Şok Eden 12 Masaj Türü

Zor bir günün ardından, masaj terapisi cennet gibidir. Ama dikkatimizi çeken bu şok edici 12 masaj türü, bu konuda tekrar düşünmenize sebep olabilir.


Yılan Masajı
Listemizin başında, daha okumaya başlamadan masajdan vazgeçmenize sebep olabilecek yılan masajı var. Daha önce dev bir piton görmüşsünüzdür. Peki o pitonun vücudunuzu kaplayarak size masaj yaptığınızı hiç düşündünüz mü? Bir ya da iki tane 550 kiloluk pitonun tedavi edici 15 dakikalık bir masaj yapması ne kadar tuhaf olabilir, değil mi? Güneydoğu'da yaşayan insanların bu masajla ilgili hiçbir problemi yok gibi görünüyor.  

Kaktüs Masajı
Meksika kaktüsler ile dolu geniş çölleri ile bilinmektedir. Belki de bu kaktüs bolluğu, bitkinin sağlık yararlarını keşfetmelerine ve böylece kaktüs masajının yapılmasına neden oldu. Ancak çoğu insanın düşündüğünün aksine, bu tip bir masaj acı vermez. Nemlendirici etkisinin bu masaj deneyimini mükemmel kıldığı söyleniyor. 

Kasap Satırı Masajı
Doaliao, doğal tedavi için asırlarca kullanılmış bir Çin tekniğidir. Şimdilerde ise Tayvan'da çok ünlü olmayan bir bıçak masajı. Bu antik tedavi ile, çelik parçalar vücudu detoksifiye ediyor ve kan akışını hızlandırıyor. Bu bıçağın, insanlara zarar vermeden tedavi etkisi yaratıyor olması oldukça şaşırtıcı. Fakat tek bir hata ile kötü sonuçlar ortaya çıkabileceğini de unutmamak lazım.

Fil Masajı
Filler dünyanın en büyük hayvanları arasında yer almaktadır. Her ne kadar çok ağır olsalar da, filler sizin masaj terapistiniz olabilir. Evet, doğru okudunuz. Fillerin bolca bulunduğu Tayland'da, kocaman ayakları ile insanlara nazikçe masaj yapılmaktadır. Bunun sebebi, fillerin ayağındaki ağırlığın insan vücuduna uygun miktarda baskı uyguluyor olması. Ancak bu hayvan zulüm yapmak olarak görüldüğü için, büyük tartışmalara sebep olmuştur. Tayland'daki çoğu turist bu durumu boykot ediyor. 

Ateş Masajı
Ateş masajı ister misiniz? Çin'deki masaj terapistlere size bu masajı uygulamaktan mutluluk duyacaklardır. Çin tuhaf masajlarıyla bilinen bir ülke ve bu masaj tekniğinin denenmesi konusunda bazı kişiler ısrarcı. Bir çok insan bu masajın rahatlatıcı olduğunu belirtmiş. 

Tokat Masajı
Acı çekmenin, tedavi edebileceğini kim tahmin ederdi ki? Bu tokat masajındaki ironiyi gösteriyor. Adından da anlaşılacağı gibi, antik Tayland'da ortaya çıkan bu yöntem yüzün tokatla açılabilen enerji hatlarına sahip olması prensibine dayanıyor. Yüze uygulanan tokat masajının kasların rahatlamasına yardımcı olduğu düşünülmektedir. Ayrıca kan dolaşımına da etkisi olduğu bilinmektedir. Ee, kim tokat masajı için sıraya girmek ister?

Salyangoz Masajı
İnsanları büyük ihtimalle ürküten başka bir masaj türü de salyangoz masajıdır. Güzellik ve rahatlama terapisinde yeni bir trend. Güzellik uzmanlarına göre salyangoz cilt yenilenmesinde büyük bir etkiye sahip. Yüz ve vücuttaki istenmeyen izleri, yanıkları, kırışıklıkları tedavi ettiğine inanılıyor. Bu tedavi şekli veya yüz masajı Rusya, Avrupa, Japonya ve daha fazla ülkede popülerlik kazanmış olsa da, bazıları için fazlasıyla tiksindirici olabilir. 

