Ferrari SP38

Türünün tek örneği olan Ferrari SP38, ikonik F40'tan esinlenerek dizayn edildi.


Ferrari SP38
Eski veya yeni farketmeksizin her Ferrari bir başyapıttır, ama bazıları diğerlerinden daha özel. Son derece kızgın bakışlara sahip Ferrari Sp38'in muhteşem tasarımı, ikonik F40'dan ilham alınarak hazırlanmış. Ferrari’nin şimdiye kadar ürettiği tüm Ferrari arabalarından esintilere arabada rastlıyoruz. 

Ferrari SP38
İtalya'nın Fiorano kentindeki özel test pistinde ortaya çıkan sürpriz otomobil üreticisi Supercar'ın üretimiyle ortaya çıkan SP38 özellikleriyle de göz kamaştırıyor. Özellikle markanın “en özel müşterileri” için yapılmış olan bu model, 488 GTB'nin şasisi, süspansiyonu ve çift turbo, çift-intercooler V8 üretildi ve caddelere çıkmak için hazır.

Ferrari SP38
Ferrari'nin son canavarı SP38, aynı çift turboşarjlı, çift kutuplu 3,9 litrelik V8, 488 GTB ile güçlendirilmiş, bir 661 beygir gücü ve 561 lb-ft tork üretmektedir.

Ferrari SP38
Araba 3 katmanlı metalik kırmızı rengiyle anında dikkatleri çekmeyi başarıyor. Ferrari yeni canavarının iç mekan fotoğraflarını henüz paylaşmadı fakat, kabinin tamamen el işçiliği ile oldukça kaliteli malzemelerden üretildiğini açıkladı. Aracın kabini kişinin özel istekleriyle değiştirilebiliyor. 

Ferrari SP38
​Efsanevi görüntüsüyle SP38, bu hafta sonu İtalya'nın Como Gölü'ndeki Concorso d'Eleganza Villa d'Este'de ilk kez halkın beğenisine sunulacak.

Ferrari SP38
Ferrari'nin yeni arabası SP38, işte bu ikonik Ferrari F40'ten ilham alınarak hayata geçirildi.


POPÜLER GALERİLER
ŞU AN BUNLAR TIKLANIYOR