Tüm Zamanların En İyi 10 Erkek Tenis Oyuncusu

Tüm zamanların en iyi erkek tenis oyuncuları kimler? Liste muhtemelen uzun ve tartışmaya açık olacak. Ama yine de bu listedeki kişilerin, açık ara dünyanın en iyi erkek tenisçileri olduğuna şüpheniz olmasın. Hadi gelin, sizler için hazırladığımız tüm zamanların en iyi erkek tenisçilerine bakalım...


Ivan Lendl
1980'lerin baskın ve öncü oyuncusuydu. Güçlü zemin vuruşlarına sahip oyuncu, dört yıl boyunca dünyanın en iyi oyuncusu olmuştu. Ve bir rekor kırarak, 270 hafta boyunca dünya sıralamasında 1 numaradaydı. 
 

Andre Agassi
1980'lerin sonunda tenis dünyasına giren bu genç,sersem ve uzun saçlı genci kim unutabilir ki? Rock yıldızı görünüşlü bu genç sağlam oyunuyla, bir şampiyon olduğunu tüm dünyaya kanıtlayarak, adını herkese duyurmayı başarmıştı.

Jimmy Connors
1970'lerin ortalarında tenis dünyasında kimse, Jimmy Connors'dan daha fazla hakimiyet sahibi olamamıştır. 70'li yıllarda adeta egemenliğini ilan etmişti. Bu rekortmen oyuncu her zaman en iyilerden biri olarak bilinmeye devam edecek. 


John McEnroe
Tüm zamanların harikalar listesinde muhakkak olacak bir isimle karşı karşıyayız. McEnroe'yi tanımlamak için bir sürü sıfat kullanabiliriz çünkü yeteneklerinden öfkesine kadar, tarihin en iyi tenis oyuncularından birisi olduğundan hiçbir şüphemiz yok.

Oldukça rekabetçi biri olan McEnroe; ara sıra sergilediği kötü çocuk tavırlarıyla beraber, ateşli tavrıyla da tenis tutkunları tarafındam hem sevilen hem de nefret edilen bir isim olmuştu. Ama hiçbir tavrı, bu adamın başarılarını gölgeleyemedi. 

Novak Djokovic
Genç yaşına rağmen bu listede olmayı hak eden bir isim, Novak. Daha bir çok başarıya imza atacağına kesin gözüyle bakılıyor. 

Bjorn Borg
Uzun Saçlı Sarışın İsveç'li, küçük yaşlarda başladığı tenis yolculuğunu, 26 yaşında emekliye ayrılarak sonlandırmıştı. Tenis yolculuğunu erken yaşta sonlandırmış olmasına rağmen, göstermiş olduğu başarılar sayesinde tenis tarihine geçmeyi başardı. 


Pete Sampras
Pete'in tenis tarihindeki yerini, kariyeri boyunca kazandığı ödüllerle belirlemek zordur. Fakat Wimbledon 2000 galibiyeti, Sampras'ı tüm zamanların en büyük erkek oyuncusu olarak ortaya koydu. Tabi ki Roger Federer bu unvanı ele geçirene kadar.

Pete 2002'de emekli olduğunda, bazılarının buna itiraz etmiş olmasına rağmen, tüm zamanların en iyi oyuncusu olarak kabul edilmişti. 

Rafael Nadal
Tüm zamanların en iyi tenisçilerinden biri olduğunu kabul etmeyecek kimse yoktur. Yaşadığı bazı rahatsızlıklar olmasa, başarılarına başarı, galibiyetlerine galibiyet ekleyeceği şüphesiz herkes tarafından kabul edilir.

Son derece başarılı bir çalışma ahlakına ve benzersiz bir zihin gücüne sahip olan Nadal, tenis tutkunları arasında oldukça ünlüdür. Nadal Saltanatı, tüm zamanların en haklı şampiyonluğuna sahip. Ve bu listede olmayı oldukça hak eden bir isim, Rafael Nadal.

Rod Laver
Rod Laver'ın bugünkü oyuncularla nasıl mücadele edeceğini kestirmek zor olsa da, bu adamın bu zamanda da başarılı olacağına inanıyoruz. Laver, sadece tenis tarihinin en iyi oyuncularından birisi değil; aynı zamanda, en önemli oyuncularından da birisi. Tenis tarihinin en büyük oyunlarına sahip olan bu adamın büyüklüğü sonsuza kadar vurgulanacak. 


Roger Federer
Tüm zamanların en iyisi olduğunu rahatlıkla hep bir ağızdan söyleyebiliriz. Bunu söylemek bizleri hiç de zorlamayacaktır, bundan eminiz.

Rekorlarıyla konuşan yıldız bir isim kendisi. Halen en yüksek seviye oyunlarda yarışan bu kabiliyetli adam, yüksek seviye oyunlar için yaratılmış gibi. Kariyeri, en büyük olduğunun kanıtlarıyla dolu olan bir isim Federer.

ÇOK TIKLANANLAR