Bizimle iletişime geç

Son Dakika Güncel Haberler, Ekonomik ve Finansal Gelişmeler

Spor

17 Ağustos 2017 Perşembe 10:13:00

Galatasaray’ın Riva Arsası El Değiştirdi

Galatasaray Spor Kulübü’nün İstanbul Riva’daki arsa ihalesi en yüksek ikinci teklifi veren Yılmaz İnşaat Taahhüt ve Ticaret AŞ’ye verildi.

Galatasaray Spor Kulübü’nün İstanbul Riva’da bulunan arazisi için Emlak Konut GYO tarafından yapılan ihaleyi Fema İnşaat Ticaret AŞ & KLV İnşaat AŞ İş Ortaklığı almıştı. Ancak yeni bir gelişmeyle ihalenin sahibi değişti.

Galatasaray’ın  İstanbul Riva’daki arsası için Emlak Konut GYO tarafından gerçekleştirilen ihaleyi kazanan Fema İnşaat Ticaret AŞ & KLV İnşaat AŞ İş Ortaklığı belirlenen sürede sözleşmeyi imzalamayınca Riva ihalesi en yüksek ikinci teklifi veren Yılmaz İnşaat Taahhüt ve Ticaret AŞ’ye verildi.

KAP’A AÇIKLANDI

Fema & KLV ortaklığı belirlenen sürede sözleşme imzalamayınca ihale en yüksek ikinci teklifi veren Yılmaz İnşaat Taahhüt ve Ticaret AŞ’ye verildi.

Emlak Konut’un açıklaması ise şöyle:

“Söz konusu iş, adı geçen iş ortaklığına ihale edilerek şartname gereği sözleşme imzalamak üzere yazı ile şirketimize davet edilmiş ancak sözleşme imzalamak için belirlenen son gün olan 15 Ağustos tarihi mesai bitimine kadar sözleşmeyi imzalamamış olduğundan, ihale şartnamesinin ilgili hükümleri gereği, istekli iş ortaklığına ait geçici teminatın nakde çevrilerek irat kaydedilmesi işlemi başlatılmış olup söz konusu işin ihalede en uygun ikinci teklifi veren Yılmaz İnşaat Taahhüt ve Ticaret AŞ’ye ihale edilmesine karar verilmiştir.”

İlk ihaleye göre 3.1 milyar lira değerinde proje yapılacak ve şirket payı olarak yüzde 38’e denk gelen 1 milyar 178 milyon lira kulüp ve Emlak Konut kasasına girecekti.

GALATASARAY’IN GELİRİ DÜŞTÜ

Galatasaray yüzde 80’e denk gelen 942 milyon 400 bin lira gelir sağlarken kalan 235 milyon 600 bin lira Emlak Konut’un olacaktı ancak ihale en yüksek teklif veren ikinci firmaya geçince şirket payı yüzde 38’den yüzde 25’e geriledi.

İlk ihale sonucuna göre Galatasaray’a ödenecek olan para 942,4 milyon lira olacaktı. İhalenin ikinci şirkete kalmasıyla Galatasaray’ın ihaleden elde edeceği satış geliri de 942,4 milyon liradan 761,6 milyon liraya düşmüş oldu.

Toplam 869 bin 522 metrekare konut alanına sahip olan arazide 206 bin 497 metrekarelik bir de özel orman alanı bulunuyor. 2018’de inşaatın başlaması ve 3 yıl sürmesi bekleniyor.

Galatasaray’ın tartışılan Başkanı Dursun Özbek, Riva ve Florya’dan 1.5 milyar lira gelir beklendiğini belirtmişti.

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

Güncel Haberler

Yukarı