Kaymakamlıklar 960 TL nakit yardımı yapıyor! Her Aileye Hak Verilecek

Ülkemizde meydana gelen korona virüs döneminin sonrasında devlet tarafından destekler sağlanması hala devam etmekte. Bu son dönemlerde kişilerin büyük bir rahatlama yaşamasına etki eden desteklerden bir tanesi de kira desteği oluyor. Dar gelirli ailelerin maddi anlamda rahat olmalarını sağlamak

Kaymakamlıklar 960 TL nakit yardımı yapıyor! Her Aileye Hak Verilecek
Yayın Tarihi: 6.09.2020 16:46:00

Ülkemizde meydana gelen korona virüs döneminin sonrasında devlet tarafından destekler sağlanması hala devam etmekte. Bu son dönemlerde kişilerin büyük bir rahatlama yaşamasına etki eden desteklerden bir tanesi de kira desteği oluyor. Dar gelirli ailelerin maddi anlamda rahat olmalarını sağlamak adına kaymakamlıklardan kira destekleri sunuluyor. Konuya ilişkin ayrıntılar haberimizde…

Ülkemizde meydana gelen korona virüs döneminin sonrasında devlet tarafından destekler verilmesi hala devam ediyor. Bu son dönemlerde kişilerin büyük bir rahatlama yaşamasına etki eden desteklerden bir tanesi de kira desteği oluyor. Dar gelirli ailelerin maddi konuda rahat etmelerini sunmak adına kaymakamlıklardan kira destekleri sağlanıyor. Başvurular için kişilerin evden çıkmasına gerek kalmadan e-devlet aracılığı ile yapılması dikkatleri üzerine çekiyor. Kira destek yardımı almak isteyen kişilerin e-devlet aracılığı ile başvuru yapması da yeterli kılınacak. Desteklerden faydalanabilmek adına yerine getirilmesi gereken ilk koşul ise; aylık hane içerisine gelen gelir tutarının belirli bir miktarının altında olması ve bu desteğe ihtiyaçlarının olması. İşte geriye kalan tüm ayrıntılar Kirasını bu dönemde ödeyemeyenler ve maddi anlamda birçok zorluk çeken kişiler adına kaymakamlıklar kira desteği sunuyor. Peki kira desteklerinden kimler ve nasıl faydalanacaklar? Devlet tarafından verilen desteklerden bir tanesi de Aile çalışma ve sosyal hizmetler bakanlığı içerisinden verilen ve sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarının öncülük ettiği durumlar olmaktadır. Bu anlarda SYDV olanlar için kişilerin da ihtiyacı olması anlarında devlet kira destek yardımı sunmaya devam ediyor.

DAR GELİRLİLER İÇİN KİRA DESTEĞİ

TC oldukça sosyal bir devlet olduğundan dolayı bu konu hakkında ilgili bakanlıklar sayesinde eli dar gelirli ve yardıma ihtiyacı olan kişiler adına farklı alanlarda destekler sunulmaya devam ediliyor. Bu anlarda yapılan destekler genel olarak Aile çalışma ve sosyal hizmetler bakanlığı tarafından gerçekleştiriliyor. Gıda, yakacak, çocuk eğitim, barınma gibi birçok desteklerinin yanı sıra maddi yardımlar da devam ediyor. Bu destekler ile beraber sunulanlardan bir tanesi de kira desteği olarak dikkatleri çekiyor. Barınma insan hayatının en temel ihtiyaçlarından birisidir. Fakat maddi anlamda yetersiz olmak bazı ailelerin sağlık açısından risk unsuru olan dairelerde yaşamalarına sebep oluyor. Kira ödeyecek durumlarının olması ya da evsiz ailelerin de bu sorunlarını ortadan kaldırabilmek adına devlet şu an kişiler için kira desteği sunmaya aralıksız bir şekilde devam ediyor.


KAYMAKAMLIKLAR KİRA DESTEĞİ SUNUYOR

Devlet tarafından kişilere sunulan desteklerden bir tanesi de kira desteğidir. Bu ödemelerin büyük bir kısmı her ne kadar aile çalışma ve sosyal hizmetler bakanlığı tarafından sağlanıyor olsa bile kişilerin ellerine ulaşabilmesi adına genel olarak kaymakamlıklar devreye girmektedir. Bu SYDV ise kişilerin ne gibi ihtiyaçları var ise yanlarında olurken kira desteği alternatifleri ile de dikkatleri çekiyor.

KİMLER KİRA DESTEĞİ ALABİLİR?

Kira destek yardımı seçeneklerinden faydalanabilmek adına kişilerin gerekli olan tüm şartları yerine getirmesi gerekir. Kişilerin sahip olması gereken ilk koşul ise aylık hane içerisine giren gelir tutarının belirlenen gelir miktarının altında olması gerekmektedir. Destekler şu an belirli bir gelir seviyesinin altında olan kişiler için ödeniyor. Sigortalı olarak çalışan personeller, dul - yetim ya da emekli maaşı alanlar- ölüm maaşı alanlar, evi ya da arabası olan kişiler için ödenmiyor. Kira desteği için başvuru işlemleri nasıl yapılır? Kira destek başvuru için kişilerin bulundukları il ya da ilçe kaymakamlıklarına girerek başvuru yapması gerekmektedir. Burada yer alan sosyal destek ve dayanışma vakıfları ile de görüşülebilir.
 
HABERİ PAYLAŞ

 
 
 

ÇOK TIKLANANLAR