Unutamadığımız 14 Atari Oyunu

Hayatımızda bilgisayardan önce bulunan atariyi ve oynadığımız oyunları özlediğimizi fark ettik. Saatlerce elimizden bırakamadığımız oynama sırası için kavga ettiğimiz unutulmaz oyunları derledik.


Pacman
Pac-Man Namco tarafından yapılmış bir oyundur. 1980 yılında çıkmış ve kısa sürede popüler bir oyun olmuştur. Pac-Man'de oyuncu, bir labirent içerisinde hareket ederek sarı diskleri bitirmeye çalışır. 

Olympic Games
Eylül 1977'de piyasaya sürülmüştür.

Tekken 
Atari oyunlarının vazgeçilmezi olan Tekken, dövüş oyunudur. Seçtiğiniz karakter ile diğer karaktere karşı savaşırsınız. Her karakterin kendine özel yetenekleri ve kendine ait dövüş mekanı vardır.
 

Mario 
Bu oyunu bilmeyen yoktur. Mario adlı karakterimiz sevdiği kızı canavardan kurtarmaya çalışıyor. Tabii bu yolda birçok olayla karşılaşıyor.

Circus Charlie
Oyun bir sirkte geçmektedir. Biz ise palyaçoyu kontrol ediyoruz.

Captain Tsubasa
Bir futbol oyunudur.

Duck Hunt
Amaç ördekleri vurmaktır. Ama göründüğü kadar kolay değildir. Vuramayınca kıs kıs gülen köpeği unutmadık.
 

Donkey Kong
Donkey Kong biraz şapşaldır fakat kendine has bir karizması vardır. İyi kalplidir. Diddy Kong adlı bir yardımcısı vardır. Aynı Batman ve Robin gibidirler. Donkey Kong için hayatın anlamı muzdur. Çoğu oyununda muzları çalındığı için maceraya atılır.

Tetris
Şekilleri bir düzen içine sokup, belli bir seviyeye kadar çıkartıp oyunu kazanmaya çalışıyorsunuz.

Contra
Oyunda komando olup dünyayı alien benzeri yaratıklardan kurtarıyordunuz. 
 

Lode Runner
Lode Runner atari oyununda karakterimizi yönlendirerek hem düşmanlarda kaçıyoruz hem de altınları toplayarak çıkışa giden merdivenden çıkmaya çalışıyoruz.

Popeye
Çizgi filmlerini severek izlediğimiz Temel Reis aynı zamanda atari kasetlerimizde de bulunuyordu. Popeye oyununda Temel Reis'i kontrol ediyoruz ve Safinaz'ı kötü adam Kabasakal'ın elinden kurtarmaya çalışıyoruz.
 

Street Fighter
Dönemin en popüler dövüş oyunuydu. Oynayanlar bilir.

Ninja Turtles
Kaplumbağları unuttuk mu ?


POPÜLER GALERİLER
ŞU AN BUNLAR TIKLANIYOR

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X