Instagram'a Yeni Özellik

Fotoğraf paylaşım platformu Instagram her geçen gün yeni bir yeteneğe kavuşuyor.

Instagram'a Yeni Özellik
Yayın Tarihi: 31.10.2017 12:45:00

Geçtiğimiz hafta tanıtılan SuperZoom‘un ardından kullanıcıların favorileri arasına girme potansiyeli olan yeni bir özellik duyuruldu. Hikayeler özelliği sayesinde etkileşimde ciddi bir artış yaşayan platform bu alanı geliştirmeyi sürdürüyor. Hatırlayacağınız gibi geçtiğimiz hafta SuperZoom kullanıma sunulmuştu. Kademe kademe yakınlaştırma yapan bu yeni özellik fonda yer alan müzik sayesinde eğlenceli bir havaya bürünüyor. Dolayısıyla kullanıcıların eğlenceli videolar çekmesine olanak sağlıyor.
 
Görünen o ki Instagram‘ın yeni hedefi bir başka video özelliği olarak bildiğimiz stop motion olacak. Çekilen fotoğrafların arka arkaya sıralanmasıyla hareket etkisi oluşturan bu yöntem pek çok ünlü yapımda kullanılmasından ötürü biliniyor. Şimdi stop motion Instagram sayesinde gündelik hayatımızın da bir parçası olacak gibi görünüyor. Ortaya GIF tarzı bir görüntü çıkartması stop motion’ı platformun en ilgi çekici özelliklerinden birine dönüştürme potansiyeline sahip.
 
Yoğun olarak Instagram’ın hikayeler bölümünde kullanılmasını beklediğimiz stop motion şimdilik test aşamasında. Eğer alınan sonuçlar istenen yönde olursa platform bu özelliği dünya genelinde kullanıma sunacak.HABERİ PAYLAŞ

 
 
 

ÇOK TIKLANANLAR