Gökhan Türkmen'in Yeni Projesi: GTR Deney Evi

Gökhan Türkmen, yeni ismiyle kurduğu GTR Deney Evi'nde yeni projelere ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Ünlü müzisyen burada ne tür deneyler yapacağını Boxer Dergisi aracılığıyla paylaştı.

Gökhan Türkmen'in Yeni Projesi: GTR Deney Evi
Yayın Tarihi: 19.11.2017 13:53:00

Geçtiğimiz hafta açılışını gerçekleştirdiği Deney Evi stüdyosuyla, yeni projelere ev sahipliği yapmaya hazırlanan Gökhan Türkmen ile sohbet etme imkanı yakaladık. Sıcak tavrı, tatlı kişiliği, işindeki başarısı ve harika tarzıyla ona hayran olmamak elde değil. Harika bir eş; baba, başarılı bir müzisyen ve anlaşılan o ki, yakışıklı bir model olmayıda başarabilen Gökhan Türkmen ile sevenleri için küçük ve sıcak bir röportaj gerçekleştirdik.

60 milyonun üzerinde görüntülenmeyle Youtube’da izlenme rekorları kırıyorsunuz. Bu Türkiye dışında da bir çok ülkeden izlendiğiniz anlamına geliyor. Müziğiniz için uluslararası diyebilir miyiz? Bu başarınızı neye bağlıyorsunuz?


Elimden geldiği kadar dünya müziği yapmaya çalışıyorum. Bu, sadece bizim dilimizi bilen insanlara değil; dünyadaki herkesin anlayabileceği hissiyatta ve duyguda müzik yapmak anlamına geliyor. Şu an böyle mi bilemiyorum ama isteğim ve hayalim bu yönde. Bu arada dünya müziği yaparken de Türkçe sözlerle yapmak isterim. Çünkü kendimi en iyi Türkçe kelimelerle ifade edebilirim.

 

Deney Evi ismi nereden geliyor? Burada ne tür deneyler yapacaksınız?  

Kendi projelerimizin dışında başka sanatçı arkadaşlarımızı da misafir edeceğimiz, onların da deneylerine tanık olabileceğimiz bir yer. 18 yıldır var olan ve çok değerli bir stüdyo burası. Adı Deney Evi’ydi; biz de GTR Deney Evi olarak yeni ismiyle bu serüveni devam ettirmek istedik.
 
 Müziğiniz kadar tarzınızla da öne çıkıyorsunuz. Küçüklüğünüzden beri giyiminize dikkat eder misiniz?

Evet, her zaman tarzını önemseyen biriydim. İşimde de kıyafet konusunda da oldukça titiz birisiyim. 
 
Evli, Mutlu, Çocuklu profilini hayatınıza oturtmuşsunuz gibi görünüyor. Aşkın formülünü bulmuşsunuz anlaşılan. Bizimlede paylaşır mısınız?

Estağfurullah, öyle bir iddiam yok çok şükür:) Kendimi bildiğimden beri insan olmaya çalışıyorum. Bunun bazı gereklilikleri var. Kibar olmak, saygılı olmak, her canlıyı sevip kollayabilmek, kötüye iyilikle cevap verebilmek, samimi olmak, dürüst olmak gibi. Bunları uygulayabildiğin zaman eşini de, etrafındaki insanları da düzgün seçebilmiş ve onlara gerektiği değeri verebiliyor oluyorsun. Böyle olunca karşındaki de bu değerlere sahip çıkabilen insanlar oluyor. Yanıldığımız zamanlarda yok değil ama o da hayatın kendisi. Şu an her şey çok güzel. Güzel insanlar var hayatımda.
 


Ünlü bir pop müziği sanatçısı olarak hem eş, hem baba hem de bu kadar başarılı bir baba olmayı nasıl başarıyorsunuz? Her erkeğin arkasında gizli bir kadın kahraman var mıdır gerçekten?


