iPhone X’in Çözülemeyen Problemi

Apple‘ın merakla beklenen yeni akıllı telefonu iPhone X, üretim sürecinde yaşanan sıkıntılar ile gündeme gelmeye devam ediyor.

iPhone X’in Çözülemeyen Problemi
Yayın Tarihi: 13.10.2017 17:44:00

Bildiğiniz gibi iPhone X’den uzun yıllardır hayatımıza olan Touch ID parmak izi okuma sistemini kaldıran ve yerine kompleks sensörlere ihtiyaç duyan Face ID yüz tanıma sistemini getiren Apple, kağıt üzerinde her şey çok güzel gözükmesine rağmen Face ID’nin çalışması için gereken TrueDepth kamera sistemi parçalarını tedarik etmekte zorlanıyor. Şu an özellikle kişilerin yüzlerine gönderdiği 30 bin nokta ile yüzün detaylı derinlik haritasını çıkartan “nokta projektör” konusunda sorunlar yaşadığı belirtilen şirket, bu taraftaki problemeler nedeniyle genel üretim planlarını da tam olarak yapamıyor. Son yapılan analizlere göreyse iPhone X’den 2017 yılında 36 milyon ya da 40 milyon ünite üretilmesi bekleniyor.
 
Geniş çaplı seri üretime ekim ayı ortasında girmesi beklenen iPhone X, hatırlamak gerekirse iPhone 8 ailesinde de yer alan A11 Bionic işlemci üzerine kuruluyor. Face ID sensörlerinin bulunduğu üst çıkıntı haricinde çerçevesiz bir tasarıma sahip olan telefon, 5.8 inç Super Retina ekranıyla en iyi görüntü kalitesini sunmaya hazırlanıyor. Arkasında optik görüntü sabitleme özelliğine sahip 12 megapiksel çözünürlükte çift lensli kamera yer alan iPhone X, şimdiye kadar üretilmiş en yenilikçi iPhone olarak tanıtılıyor ve Jonathan Ive‘a göre göz alıcı bir geleceğin başlangıcını oluşturuyor.HABERİ PAYLAŞ

 
 
 

ÇOK TIKLANANLAR