Hasan Şaş Galatasaray Antrenörlüğünden Neden İstifa Etti

Galatasaray'ın geçmiş dönemlerindeki yıldızlarından Hasas Şaş yaptığı açıklamayla taraftarları üzdü. Hasan Şaş yaptığı açıklamayla Galatasaray'dan istifa ettiğini açıkladı. Peki Hasan Şaş neden istifa etti? Fatih Terim'mi istedi yoksa Denizlispor maçında olaylar mı çıkardı? İşte cevabı...

Hasan Şaş Galatasaray Antrenörlüğünden Neden İstifa Etti
Yayın Tarihi: 17.08.2019 21:28:00

Son şampiyon Galatasaray 16 Ağustos 2019 tarihinde Denizlispor ile deplasmanda yapmış olduğu maç ile yeni sezona başladı. Karşılaşmaya istediği gibi başlamayan Galatasaray Marcao'nun görmüş olduğu kırmızı kartla 10 kişi kaldı. Selçuk İnan'ın kaçırdığı penaltı ile Denizlispor'un direnci arttı ve karşılaşmayı 2-0 kazandı.

Karşılaşmanın ardından Hasan Şaş ve Denizlispor'un antrenörü Necati Ateş arasında kavga çıktı. Olaylar tam büyümeye başlarken trübündeki taraftarların da küfürlü saldırısıyla olay iyice büyüdü. Polislerin ve güvenlik güçlerinin zor yatıştırdığı olayda Hasan Şaş'ın morelinin bozuk olduğu öğrenildi.

Maç günü yaşanan bu kavgadan sonra Hasan Şaş bugün (17 Ağustos 2019) Galatasaray'da bulunmuş olduğu antrenörlük görevinden istifa ettiğini açıkladı. Bu açıklamayı Fatih Terim'in mi yaptırdığı yoksa yönetimsel bir karar mı olduğu tartışılıyor. Ancak kulislerde yer alan bilgiye göre Terim'in asla böyle bir şey istemediği ve hatta Hasan Şaş'ı bu istifadan geri döndermeye çalışacağı...


Galatasaray'lı taraftarların çok sevdiği, hırsıyla ve takıma verdikleriyle her zaman yanında yer aldığı Hasan Şaş'ın bu kararından vazgeçip vazgeçmeyeceğini önümüzdeki günler göstecek.

Hasan Şaş'dan bir açıklama daha;

"İnsanın 9-10 metreden annesine küfür ediliyor. Müdahale edilmiyor. Ayağa kalksak bizim için hemen linç manşetleri atılıyor. Ama her şeyi Allah görüyor. Görüntü de alınmış. Herkes olaya şahit. Ama yine bizim adımızı çıkartırlar."
HABERİ PAYLAŞ