Kadınlar Ve Erkekler Arasındaki 15 Fark

Farklılıklarımız bizi biz yapan özelliklerimizdir. Ne erkek kadını anlar, ne de kadın erkeği. Dünya bu farklılıklar üzerine döner. Sİzler için bu maddeleri derledik.


Ergenliğe giriş
Erkekler buluğ çağını 10-15 yaşları arasında, kadınlar ise 9-14 yaşları arasında yaşarlar.

Yemek Yemek
Aynı kilodaki kişilerden erkek olan daha çok yeme ihtiyacı hisseder. Çünkü erkeklerin metabolizmaları kadınlarınkinden çok daha hızlıdır.

Vücut Isısı
Erkeklerin vücut ısıları kadınlarınkinden daha yüksektir. 

Düşünce Yapıları
Erkekler mantıklı, analitik iken, kadınlar sezgisel, yaratıcıdırlar.

Yaşlanmak
Erkekler kadınlardan daha hızlı yaşlanırlar. 55 yaşındaki bir kadın bedensel gücünün yüzde 90'ına sahiptir. Oysa aynı yaştaki bir erkek gücünün sadece yüzde 70'ine sahiptir. 35 yaşındaki bir erkeğin damar sistemi 50 yaşındaki bir kadınınkine eşdeğerdir. Buna karşılık kadında sadece cilt daha ince olduğundan çabuk yaşlanıp kırışır. Kadınlar yaşlanma olayını psikolojik olarak erkeklerden çok daha kolay kabullenirler.
 

Ağlamak
 Kadınlar erkeklerden 5 kat daha fazla ağlamakatadırlar. Genellikle akşam saatleri kadınların peçete kutusu ile ağladıkları zamandır.

Duyu Organları
Kadınların işitme ve koklama duyularurı daha güçlüdür. Erkekler ise ışığa karşı daha hassastır. Erkek gözü ayrıntıları daha iyi seçer.
 

Şikayet ettikleri
Kadınların erkekler ile ilgili en çok şikayet ettikleri şey onları dinlemiyişi iken, erkeklerin kadınlar hakkındaki şikayeti ise onları değiştirmek istemeleri.

Konuşma
Kadınlar yüksek sesle konuşmayı ve düşünürken sesli düşünmeyi severler.Erkeklerse çoğunluk olarak bunu içlerinde sessiz bir şekilde yaparlar. Bu yüzden erkekler kadınları" susmayan, çok konuşan" olarak, kadınlar ise erkekleri "düşüncesiz, duygusuz" zannediyor. Ama aslında bu sadece kendini ifade etme biçimiyle ilgilidir. 
 

Ses telleri
Kadınların ses telleri daha kısa olduğundan sesleri daha tizdir.

Ergenlik sivilcesi
Erkeklerde sivilce sorunu daha görülmektedir. Bunun sebebi vücudun daha fazla testosteron hormonu üretmesindendir. Bu hormon yağ bezlerini uyarır ve gözeneklerin kapanmasına ve sivilce oluşmasına sebep olur.

Yaşam süresi:
 Erkeklerin ortalama omrü 71,5 yıl, kadınların 78 yıldır.

Beyin
Erkeklerin beyni ½14 daha ağırdır. Kadınların ise iki yarım küre arasındaki iletişim daha fazladır.

Yaş Dönümü
Erkekler andropoz dönemlerinde hemen hemen hiçibir bedensel etki yaşamazlar, kadınlar ise menopoz dönemlerinde ateş basması, gece terlemeleri, vajina kuruluğu gibi birçok bedensel durum yaşar. 
 

İletişim
İletişim: Kadınlar günde iletişim kurarken 20.000 kelime, jest ve mimik kullanırken erkeklerde ise bu rakam sadece 7,000.

ŞU AN BUNLAR TIKLANIYOR

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X