Maaşlar artıyor! İşte merak edilen zam miktarları! En az 622 TL Zam Geliyor

Maaşlara verilen zam yüzlerce kişiyi ilgilendiriyor ve vatandaşlar bu konu hakkında bilgi sahibi olmak istiyor.  Yılsonunun gelmesi ile beraber maaşlar da bir yükselme görüleceği umuluyor.  İşçi, memur ve emekliler dört gözle maaşlarına gelecek zammı bekliyor.  Peki, maaşlar ne kadar olacak? 

Maaşlar artıyor! İşte merak edilen zam miktarları! En az 622 TL Zam Geliyor
Yayın Tarihi: 4.10.2020 15:56:00

Maaşlara verilen zam yüzlerce kişiyi ilgilendiriyor ve vatandaşlar bu konu hakkında bilgi sahibi olmak istiyor.  Yılsonunun gelmesi ile beraber maaşlar da bir yükselme görüleceği umuluyor.  İşçi, memur ve emekliler dört gözle maaşlarına gelecek zammı bekliyor.  Peki, maaşlar ne kadar olacak?  Maaşa zam ne kadar yansıyacak?  Yeni ekonomi programı bilgilerine göre enflasyon oranının 4,49 nasıl bekleniyor.  Enflasyon oranı ile birlikte maaşlara zam geliyor.  Enflasyon oranı değişmez ise   maaşların yüksek miktarda artması bekleniyor.  Bu konu vatandaşlar tarafından çok merak ediliyor ve herkes bu konuda tam bilgiye sahip olmak istiyor. Bu konu hakkında tam bilgi henüz net değil, fakat aşağı zam oranları belli oldu. İşte  Ocak 2021 zam  miktarları
 
Emeklilerin ve işçilerin maaşı ocak ayında  zamlanarak artacak.  Bu sebeple herkesin aklında enflasyon oranları vardır. Çünkü enflasyon oranlarına göre zam miktarı belirlenmektedir. Gelen bilgiye göre geçtiğimiz günlerde enflasyon verileri ile ilgili birkaç bilgi elimize ulaştı.  Bu bilgileri Maliye Bakanı ve hazine bakanı ulan Berat Albayrak açıkladı.  Bunların bir tahmin olduğunu dile getirerek 2021 senesinde %8 olarak olacağını ve yüze 4,9 gerilemesi ihtimalinin olduğunu dile getirdi. Yeni ekonomi programı enflasyon oranları tahminleri geçtiğimiz günlerde açıklandı. Bu tahminlere göre  memur işçi ve emeklilerin maaşının ne kadar zamlanacağı  aşağı yukarı belli oldu.  Peki, 2021 senesinde maaşlar tam olarak ne kadar olacak. İşte detaylar. 
 
2021 senesinde memur emekli maaşları ne kadar zamlanacak?
 
2021 senesinde memur ve emeklilerin maaşları ne kadar olacağı emekli ve memur kişiler tarafından çok fazla merak edilmekte ve araştırılmaktadır.  Bize gelen bilgiye göre hakem kurulunun karar vermiş olduğu uygulamaya göre yüzde üç zam yapılacağı tahmin ediliyor. Enflasyon farkının 3,49 olacağı bekleniyor.  Bu sebeple zamları da katarak hesaplandığında en düşük maaş 3849 TL olacaktır.  Fakat bu memurlar için geçerlidir.  Emekli memurların ise 2912 lira olması bekleniyor.
 
Enflasyon oranı %3 olduğunda,  maaşlar ne kadar olacak?
 
Herkesin gözü kulağı enflasyon oranlarının da ve yapılacak olan zamlardadır.  Yılsonu gelmesi ile beraber zam miktarları da belirlenmeye başladı.  Gelen bilgiye göre enflasyon  farkının yüzde üç olması bekleniyor.  Eğer enflasyon  farkı 103 olur ise en az maaş alan memur maaşı 3830 TL, Emekli memurlar  ise 2898 TL alacak.
 
En fazla 6661 TL
 
Gelen Tahminlere göre,  BAĞ-KUR ve emekli olan kişilerin maaşlarında 280 6,25 TL artış olacak.  Bu sebeple emekli ve BAĞ-KUR Emeklisi olan bir kişinin en yüksek maaşı  6661 lira 60 kuruş olacaktır.
 
Esnaf olana 1971 TL

Esnaf olup da emekliye ayrılan kişinin aylık en az maaşı 971 lira olacaktır.  Eğer kişi 2000 den önce emekliye ayrıldı ise maaşı 2333 lira olacaktır.
 
Aile  yardımı 523 TL
 
Geçtiğimiz günlerde YEP enflasyon beklentisi tahminleri açıklandı.  Açıklanan bilgiye göre enflasyon farkı 3,49 olacak.  Eğer enflasyon farkı 3,49 olur ise zam ile beraber eş yardımı  360 3,34 TL çocuk yardımı 6 yaşa kadar 79,93  TL, 6 yaş üzeri için ise 39,97 TL'ye çıkacaktır.   Memur olan bir kişinin 6 yaşının altında 2 çocuğu var ve  eşi çalışmıyor ise 520 3,2 TL para alacaktır.  Bunlar tahmini vergilerdir.  Geçtiğimiz maliye ve hazine Bakanı olan Berat Albayrak enflasyon farkı tahminlerini açıklamış ve zam  oranlarının  aşağı yukarı bu şekilde olacağı açıklamalarında bulunmuştur.  Yılsonu gelmesi ile beraber zam oranı vatandaşlar tarafından merak edilse de bu açıklama vatandaşları biraz  rahat atmıştır 
 
 HABERİ PAYLAŞ

 
 
 

ÇOK TIKLANANLAR