Tuğçe Sarıkaya Ters Manyel ile Geri Döndü

2009 Best Model Türkiye birincisi ve 2010 Best Model of The World'de dünyanın en iyi üçüncü modeli Tuğçe Sarıkaya.. Modellik kariyeri sonrası başarılı adımlarla oyunculuğa yönelen ve adından sıkça söz ettiren Sarıkaya, yeni projesi ile ekranlara döndü.


Biraz yeni dizinden bahseder misin?
Dizinin ismi Ters Manyel. Youtube için hazırladığımız bir dizi. Türü sitcom (komedi) Her bölümde bir yanlış anlaşılma üzerinden doğan komik durumları anlatıyoruz. Dizinin yönetmenliğini Ferdi Kurtuldu, senaristliğini de Tanser Yılmaztürk yapıyor. Sevil Uyar, Ece Müderrisoğlu, Volkan Cal ve Mertkan Arat ile birlikte oynuyoruz.

2. Bölüm çekimlerimiz bitti. Şimdi 3. Bölümü çekiyoruz. Çok keyifli bir iş. Ekibin enerjisi de çok yüksek. Çekerken doğaçlama espriler çıkıyor onları da ekliyoruz. Hatta gülmekten biraz çekimlerde uzuyor. 
 

Dram mı yoksa komedi mi tercih edersiniz?
İkisinin yeri de çok ayrı. Şimdiye kadar rol aldığım sinema filmlerinde ve dizilerde ağırlıklı olarak dram oynadım. İlk kez tam bir komedi dizisindeyim ve komedi bana çok daha eğlenceli geldi. Kendi yapımda daha enerjik, esprili olduğu için kendimi komedi de daha iyi hissettim.

Peki sadece birini seçmek zorunda kalsaydın tiyatro mu yoksa sinemamı yapmak isterdin ?

Şimdiye kadar 7 tane sinema filmi çektim ve benim için sinema filminin yeri çok ayrı. Sanırım böyle bir tercih yapacak olsam sinema filmini tercih ederdim . Yıllar geçse bile televizyonda oynadığım filmlere denk gelince mutlu oluyorum ve vaktim varsa oturup tekrar izliyorum. Çekim sırasındaki yaşadıklarım güzel anılar canlanıyor gözümde.

Asla oynamam dediğin bir rol var mı ?

Oyunculuk yaptığım için böle bir ayrımım Yok. Her oynadığım karakter ile kendime yeni bir şey kattığımı düşünüyorum. Ama oynamayı çok istediğim roller var. Tarihte gerçekten yaşayan bir karakterin hayatını oynamak isterim mesela.
 

Sence ideal erkek nasıl olmalı ?
Bence ideal erkek kadına değer vermeli ve saygı duymalı. Boy, pos, fizik bunlar hep ikinci planda. Merhametli ve vicdanlı olması benim için çok önemli.

Hangi takımı tutuyorsun?
Fenerbahçe'liyim

Bir erkekte seni ne irrite eder?
Saygısız, bencil ve megaloman erkek beni ciddi anlamda irrite eder.
 

Güzellik sence ne kadar önemli ?
Görsel bir iş yaptığımız için güzellik önemli ama bence çok göreceli bir kavram. Kimisinin güzel bulduğunu ben güzel olmam benim güzel bulduğumu da başkası güzel bulmayabilir. Ben güzelliği söylenen altın oranlar ile klişeleştirmiyorum. Bence bakımlı olan, sporunu yapan ve kendine özenen, üreten , güzel konuşan her kadın güzeldir.

Peki modellik kariyerinden daha çok oyunculuğa yöneldin. Neden ?

​Aslında modellik hayatımın ana merkezinde. Hem yurtiçi hem yurtdışında çok fazla defilede yer alıyorum ama basının ilgisi eskisi kadar modellikte olmadığı için çok duyulmuyor olabilir. Daha çok oyunculuk alanında yaptığım işler biliniyor. Ben iki işimi de çok seviyorum. Bunun dışında bir çok event ve organizasyonun sunuculuğunu da yapıyorum.

Styling: Taylan Deniz Çakır
Fotoğraf: Umut Kıran





ŞU AN BUNLAR TIKLANIYOR





Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X