ABD'li rock grubudur. 1996'da Xero adıyla kurulduğundan beri 80 milyondan fazla albüm satmayı ve iki Grammy ödülü kazanmayı başarmıştır.Linkin Park, gerek albüm ve single satışları, gerekse sahne şovları ile birçok otoriteye göre tüm zamanların ve günümüzün en aktif ve modern grubu olarak kabul edilir.
 

Immortal / Norveç
Immortal; Bergen, Norveçli bir black metal grubu. Grup, müziğe 1989'da "Amputation" adıyla ve bir death metal grubu olarak başlamıştır. Immortal'ın ilk ürünleri geleneksel black metal tarzındadır, ancak At the Heart of Winter adlı albümleri ile grup, black metal ve Alman trash metal karmaşık bir birleşmesini denemeye başlamıştır. Ortaya çıkan tarz Immortal'ın sonraki çalışmalarının tipik bir özelliğidir ve bu yönüyle grup, birçok modern metal sanatçısı üzerinde etkili olmuştu

Aerosmith
Aerosmith, hard rock ve heavy metalin ses ve tarzını kendi içerisinde çok iyi birleştirerek, ve sonraki yirmi yılda da blues'cu akımlarını koruyarak, günümüz müzik dünyasındaki en popüler hard rock gruplarından biri olmuştur. 
 


ÇOK TIKLANANLAR