Masterchef Türkiye jüri üyesi Mehmet Yalçınkaya kimdir? Evli mi nereli

Tv8'in çok sevilen yemek yarışması Masterchef'in yeni sezonuna sayılı günler kaldı. Yeni yarışmacılarıyla sezonda da fırtına gibi esecek olan Masterchef şimdiden çok merak ediliyor. Tabi yarışmanın jüri üyeleri de merak edilen detayların başında geliyor. Peki en sert şef Mehmet Yalçınkaya kimdir?

Masterchef Türkiye jüri üyesi Mehmet Yalçınkaya kimdir? Evli mi nereli
Yayın Tarihi: 13.08.2019 16:02:00

Masterchef Türkiye maratonu başlarken izleyenlerde yarışmanın detaylarını araştırmaya başladı. Tam 11 şef adayının her hafta gerek takım oyunları gerek bireysel etaplarla ter döktüğü yarışmada hem yarışmacılar hem de jüri üyesi şefler büyük dikkat çekiyor. Özellikle yarışmanın en sert jürisi Mehmet Yalçınkaya'nın biyografisi çok merak ediliyor. Biz de sizler için Mehmet Yalçınkaya'nın tüm hayatını derledik.MEHMET YALÇINKAYA KİMDİR?

1988 yılında orta öğrenimini bitirdikten sonra kariyerine adım atan Mehmet Yalçınkaya, üst düzey kuruluşlarda çalıştı. 2004 yılında İstanbul Yemek Akademisi'nde eğitimler alan Yalçınkaya,  2005 yılında Amerika' nın ünlü gurme dergisi "CULINARY" de Trend Chef olarak biyografisi ve spesiyalleri yayınlandı.


Olimpiyatlarda da ülkemize madalya kazandıran Mehmet Şef, Türk mutfağını başarılı bir şekilde temsil etmeye devam ediyor. 

Farklı tatları harmanlamak anlamına gelen Fusion Mutfak üzerine çalışan Mehmet Şef, bu akımın ülkemizdeki en iyi temsilcilerinden biri. 

Şimdi de İstanbul'da Wyndham Grand İstanbul adlı lüks otelin şefliğini yapan Mehmet Yalçınkaya misafirlerine farklı lezzetler sunuyor. Özellikle deniz ürünlerini çok seven Mehmet Şef, yarışmadaki titizliği sıcak ve samimi tavrıyla da çok beğeniliyor.

Evli ve 2 çocuk babası olan Mehmet Yalçınkaya yeni sezonda yarışmacılara nasıl yaklaşacak hep birlikte izleyip göreceğiz...
HABERİ PAYLAŞ