Kadınlar Neden Seks Yapmaktan Kaçarlar?

Kadınların seksten neden kaçtığını merak ettiniz mi? Düşündünüz ve bulamadınız mı? Siz daha fazla yorulmayın diye biz, kadınların neden seksten kaçtıklarını araştırdık.


Sizinle Oynuyor Olabilir
Kadınların seksten kaçmasının nedenlerinden biri ise  sizden bir şey almaya çalışmasıdır. İstediği şeye ulaşmanın başka bir yolunu bulamayınca siz isteğini kabul edene kadar bütün seks ayrıcalıklarınızı elinizden alabilir. Bu genellikle büyük birşeydir. Bundan kurtulmanın en kolay yolu ona istediğini vermektir. Eğer bu mümkün değilse onunla mantık çerçevesi içinde anlaşmaya çalışabilirsiniz. 
 

Kendini Savunmaya Almış Olabilir
Eğer sizden güzel sevgiyi kaçırıyorsa, bu sizin üzerinizdeki gücünü beyan etmek için olabilir. Eğer bir ilişkide kadınların kontrolü hiç kaybetmedikleri bir nokta varsa o da sekstir. Size yatakta kimin patron olduğunu göstermek için yapıyor olabilir yada hayatının başka bir bölümündeki zayıflığını dengelemeye çalışıyordur. Belki kötü bir patron, her istediğini yaptırmak isteyen yakın bir arkadaşı veya aşırı korumacı bir annesi vardır. 

Aldatıyor Olabilir
Sizinle seks yapmaktan kaçmasının bir nedeni  ise sizden başka biri ile yatağa girme fikri daha cazip geliyor olabilir. Böyleyse sekssizlikten daha büyük problemleriniz var demektir. Sizi aldattığından şüpheleniyorsanız şüphelerinizle ilgili onunla yüzleşin ve açıklamasını dinleyin. 

Yorgun Olabilir
Belki seksten kaçmıyordur, sadece çok yorgundur. Bazen  siz ondan daha sık yapmak istiyor olabilirsiniz ama o size ayak uyduramıyor olabilir. Hayatı onu  meşgul tutuyor olabilir ve sizin kadar çok seksten zevk almasını kısıtlıyor olabilir. Bir gecenizi tamamiyle ona ayırıp onun bütün yorgunluğu alacak jestler yapın.

 

Kızgın Olabilir
Büyük ihtimalle kadınların seksten kaçmalarının en büyük sebebidir. Eğer onu çok kızdıracak bir şey yaptıysanız sizin en çok istediğiniz şeyi sizden uzak tutarak sizi cezalandırıyor olabilir. Eğer negatif duygular; -kızgın, endişeli, stresli, bunalmış-  besliyorsa bir kadının yapmak isteyeceği en son şeydir yatağa girmek.  Erkekler duygularını bir yana atıp işe koyulabilirken kadınların bunu yapması ve tahrik olması çok zordur. Çözümü ise, neye kızgın olduğunu bulun ve düzeltmeye çalışın. 

Sıkılmış olabilir
Eğlenmediği veya  hoşuna gitmediği için seksten kaçıyor olabilir. Bazı kadınlar partnerleriyle seks hakkında konuşmaktan çekinirler, özellikle problem varsa. İşleri nasıl kızıştırabileceğinize dair bir kitap alın. Eğer değişiklik yapmak istediğinize dair ilgi ve çaba gösterirseniz size tekrar açılabilir. 

Oyunlar Oynamak
Kadınlar seksten kaçabilir çünkü erkekler buna izin verir. Çoğu erkeğin sekssiz yaşayamayacağı bir gerçektir ve bunu elde etmek için ellerinden geleni yaparlar. Kız arkadaşınızla açıkça sohbet edebiliyorsanız, bu sorunları konuşarak aşabilirsiniz – bacaklarını kapama noktasına gelmeden. 
 

ŞU AN BUNLAR TIKLANIYOR

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X