İran'da Instagram Yasaklandı

Facebook, Twitter gibi sosyal medya mecralarının yasaklandığı İran'da, başsavcılığın yaptığı duyuruyla Instagram'da yasaklar arasına girdi.

İran'da Instagram Yasaklandı
Yayın Tarihi: 4.07.2018 13:46:00

Başkent Tahran'daki başsavcılık binasında basın toplantısı düzenleyen İran Başsavcı Yardımcısı Muhammed Musaddık, ülkede Instagram kullanımının yasaklanacağını belirtti. 

Musaddık, yasağın ne zaman uygulamaya konulacağına ilişkin bilgi vermezken, bu kararın gerekçesi olarak "ülkedeki bazı sanatçıların Instagram üzerinden ihtiyaç sahibi kişiler için yardım toplamasının suistimallere yol açmasını" gösterdi.

Facebook, Twitter gibi sosyal medya mecralarının yasak olduğu İran'da geçtiğimiz Aralık ayında Meşhed kentinde ekonomik sıkıntılar nedeniyle başlayan ve  diğer şehirlere yayılan eylemler sonrasında Nisan ayında Telegram'da yasaklanmıştı. 

Geçen hafta ülkede doların hızla yükselmesini protesto eden Tahran esnafının eylemlerinden sonra Instagram'ın kapatılması kararının alınması dikkati çekiyor.;HABERİ PAYLAŞ

EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİDEFİLELER
Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X