Kraliçe Elizabeth'e Hırsız Şoku! Saraydan Çalıp İnternette Satmış

İngiltere'de Kraliçe Elizabeth'in fotoğrafları ile madalyalarını çalan hırsız bulundu. Buckingham Sarayı'nda servis elemanı olarak çalışan hırsız, suçunu itiraf etti...

Kraliçe Elizabeth'e Hırsız Şoku! Saraydan Çalıp İnternette Satmış
Yayın Tarihi: 4.12.2020 13:42:00

​İngiltere’de Kraliyet ailesinin resmi konutu olan Buckingham Sarayı’nda yaşanan hırsızlık olayı İngiliz medyasının gündemine oturdu. İngiltere'de Buckingham Sarayı'nda Kraliçe Elizabeth'in fotoğrafları ile madalyalarını çalan hırsız yakalandı. Saray'da servis elemanı olarak çalışan hırsız, suçunu itiraf etti. Canto, bir Koramiral'in madalyasının eksikliğini fark etmesiyle yakayı ele verdi. 

Sarayda yiyecek ve içecekle ilgili hizmetlerde görev alan Adamo Canto, corona virüsü salgınıyla beraber temizlik işlerinde de çalışmaya başladı. Bu süreçte pek çok ofise ve daha önce girme izni bulunmayan alanlara erişim fırsatı sağlayan Canto, ailenin eşyalarını çalıp internette sattı.


SARAYDAN ÇALIP İNTERNETTEN SATTI


İngiliz basınında yer alan haberlere göre, 37 yaşındaki Adamo Canto, koronavirüs salgınından dolayı yetki alanı genişletilince durumu fırsata çevirdi. Durumdan faydalanan çalışan, pek çok özel bölümün kapılarını açabildi. Soygunu da bu sayede gerçekleştirdi.


Değeri 10 bin ile 100 bin sterlin arasında değişen çok sayıda parçayı çalarak internet üzerinden satışa çıkardı. Canto, aralarında aileye ait çok sayıda fotoğraf ile madalyaların da bulunduğu 100’e yakın eşyayı çaldıktan sonra internet üzerinden satışa çıkardı.

37 eşyayı dikkat çekmemek için değerinin çok altında satan Canto, yaklaşık 10 bin dolar (78 bin TL) kazanç sağladı.


ŞARTLI TAHLİYE OLDU


Kasım 2019 ile Ağustos 2020 arasında yaptığı hırsızlıkları itiraf eden Canto, Westminster Sulh Ceza Mahkemesi’nde yargılanmakta. İtirafıyla birlikte hırsızlıkla suçlanan Canto şartlı tahliyeyle serbest bırakılırken, davanın ilerleyen duruşmalarında hapis cezası alması bekleniyor.

Suçunu itiraf eden Adamo Canto, 3 hırsızlık suçundan yargılanacak.
HABERİ PAYLAŞ

 
 
 

ÇOK TIKLANANLAR