Tüylerinizi Diken Diken Edecek 9 Perili Ev Hikayesi

Gerçek hayatta yaşanmış 9 korkutucu evin hikayesi..


The Villisca Axe Murder House, Villisca, Iowa
10 Haziran 1912'de Josiah ve Sarah Moore evlerinin içinde dövülerek öldürüldüler. 4 çocukları ve onlarla birlikte vakit geçiren 2 arkadaşları da bu cinayete kurban gittiler. Bugüne kadar işlenmiş bu cinayet gizemli bir şekilde kalmıştır. Bu ailenin evi, en korkutucu perili evlerden biri olarak bilinir ve insanlar bu evde 1 gece kalmak için 400 dolar ödemektedirler. Evin websitesinde turların çocuk sesleri, düşen lambalar, hareketli merdivenler ve uçan nesneler yüzünden kısa kesildiği söyleniyor. Ayrıca 2014 yılında, paranormal bir araştırmacı bu evde bir gece geçirdikten sonra kendini bıçaklamıştır. 

The Lemp Mansion, St. Louis, Missouri
1860'larda inşa edilen 33 odalı malikanede , orta batıdaki başarılı bir bira fabrikası sahibi William Lemp, 4 oğlundan en küçük oğlu Frederick öldükten sonra 1904 yılında kendini öldürmüştür. Birkaç yıl sonra, eşi kanserden dolayı aynı evin içinde ölmüştür. 1922 yılında William Lemp Jr., William Sr.'ın intihar ettiği odada kendini vurmuştur. Bu kadar trajedi yeterli değilmiş gibi 1949 yılında 3. oğlu olan Charles Lemp bodrumda köpeğini vurduktan sonra kendisini odasında öldürmüştür. Aynı yıl, ev satılıp, yatılı kalınan bir eve dönüştürüldü ve işte o zaman rahatsız edici raporlar ortaya çıkmaya başladı. Evde kalan kişiler yanma hissi ve kapı çarpmalarına şahit olduklarını söylüyorlar.

Hotel Monte Vista, Flagstaff, Arizona
The Hotel Monte Vista, kurtulamadığı sayısız paranormal misafire tanıklık ediyor. 1927 yılında toplum oteli olarak açılan bu otel inşa edilmesi için gerekli kaynakların toplanmasına yardım eden kasaba halkından sonra, yeraltında esrarkeşler için gizli mekanlara, gizlice içki satılan yerlere ve kumar oyunlarına ön ayak olmuştur. Bugünlerde otel bazı oda ve salonlarında rahatsız edici paranormal aktiviteleri ile bilinmektedir. 220 numaralı odada kalan konuklar televizyon kanallarının değiştirildiğini ve gece uyurken bedenlerine dokunan soğuk el hissettiklerini söylüyorlar. Ayrıca kapıları çalıp oda servisinin geldiğini söyleyen bir bellboy sesi duyduklarını, fakat kapıyı açtıklarında kimseyi görmediklerini söylüyorlar. Bunlardan daha da rahatsız edici olanının bodrumdan gelen ağlayan bebek sesi olduğunu ekliyorlar.


Myrtles Plantation, St. Francisville, Louisiana
Myrtles Plantation yerli Amerikalıların mezarlık alanının üzerinde bulunmakta ve 12 farklı hayalete ev sahipliği yapmaktadır. 1976 yılında inşa edilen bu evde gizli dinleme yaparken yakalanan Chloe isimli kölenin, yakalandıktan sonra kulakları kesilmiştir. İntikam olarak Chloe, ev sahibesinin iki kızını doğum günü pastalarını zehirleyerek öldürmüştür. Bu durumdan sonra köle arkadaşları tarafından asılmıştır ve günümüzde kulaklarını gizlemek için kafasına örttüğü bir örtü ile çiftlik evinde hayaletinin dolaşırken görüldüğü birçok kez bildirilmiştir.

The Crescent Hotel, Eureka Springs, Arkansas
1937 yılında milyoner mucit olarak bilinen Norman G. Baker isimli doktor, oteli kanseri tedavi edebileceği bir hastaneye dönüştürmüştür. Mor rengine karşı bir fetişi olan Baker, hastanenin bir çok bölümünü mor rengine boyamıştır ve günümüzde de otelin bacaları hala aynı renktedir. Mor gömlek ve kravat kullanmasının yanı sıra, sürdüğü arabanın rengi de mor idi. Kanserlerini iyileştirme umuduyla gelen birçok hasta, tedavi olurken öldü. Sonunda Baker açığa çıktı ve şehirden kaçtı. Günümüzde işletilen bir otel olarak kullanılmakta. Viktorya dönemi kıyafetleri giyen sakallı bir adam ve 5 yaşında bir kız çocuğu da dahil olmak üzere bir çok ruh tarafından paranormal aktivitelerin gerçekleştiği bir yer olarak bilinmekte. 

Mizpah Hotel, Tonopah, Nevada
1907 yılında Mizpah Hotel'i, Nevada'daki ilk lüks otellerden biri olarak hizmete girmiştir. Zengin bir tarih ve özenli bir dekora sahip olan bu otel, en çok "Lady in Red" efsanesi ile tanınıyor. Tarihi belli olmamakla birlikte hikaye şu şekilde devam etmektedir: 5. katta kalan bir kadın, kıskanç erkek arkadaşı tarafından öldürülmüştür. Bazıları ise bu kadının kocasını aldatırken yakalandığını ve kocası tarafından öldürüldüğünü söylüyor. Günümüzde de bu kadının hayaletinin otel konuklarını sık sık rahatsız ettiği söylenmektedir. Otelde kalanlar, bu kadının erkeklerin kulaklarına bir şeyler fısıldadığını ve konukların yastıklarının üzerine kopmuş inci kolyesinden inciler bıraktığını söylüyor.


The Trans-Allegheny Lunatic Asylum, Weston, West Virginia
The Trans-Allegheny Lunatic Asylum 250 hastaya ev sahipliği yapmak üzere 1864 yılında açılmıştır. 1950 yıllarına gelindiğinde 250 kişilik kapasitesi olan yerde 2400'den fazla hasta insanlık dışı koşullarda yaşıyordu. Bazı hastalar kafeslere kapatılıyordu. 1994 yılında hastane kapatılmıştır ve günümüzde hastaların ruhları tarafından paranormal aktivitelere sahiplik etmekte. 

The Queen Anne Hotel, San Francisco, California
1890 yılında kurulan Queen Anne Hotel'i, kızlar için açılan bir görgü kuralları okuluydu. Günümüzde 48 odalı bir otel olarak hizmet vermektedir ve geçmiş dönemdeki okulun müdürü olan Bayan Mary Lake'in hayaletinin konukları rahatsız ettiği söylemleri bulunmakta. 410 numaralı olan Mary Lake'in eski ofisi olan odada kalan konuklar, uyandıklarında battaniyelerini katlanmış bir şekilde ve kıyafetlerini bavullarına katlanmış bir şekilde yerleştirilmiş olarak bulduklarını rapor ediyorlar. 

Lizzie Borden House, Fall River, Massachusetts
1892'de Lizzie Borden, babasının ve üvey annesinin balta ile öldürüldükleri cinayetin baş şüphelisiydi. Borden cinayetlerden yargılanmış ve beraat etmiştir. Bu evi ziyaret eden konukları sürekli olarak kıkırdama sesi duyduklarını bildirmişlerdir. Bazı konuklar ise bazen birisinin yardım için çığlıklarını duyduğunu ve Lizzie'nin öldürülmüş olan ailesinin evin içinde dolaştığını söylemişlerdir.


ÇOK TIKLANANLAR