Karizma Savaşları: En Karizmatik Teknik Direktörler

Kimisi babacan, kimisi sinirli, kimisi zekasıyla ince göndermeler yaparken kimisi tahrik edici.. Ama hepsinin ortak noktası karizması.


En Karizmatik Teknik Direktörler
Bu karizma, bu cool tavırlar başarılarından mı geliyor bilinmez ama spor tarihinin en karizmatik teknik direktörleri karşınızda.

José Mourinho
Karizma konusunda Ef-sa-ne! E yakışıklı, karizmatik, zeki evet birazda tahrik edici.

"Dünyanın en iyi teknik direktörü ben değilim ama benden daha iyi bir teknik direktör de yok." diyecek kadar kibirli olsa da "Günde 15 saat çalışıp ayda birkaç yüz euroyla evine dönen baba yorgun olur, biz değil..." diyecek kadar mütevazi.

Türk futbolunda üzerine çok gidiliyor diyerek korunanların yanında her defasında eleştirilen başarılı teknik adamın "Stres mi? Kuş gribi bende daha çok stres yaratıyor." lafınıda hatırlatalım.


Joachim Löw
Tam bir Alman. Gerçi Löw denilince akla Ukrayna ile oynanan maçta genital bölgesine soktuğu elini daha sonra koklaması gelsede..  Neyse bunu unutunca aslında karizmatik denilebilir.Pep Guardiola
Karizmasının birazını Mourinho ile olan atışmalarına borçlu olsada Pep Guardiola bu listede tabiki başlarda. Kendisinin Mourinho'yla benzediği yönündeki yorumlara "Her ikimiz de kazanmak istediğimizden dolayı birbirimize benziyoruz ama başka bir benzerliğimiz yok. Eğer öyleysek,bazı şeyleri kötü yapmış​ olmalıyım" sözü mütevazi olmadığını belgeliyor.


Arsene Wenger
Arsenal'den istifa eden Arsene Wenger, son olarak takımı kendisinin bıraktığını değil gönderildiğini söyleyerek şu sıralar gündemde yer alıyor. José Mourinho'dan yine bahsetmeden geçemeyeceğiz. Kendisinin Mourinho'yla kavgası hatırlarsınız dillere destan. 


Slaven Bilic
Siyah Beyazlılar için ayrı yeri olan Bilic, kominist ve rockçı kişiliğiyle zaten be farklıyım imajını göstermekten keyif alıyor. Hırvat teknik adamın yakışıklı olması da etken tabi.André Villas-Boas
Portekizli teknik adam, aman şikesi, stresi artık bıraktım bu işleri diyerek kariyerine yarış pilotu olarak devam etmekte. Ne diyelim. Oysa ki yeni Mourinho olabilirdi.


Alex Ferguson
Sir ünvanı öyle kolay elde edilmez tabi. Keramet sakızda mı bilemedik.


Fatih Terim
E öyle yada böyle İmparator olunca mecbur karizma oluyorsun. En Karizmatik Teknik Direktörler
Futboluyla aşık eden Hagi, kişiliğiyle de her zaman unutulmayacak karizmaya ve sevgiye sahip kalacak.


ÇOK TIKLANANLAR