Kesinlikle var. Hayat daima müşterektir! Tek başına kimse bir şeyi başaramaz. Bu yolda az önce de bahsettiğim biriktirdiğin insanların payı büyüktür. Bu eşin olabilir dostun olabilir, ailen olabilir. Muhakkak vardır birileri. Ben çok şanslıyım ki bana saygı duyan, beni kaldırabilen ve beni seven bir eşim, ekibim, dostlarım ve ailem var. 
 
Hayatınızın dönüm noktası diyebileceğiniz birşey var mı, varsa nedir? Çıkardığım şarkıları saymazsak evliliğim ve şirketimizi kurmamız...
 
Spor yaparken paylaşımlarda bulunmuşsunuz. Bu konuda oldukça aktif görünüyorsunuz. Bir spor geçmişiniz var mı? Sporun sizin hayatınızdaki yeri nedir?

Çok yeri var, kesinlikle hastalık boyutunda diyebilirim. Yapmadığım zaman kendimi çok kötü hissediyorum. Psikolojik bir tedavi boyutundayım. Müzisyen olmasam kesin sporcu olurdum. Spor geçmişim yok; sadece amatör olarak elimden geldikçe her sporu yapmaya çalışıyorum.
 
Gökhan Türkmen boş bir gününü nasıl değerlendiriyor? Bir baba, bir eş ve bir şarkıcı olmadığı günler yaratıyormu kendine?

O biraz zor olur:) Çünkü benim hayatım onlar. Ben hep mutlu olduğum şeylerle ilgilenip onlarla yaşıyorum:) Ekstra olarak da dediğim gibi spor yapıyorum.
 
Instagram’da mavi tik almamanızın özel bir sebebi var mı?

Valla o konuda biraz bahtsızım sanırım. Bağlantılarda sıkıntılar oldu; ama çok da dert değil:)
 
 
 
Günümüzde genç yetenkler sosyal medya sayesinde isimlerini duyurmaktan belli ki şu an, sizlerden daha şanslılar. Bu sektöre ismini yazdırmış biri olarak desteklediğiniz genç isimler var mı? Youtube’da Hangi Ses gibi bir proje ile destek verdiğinizi de gördük bu arada. Böyle projelere devam ediyor musunuz, kafanızda yeni fikirler var mı?

Sevgili Erkan Güleryüz’ün bir projesiydi. “Jüri olmak ister misin?” diye sordu, ben de seve seve bu projede olmak istediğimi ilettim. Bunun dışında biz şirketi yeni ve farklı olacak genç isimlere destek olmak adına kurduk aslında. Bu yüzden her zaman destek olacağım.
 
Küçüklüğünüzden beri çalmak isteyip de hala öğrenmediğiniz bir enstrüman var mı?

Davul ve bas gitar:)
 
Bir röportajınızda eşinizden daha uzun sürede hazırlandığınızı belirtmişsiniz. Kıyafet seçimi için uzun vakit harcıyor musunuz? Her gün mutlaka giyiminize dikkat eder misiniz?

Çok dikkat ederim. Giyinmem ve kıyafetimi seçmem konusunda zaman alabiliyor karar vermem:) Bazen de çok kısa sürebiliyor. 

 
Gökhan Türkmen hayal ettiği her şeye ulaşabildi mi? Yoksa daha büyük hayalleride var mı?

Prodüktör ve kız babası olmak benim hayalimdi. Ne mutlu, bu hayallerime ulaştım:) Ulaşmaya da devam etmek için elimden ne geliyorsa bunun için çabalıyorum.
 
Son olarak, içinde bulunduğunuz sosyal sorumluluk projeleri var mı, varsa buradan da duyurmak isteriz.

Planını yaptığımız bir şey yok. Aklımıza geldikçe elimizden geleni yapıyoruz. Çok teşekkür ederim.
 
HABERİ PAYLAŞ

 
 
 

ÇOK TIKLANANLAR