Yüzyılın Erkeği: Marlon Brando'nun Bilinmeyenleri

Sinema tarihinin yakışıklılığı, tarzı ve karizmasıyla rakipsiz en büyük aktörlerinden olan Marlon Brando'nun cool havalarının yanında adeta insanları trolleyen davranışlarını da duymuş muydunuz?


Şüphesiz Daha İyi bir The Godfather İnmedi
The Godfather filminin kült olmasında, Marlon Brando'nun payı ne kadardır dersiniz? Sinema eleştirmenleri tarafından yüzyılın oyuncusu olarak kabul edilen Brondo, şüphesiz ki en karizmatik oyuncusu olarakda zirvede yer alıyor.

Karizma, Mimik ve Tiyatral  Yetenekler Birleşince
Peki Marlon Brando'nun tuhaf hareketlerinin kaçını biliyorsunuzdur? O zaman başlayalım. 3 Nisan 1924'de Omaha, Nebraska’da yüzyılın en karizmatik oyuncusu dünyaya geldi. Karizması, mimik ve tiyatral  yetenekleri derken Brando'nun kaderi çoktan yazılmıştı.

"Ben Tavuğum. Nükleer Bombaları Nereden Bilebilirim"
Brando karizmasının yanı sıra insanları trolleyen zekasıylada kendisini göstermeyi başarıyordu. Amerikan Profesyonel Tiyatro okulunda oyunculuk dersleri aldığı bir gün hocası Stella Adler ünlü isimle anısını şöyle anlatıyor, "Bütün sınıfa tavuk olmalarını söyledim. Bende nükleer bomba oldum ve üzerlerine doğru koşmaya başladım. Bütün sınıf gıdaklayarak koşuşturmaya başladı fakat bir tek Brando sakince sanki yumurtasının üstünde oturuyomuş gibi olduğu yerden kımıldamadı. Bunu neden yaptığını sorduğumda ise bana “Ben tavuğum. Nükleer bombaları bilmem ki.”yanıtını verdi."

Kendisiyle Seks Yapmak İsteyip İstemediğini Sordu
Açık sözlü ve dürüst olduğunu biliyor muydunuz? Marlon Brando, otobiyografisini yazarken Ursula Andress'i aradı ve kendisiyle seks yamak isteyip istemediğini sordu.

Tecavüz Sahnesini Haber Vermeden Çekti
1972 yapımı 'Last Tango in Paris' (Paris'te Son Tango) filmindeki tartışılan tecavüz sahnesinin 19 yaşındaki oyuncunun haberi olmadan çekildiği ve bu fikrin Marlon Brando ve filmin yönetmeni Bernardo Bertolucci'nden çıktığı itiraf edildi.

"Röportajları Köpeğime Verin O Cevaplayacak"

Gelen yoğun röportaj taleplerinden sıkılan Brando, röportajları köpeğine gönderilmesini istedi ve cevapları köpeğinin faksla yollayacağını belirtti.

 

Larry King'i Dudağından Öptü
1995 yılında Larry King Live'da bir röportaj sırasında Marlon Brando, Bay King'i ağzından öptü.

Kulağının Arkasına Ekmek Parçaları Sıkıştırırdı
Yeme sorunu olan Marlon Brando, evden çıkarken kulağının arkasına ekmek parçaları sıkıştırırdı.

Michael Jackson'a Oyunculuk Dersleri Verdi
Marlon Brando, bir başka efsane isim şarkıcı Michael Jackson oyunculuk dersleri verdi.

Partide Soyunmasını İstedi
Marlon Brando, bir akşam yemeğinde çok tuhaf hareketlerde bulundu. Partide bulunanlardan kendisini çıplak soymalarını istedi ve bunu yaptı.

Peki Ama Neden? Gaz Çıkarmak En Sevdiği Şey
Hatta bunu abartarak "Dial a Fart" adında bir telefon hattı açıp, bağlananlara dinletip, bunun hangi ünlüye ait olduğunu tahmin etmeleri gereken bir proje bile düşünüyordu.

Babunla Yarışa Girdi
Bir hayvanat bahçesine ziyareti sırasında Marlon Brando, bir babunla tükürme mücadelesine girdi.

Yatak Sahnesinde Kızı Yatakta Bağlı Bıraktı
Nightcomers filminde bir sahne için Stephanie Beacham'ı yatağa bağlayan Brando, rol arkadaşını çözmeyi unutup öğle yemeğine çıktı.

Kilo Vermek İçin Baş Aşağı Duruyordu
Marlon Brando, baş aşağı sarkarak kilo vermeyi denedi ve az daha boğuluyordu.

Yüzyılın Erkeği: Marlon Brando

ŞU AN BUNLAR TIKLANIYOR

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X