İmamoğlu'ndan Çarpıcı İddaa: Defin Sayımız 450'lere Doğru Gidiyor

Koronavirüsten hayatını kaybedenlerin sayısı gün geçtikçe artıyor. Verilen rakamlar doğruyu gösteriyor mu? İBB Başkanı İmamoğlu çarpıcı açıklamalarda bulundu. Ayrıntılar haberimizde...

İmamoğlu'ndan Çarpıcı İddaa: Defin Sayımız 450'lere Doğru Gidiyor
Yayın Tarihi: 26.11.2020 08:00:00

İstanbul'da "bulaşıcı hastalık" kaynaklı vefatların 186 olduğunu belirten İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, "Normalde bizim definimiz İstanbul'da günlük 202, 190, 180 kişidir. Şu anda 450'ye doğru gidiyor.Ben şimdi ne yapayım yani; susayım mı, yutkunayım mı?" dedi. 

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Gürpınar Su Ürünleri Hali'nde balıkçı esnafıyla bir araya gelip esnafın sorularını yanıtladı.

BEN ŞİMDİ NE YAPAYIM SUSAYIM MI, YUTKUNAYIM MI?

Koronavirüs salgının kontrol altına alınabilmesi için İstanbul'da 14 gün boyunca sokağa çıkma yasağı ilan edilmesi gerektiğini sık sık ifade eden İmamoğlu, "Dün akşam, bulaşıcı hastalıktan İstanbul'daki vefat sayısı 186. Ben şimdi ne yapayım yani; susayım mı, yutkunayım mı? Ben, uyuyamadım ki gece. Defin sayımız 450'lere doğru yürüyor. Yani yetiştiremiyoruz" ifadelerini kullandı.


İmamoğlu pandemi ile ilgili konuşmasına şu şekilde devam etti: "Eğer pandemiyle ilgili bir daraltma yapıyorlarsa, ben, pandemiyle ilgili alınan her tedbire saygı duyuyorum; açık söyleyeyim. Buna siz de saygı duyun. Bu konuda benim dilimin kemiği yok. Çünkü ben konuşmazsam, ne yapacağım? Mecburum konuşmaya. Dün akşam, bulaşıcı hastalıktan İstanbul'daki vefat sayısı, 186. Ben şimdi ne yapayım yani; susayım mı, yutkunayım mı? Ben, uyuyamadım ki gece.

Defin sayımız, 450'lere doğru yürüyor. Yani yetiştiremiyoruz. Normal Kasım ayında bizim definimiz, -Allah rahmet eylesin; bütün ölmüşlerimize rahmet diliyorum- İstanbul'da 202, 190, 180 kişidir. Şu anda 450'ye doğru gidiyor. Bu kadar zor durumdayız. Bunu bilin. Ama bu dediğinizde başka bir konu varsa, hangi ilçeyse iletin. Biz de o ilçelerle görüşelim. Ama pandemiyse konu, hepinizi Allah korusun. Ben de yaşadım. Ben de o hastalığı geçirdim. Dolayısıyla hiçbir haneye, o hastalık girmesin isterim. Lütfen siz de dikkat edin."

BAKANLIK GÜNLÜK TABLOYU AÇIKLADI

Sağlık Bakanlığı, Türkiye'nin Günlük Koronavirüs Tablosu'nu paylaştı. 22 Kasım'da açıklanan son 24 saatlik verilere göre; 6017 yeni hasta tespit edildi, vefat sayısı ise 139 olarak aktarıldı.

Böylece Türkiye'de koronavirüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 12 bin 358, toplam hasta sayısı ise 446 bin 622'ye yükseldi.
HABERİ PAYLAŞ

 
 
 

ÇOK TIKLANANLAR