Fred Perry x Raf Simons

Gençliğin bitmek tükenmek bilmeyen enerjisinden ve İngiliz alt-kültür sahnesinin bireyselliğinden ilham alan Raf Simons, Fred Perry için hazırladığı yeni koleksiyonunda kendine özgü tasarım anlayışını İngiliz markanın arşiv stilleri ile bir arada sunuyor.

Fred Perry x Raf Simons
Yayın Tarihi: 1.03.2018 16:45:00

Fred Perry’nin anahtar parçalarına kendi estetik anlayışını enjekte eden Raf Simons, birçok parçada kullandığı bant detayları ile tasarım süreci boyunca punk stilinin asi tavrını benimsiyor.

Ürünlerin üzerine kasıtlı olarak asimetrik biçimde yerleştirdiği bu bant detayları ile punk stilinin DIY doğasını ön plana çıkaran Belçikalı tasarımcı minimal ancak çarpıcı siluetler yaratmaya devam ediyor.
Fred Perry’nin en ikonik ürünlerinden polo-pique tişörte uyguladığı kontrast renk bloklamaları ve proporsiyon oyunları ile hali hazırda ikonik olan bir ürünü neredeyse yıkıcı bir biçimde yeniden ele alan ve yorumlayan Raf Simons, seneler boyunca farklı alt-kültürler tarafından benimsenip bir üniforma haline gelmiş parçaları en modern hali ile sunuyor.


2018 İlkbahar/Yaz sezonunda Fred Perry x Raf Simons koleksiyonuna ait kampanya çekimlerinde yönetmen Sharna Osborne ile çalışan İngiliz marka, model Jonas G. Patrick Waugh’un da katılımı ile koleksiyonun ruhunu en iyi biçimde yansıtacak kolaj bir video ve görsel çalışma ortaya çıkarıyor.Sınırlı sayıda üretilen Fred Perry x Raf Simons 2018 İlkbahar/Yaz Kapsül Koleksiyonu, Mart ayı itibariyle Fred Perry mağazalarında satışa sunuluyor olacak.
 
HABERİ PAYLAŞ

 
 
 

ÇOK TIKLANANLAR