Filipinler'de Kör Masaj
Masaj hizmetlerinin sunulması söz konusu olduğunda, türler ve kategoriler uzun bir liste oluşturuyor. Müşterilerin özel ihtiyaçlarına cevap verirken, kör insanların bir avantajı olduğu söylenir. Kör masaj fikri, Budist keşiş Jianzhen'in görüşünü kaybettikten sonra daha etkili bir masaj yapmasıyla 8. yüzyılda Çin'de başladı. Görme kaybının genellikle yüksek hassasiyetle ilişkili olduğu, kör masözlerin ve masörlerin yaptıkları şeylerde daha iyi olduğu söylenir. Dokunma hissi de dahil olmak üzere, diğer duyularına çok fazla güveniyorlar. Her şey rahatlamak ve gençleşmek için etkili bir yol gibi geliyor ama bazıları için, görme engelli bireyin bir masaj yoluyla hastalıkları iyileştirmeye çalıştığı düşüncesi, diğer insanların düşündüğü kadar çekici olmayabilir.

Çamur Banyosu Masajı
Çamur banyosu günümüzde oldukça popülerdir. Vietnamlı çamur banyolarında kullanılan jeotermal çamurdan elde edilen derin ısı, cilde ve vücuda faydalıdır. Çamurun genellikle kirli ve mikrop dolu olarak algılanmasının aksine, Vietnam'da vücuda masaj yapmak için kullanılır. Ağrı ve endişeden kurtulmanın yanı sıra kan dolaşımını iyileştirirken detoksifikasyon amaçlarına hizmet ettiği bilinmektedir. Çamur banyosu yapıldığında, müşteriler genellikle bir buhar odası veya saunaya yönlendirilir. Bireyler çıplak bedenlerine temas eden çamur düşüncesiyle sorun yaşamadığı sürece, tüm deneyim iyi bir tedaviye benziyor. 

Gıdıklama Masajı
Hiç sizi kıkırdatan ve güldüren bir masaj deneyimi yaşadınız mı? İspanya'da yapılan bu masaj tekniğinin tüm amacı sizleri stresten arındırmak. Masaj, rahatlatıcı müziklerin çaldığı ve aromatik yağların kokusu ile loş bir odada gerçekleşir. Müşteriler, terapistle tekniğin ayarlanması hakkında konuşabilir, böylece masajı çok fazla rahatsız edilmeden yaşayabilirler. Yine de gıdıklanan insanlar için kötü bir deneyim olabilir.

Gondol Masajı
Geleneksel gondolların oldukça yaygın olduğu Venedik, İtalya'da gondol masajı yapılmakta. 40 dakikalık bir masaj terapisi uygulanan müşteriler, gondol tarafından sessizce ve konforlu bir şekilde dinlendirilmekte. Bir spa terapisti, esas olarak güneş kremi, Vitamin E ve F, şeftali sütü ve kahve yağının bir karışımı olan özel bir harmanlanmış yağ kullanarak tam vücut masajı gerçekleştirir. Eğer dışarıda olmamanız için büyük bir korkutucu sebep yoksa, bu tür masajlarla ilgili korkunç veya rahatsız edici bir şey yoktur.

Gua Sha Masajı
Çin'deki Gua Sha masajı, yağ ile masaj yapılan cilt üzerinde bir dizi basınçlı vuruş yapan pürüzsüz kenarlı bir ürün ile yapılmaktadır.  Geleneksel olarak terapistler, boynuz ve hayvan kemikleri, bozuk para, kaşık gibi ucuz araçlar kullanır. Daha yaygın olarak yuvarlak kenarlı bir metal kapak kullanılır. Acı toleransı yüksek olanlar için bu daha kolay bir deneyim olabilir.

ŞU AN BUNLAR TIKLANIYOR

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X