Maliye Bakanlığı'ndan Son Dakika Gelişmesi: Borçlar Kapatılacak

Alınan son dakika verilerine göre Maliye Bakanlığı'nın KYK borçlarını kapatacağı yönünde bir söylenti ortaya çıkmaktadır. Pandemi dolayısıyla zor anlar geçiren binlerce öğrencinin el birliği yapmasıyla ortaya atılan fikir bakanlığın açıklaması neticesinde karara bağlanacak.

Maliye Bakanlığı'ndan Son Dakika Gelişmesi: Borçlar Kapatılacak
Yayın Tarihi: 11.09.2020 23:35:00

Alınan son dakika verilerine göre Maliye Bakanlığı'nın KYK borçlarını kapatacağı yönünde bir söylenti ortaya çıkmaktadır. Pandemi dolayısıyla zor anlar geçiren binlerce öğrencinin el birliği yapmasıyla ortaya atılan fikir bakanlığın açıklaması neticesinde karara bağlanacak.

 KYK Borçları Silinecek Mi?

Gelen son dakika bilgisine göre Maliye Bakanlığı'nın pandemi dolayısıyla KYK borçlarını sıfırlayacağı yönünde teoriler ortaya atıldı. Binlerce öğrencinin yüzünü gelişme sonrası gözler Maliye Bakanlığı'na çevrildi. 

Maliye Bakanlığı KYK Borçlarını Silecek Mi?

2019 yılının son çeyreği ile 2020 yılının ilk yarısında olayla ilgili yapılan açıklamalar ışığında çalışmaların başladığı, henüz sonuçlanmadığı ifade edilmekte. Gelişmeler öğrenci cephesinden naklen takip ediliyor. Ancak son dakika verilerine göre öğrencilerin borçları hususunda olağanüstü gelişmelerin yaşandığı, öğrencilerin bu süreci sona erdirmek için öğrenci konseyi ile iletişime geçtiği ve işlemin hızlandırılmasını talep ettiği söyleniyor. 

KYK'lılar Pandemi De Zor Anlar Geçirdi

Pandemi sürecinde zor anlar geçiren KYK'lılar gelecek müjdeli habere odaklandı. Ekonomi ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından yapılacak olan açıklamanın ardından yaklaşık 5 milyon KYK'lının borcunun sıfırlanması bekleniyor. 

Öğrenciler Dört Gözle Olayın Açıklığa Kavuşmasını Bekliyor

Durumu bakanlığa yansıtan öğrenci konseyi taleplerine dönüş alarak bakanlık tarafından durumun en kısa sürede halledileceğini, öğrencilerin bu durumdan en az zararla kurtulacağını, borçlarının en kısa zamanda sıfırlanması hususunda gerekli adımların atılacağını içeren açıklamaların odağındaydı. Bakanlığın milyonlarca KYK'lının rahata ermesi için kolları sıvadığı bir an önce işlemi neticelendirmek için gerekli müracaatların yapıldığı bilinmektedir. 

KYK Borçları Türkiye'nin Gündemi Oldu

Bakanlık cephesinden yapılan açıklamaya göre geçtiğimiz yıl KYK borçlarının silinmesine yönelik çalışmaların yapıldığı bu sene içersinde de yapılmış olan çalışmaların revize edileceği ve uygulamaya döküleceği iletildi. Öğrenci cephesi haberi tebessümle karşılasa da durumun netlik kazanmaması, herhangi bir tarihin durumla ilişkilendirilmemesi yürekleri burktu. Öğrencilerin bozulan moralini düzeltmek ve onların iyi hissetmesini sağlamak isteyen öğrenci konseyi sosyal medya üzerinden çağrılarda bulunarak kullanıcıları bu duruma destek olmaya davet etti. Binlerce kullanıcının sosyal medya aracılığıyla KYK'lı öğrencilere destek vermesi Türkiye'de gündem olması, herkesin bu konu ile ilgili açıklamalarda bulunması bakanlığın da gözünden kaçmadı. Olayla ilgili sürpriz gelişmelerin yaşanması ve net bir açıklamanın yapılması bekleniyor. 

Sosyal Medya Kullanıcılarının Desteği 

KYK'lı öğrenciler sosyal medya kullanıcılarının desteği ile gündem olmayı başardı. Borçların silinmesi, öğrencilerin mağduriyetinin ortadan kaldırılması gibi durumlar her kullanıcının yaptığı açıklamanın içeriği şeklinde karşımıza çıkmaktadır. Sosyal medyada KYK'lılara destek veren kullanıcılar arasında sanat ve medya dünyasının renkli simaları da bulunmakta. Sosyetenin gözde isimleri ve sanat camiasının müdavimleri tarafından kamuoyunu bilinçlendirmek ve bakanlığı harekete geçirmek adına açıklamalar yapılmaktadır. 

KYK Borcu Hususunda Fenomenler De Devreye Girdi

KYK borcunun silinmesi hususunda elini taşın altına koyan sanat camiasının yanında sosyal medya fenomenleri de bu konu hususunda açıklamalar yapmaktadır. Sosyal medya paylaşımlarında bu konuya değinerek daha çok kitleye ulaşan sosyal medya fenomenleri sayesinde konu  tartışılmaya ve destek almaya devam ediyor. Bakanlığın gündemi belirleyen bu husus ile ilgili en kısa sürede açıklama yapması bekleniyor.

Maliye Bakanı Olayla İlgili Açıklama Yaptı

Maliye ve Ekonomi Bakanı Berat Albayrak tarafından yapılan açıklamaya göre geçtiğimiz yıl yapılan düzenlemenin bu sene içersinde sonuna gelineceği, öğrencilerin hiçbir şekilde mağduriyet yaşamayacağı açıklandı. Aynı konunun açıklığa kavuşturularak borçları sıfırlama konusunda gelişmelerin en kısa sürede start alacağı iletilirken bakan bu müjdeli haberi en kısa zamanda öğrencilerle paylaşmak istediğini de sözlerine ekledi. Olayla ilgili gelişmeler sürüyor. 
HABERİ PAYLAŞ

 
 
 

ÇOK TIKLANANLAR