Tüm Zamanların En İyi Erkek Saç Kesim Modelleri

Bir erkeğin saçı her zaman tarzının önemli bir tanımlayıcısı olmuştur. Soylulardan kölelere öyle ki bir erkeğin saçı ve sakalı her zaman sınıf, zenginlik ve erkeklik göstergesidir. Peki ya şimdi?


Büyük İskender Dağınıklığı

Çok fazla bir şey değişmedi. Zaten tarih dediğimiz şey tekerrürden ibaret. Bir erkeğin saçının uzunluğu, yapısı, yana arakaya yatırılışı yani tüm ince detaylarıyla stilin ta kedisidir..

Roma'dan beri aslında en iyi saç örneklerinden ders almalısınız. Evet 2000 yıllık fosillerden diyoruz. Belki çok ilerde bir gün sizin de büstünüz hayranlık uyandıracak kim bilebilir?

III. Aleksandros..  Makedonya'nın efsane kralı. E koca imparatorluğun sorumluluğunu almak kolay değil. Düşünsenize neredeyse dünyanın yarısını tam fethediyorsunuz o da ne saç köpüğünüz bitmiş. Neyse günümüz uyarlamasına gelecek olursak, altlara doğru yuvarlak düzgün bir kesim, ön kısımlar dağınık bu modeli salaş bir görünüm için elde edebilirsiniz. İhtiyacınız olan şey ise İmparator  İskender'inkiyle aynı. Saç köpüğü..

GÜNÜMÜZ HALLERİ:İmparator Neron Kahkülü
Roma imparatorluğunda M.S. 54-68 yıllarında hüküm sürmüş, zalim kral Neron'un saçları aslında oldukça efendi bir tarz. Roma'yı yakan bir hükümdarsanız (ki yakıcı değil, yapıcı olun bizce) saçlarınız sizi nasıl tanımlamalı? 

Neron'un günümüzde ki karşılığı, kahkül.. Evet yakışır mı acaba diye yıllardır sorulan soru erkeklerinde Roma'dan beri sorusuydu aslında. Daha çok Koreli gençlerden alışkın olduğumuz öne doğru kahkülü Hollywood baby face tarzı gibi de uygulayabilirsiniz. Bunun için fön ve spreye ihtiyacınız olacak.

GÜNÜMÜZ HALLERİ:


Apollon Uzunluğu
Yunan Mitolojisinin göz bebeği tanrısı. Apollo, sanatın kehanetin şifanın tanrısı. E haliyle saçlarda biraz gösterişli tabi. Sonuçta tanrı. Bu abimizin saçların günümüz yansıması orta boy kesim salaş saçlar. Tabi bu düzgün salaşlığa ulaşmak için biraz zaman harcanıyor. Yataktan kalkmış bu görüntü öyle kolay değil. Biraz köpük biraz fönle bir süre aynada tanrılığınızı ilan edebilirsiniz.

GÜNÜMÜZ HALLERİ:
 


Sezar'ın Fransız Kesimi
Brütüs kel olsaydı saçlarını kıskanmış olabilir miydi?  Öncelikle berberinizin elinde makasla Brutus vari bir suikast girişimiyle gelemediğinden emin olun. Bu saç kesimi elmacık kemiklerini ön palana çıkartmak isteyen beyler için ideal. Nazik bir görünüm için saç kesiminizin tüm boyunun aynı olması yeterli. Doğal olarak kurutmaya bıraktınız saçlarınıza daha sonra şekillendirici bir kremle son dokunuşu verebilirsiniz.

GÜNÜMÜZ HALLERİ:


J.F.K Tarağı Yan Yatırılan Saçlar
Beyler bu suikast girişimleri saçlardan olabilir dikkat. Kennedy ailesinin laneti bir saçına uğramamıştı.  Geleneksel bir tar olan bu yatırılan saçlar geçmişte aristokrasinin bir göstergesiydi. Derli toplu düzgün bir ayrım için saç yağı sürebilir ve daha sonra spreyle destekleyebilirsiniz.

GÜNÜMÜZ HALLERİ:


Will Smith'in Flat Top'u
Kalın kıvırvık saçları kontrol altında tutmak için mükemmel bir çözüm olarak ortaya çıktığını düşünebiliriz. Gerçekten kalın telli saçlarınız varsa bu tarzı değişik stillerle minimal şekillerde deneyebilirsiniz. İhtiyacınız olan en önemli şey saç fırçası ve afro tarağı. Ve son darbe tabi güçlü bir saç spreyi.

GÜNÜMÜZ HALLERİ:Viking'ler Ölmez Modeli
Sarışın mavi gözlü müyüz kardeşim dediğinizi duyar gibi olsakda bu sert kesim mi deneyebilirsiniz. Coolluk, hipsterlık gibi meraklarınız varsa kuzeyin çocuklarından ilham alabilirsiniz. Yandan yok 0 ile 3 arası yok ettiğiniz saçları kalın telliyse üstten örebilir, daha ince telli bir yapıya sahipseniz fön ve köpükle yana yatırabilirsiniz. 

GÜNÜMÜZ HALLERİ:


Son Olarak En Çok Tercih Edilen 4 Serbes Stil


ÇOK TIKLANANLAR