Tarihe Kazınmış Unutulmaz Öpücükler

Bugün 6 Temmuz.. Tahmin edin bugün ki "dünya ... günü ne?" Söyleyelim hemen. Dünya Öpücük günü.


Britney Spears - Madonnda MTV Müzik Ödülleri 2003
Popun kraliçesi Madonna'nın dönemin yıldızları Britney Spears ve Christina Aguilera'yı öptüğü o tarihe geçen şov. Madonna'nın Britney öpücüğü sonrası kameraların ekrana hemen Justin Timberlake’i getirmesi MTV Müzik Ödülleri sansasyonlarının ilk 3'ünde yer alır. 

Galatasaray UEFA Kupası Öpücüğü
2000'ler. Türkiye'nin altın çağını yaşadığı dönemler.. O zamanın efsane güçlü kadrolu takımlarını devirerek milenyum kupasını alan Galatasaray.. UEFA kupasını kaldırmadan önce takım kaptanı Bülent Korkmaz ve Hakan Şükür'ün öperek unutulmazlar arasına giren fotoğrafları..

Sovyet lideri Leonid Brezhnev ve Doğu Almanya Devlet Başkanı Erich Honecker 1979
Almanya Demokratik Cumhuriyeti’nin 30. yıldönümünde, iki komünist lider Leonid Brezhnev ve Erich Honecker, bütün dünyanın önünde öpüşmüştü. Bu öpücük bir aşkın değil, sosyalist bir dayanışmanın sembolüydü. 1979’da olan bu öpüşmeyi, grafitti ressamı Dmitri Vrubel, Berlin Duvarı’na çizip altına “Tanrım, lütfen bu ölümcül aşktan kurtulmama yardım et” yazmıştı.

Benetton UNHATE Billboardları
Sansasyonel reklam kampanyalarıyla ses getirmeyi başaran İtalyan giyim markası United Colors of Benetton'ın afişleri.. Fotomontaj kullanarak, Papa'yı El-Ezher Üniversitesi'nin camisinin imamlarından Ahmed el Tayyip'ile, Obama'yı da Çin Devlet Başkanı Hu Jintao'yla öpüştüren "nefrete karşı." sloganlı kampanya büyük ses getirmişti.

Ilker Casillas - Sara Carbonero (2010 Dünya Kupası)
2010 Dünya Kupası'nda Hollanda'yı eleyerek şampiyon olan İspanya'nın yıldız ismi kaleci Ilker Casillas, maç sonrası gazeteci sevgilisi Sara Carbonero'ya canlı yayında röportaj verdiği sırada öperek unutulmazlara girdi.

The Godfather II (1974)
Ölüm öpücüğü.. Baba filminde kardeşini öldürmeden önce "Biliyordum sendin Fredo. Kalbimi kırdın"  diyen Michael...

Kanada Stanley Cup Olayları Öpücüğü
Twitter'a Make Love Not War mottosuyla paylaşılan fotoğraf aslında planlı bir eylem değil. Stanley Cup sonrası mağlup olan Vancouver Canucks taraftarlarına saldıran polis sonrası olanlar oldu. Olayın kahramanı Alex şöyle anlatıyor; "Herkes koşmaya başladı; yeterince hızlı değildik ve düştük. O sırada iki polis geldi ve bizi tekmeledi. Alex yerdeydi ve ben onu korumaya çalışıyordum. Birkaç saniye sonra gittiler ve biz boş sokakta kaldık. Alex'i sakinleştirmek için onu öptüm. Bir kaç dakika sonra insanlar gelmeye başladı ve tren istasyonuna doğru yürüdük"

Öpücük- Auguste Rodin
Fransız heykeltıraş Auguste Rodin'in eseri 1882 tarihli mermer heykel. Dante'nin İlahi Komedya'sında yer verilen yasak bir aşktan esinlenerek yapılmış olan eser, bir kaya üzerinde oturmuş iki çıplak sevgiliyi öpüşürken gösterir.

Usain Bolt Rekor Öpücüğü
Jamaikalı atlet Usain Bolt'un erkekler 100 metre yarı finallerinde 9,81'lik süre ile en iyi dereceyi yapması sonrası öpücüğü

Öpücük - Gustav Klimt
Avusturyalı ressam Gustav Klimt'in 1907 - 1908 yılları arasında yaptığı en ünlü tablosu. 

Times Meydanı V-J Günü Öpücüğü 1945
II. Dünya Savaşı'nın bitişini simgeleyen fotoğraf..

Savaşın bittiği 14 Ağustos 1945'de Amerikalı foto muhabiri Alfred Eisenstaedt, Times Meydanı'nda bir denizci askerini bembeyaz hemşire kıyafeti içindeki sevgilisini tutkuyla öperken fotoğraflamıştı. Şimdi bu fotoğraf savaşın bitişini simgeleyen efsanelerde yerini aldı. 


Ray Bourque - Stanley Cup Öpücüğü (2001)
NHL'de 20 yıldan uzun bir süre sonra, Ray Bourque 9 Haziran 2001'de ilk kez Stanley Cup'ı kucakladı ve unutulmaz öpücüğünü verdi. 

Kate Middleton ve Prens William (2011)
Kate Middleton ve Prens William Prens Charles, tüm dünyada 2 milyar kişinin izlediği düğün töreninde tam 30 yıl önce Prens William'ın annesi ve babasının verdiği pozu verdi..

Sienna Miller ve Cara Delevingne
Nisan ayında Michelle Rodrigiez’den ayrılan Delevingne’nin, aktris Sienna Miller’la öpüşürken birçok fotoğrafı çıkmış ve sosyal medyada paylaşım üzerine paylaşım yapılmıştı.

Sandra Bullock ve Scarlett Johansson
The Proposal (Teklif) filmindeki rol arkadaşı Ryan Reynolds’la ‘en iyi öpücük’ ödülüne aday gösterilen Sandra Bullock, kazanamayınca 2010 yılında MTV Film Ödülleri’nde Scarlett Johansson’ı öptü. Dünyanın en seksi kadınları arasında gösterilen 2 güzel yıldızın öpücüğü tabii ki günlerce konuşuldu.

ŞU AN BUNLAR TIKLANIYOR

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X