Mastürbasyon Hakkında Bilinmeyen ve Merak Edilen Her Şey

Evde tek başınıza olduğunuz zaman ne yapayım sorusuna cevabınız buradadır. Mutluluğun formülü çok açık bir ben, bir mastürbasyon, bir de seks oyuncakları. Bu yazıyı okuduktan sonra oyuncaklarınızla oynamaya ne dersiniz?

Mastürbasyon Hakkında Bilinmeyen ve Merak Edilen Her Şey
Yayın Tarihi: 28.11.2018 13:51:00

Cinsellik konusu her kişide farklılık gösteren geniş bir gökyüzü... Cinsel hayatınızı renklendirmenin kişisel yollarından biri; mastürbasyon! Sonsuz bir deniz, karanlık bir orman ve keşfedilmeyi bekleyen daha nice ıssız ve sırlarla dolu merak edilen bölgeler.

Mastürbasyon Nedir?Kişinin kendi kendini cinsel olarak tatmin etmesine mastürbasyon denmektedir. Çoğu insan küçük yaşlarda cinsel organlara dokunmanın keyif verdiğini keşfeder. Issız ve bilinmedik bir ormanı keşfetmek ve gizli girilmesi yasak kuytulara bodozlama dalmak. Özellikle ergenlikle birlikte artan cinsel merakı mastürbasyon yolu ile gidermek tamamen doğal ve sağlıklı bir durumdur. Rahatlamak ve gevşemek için, cinsel arzuları yatıştırmak için, bedenin ihtiyaçlarını ve orgazm olmayı keşfetmek için veya sadece eğlenmek için; çeşitli sebeplerle mastürbasyon yapılabilir. Tutkunuzu ortaya çıkarır, merak duygunuzu, zevki yaşarsınız ve sağlık açısından da bir sorun görmezsiniz. Tabi ki yanlış ve bilinçsiz bir şekilde olmamak şartıyla.

Masturbasyonu Herkes Yapar Mı?Çocukken kendi kendimizi cinsel olarak uyarabildiğimizi keşfederiz. Bunun sonucunda çoğu insan, mastürbasyonu rahatlıkla cinsel yaşamlarının bir parçası haline getirebilirler. Fakat kültürel ve dini gerekçelerle mastürbasyonun ayıp veya günah olduğu düşünülebilir, dolayısıyla cinsel yaşamlarımızla ilgili çok az konuşuruz; mastürbasyon hakkında ise neredeyse hiç konuşulmaz. Son yıllarda yapılan araştırmalarla elde edilen istatistiklere göre erkeklerin %95’i, kadınların ise %90’ı mastürbasyon yapıyor. Yürümek, koşmak, yemek... gibi birçok durumda nasıl normal karşılanıyorsa masturbasyon da gayet doğal bir şey olarak karşılanmalıdır. 

Mastürbasyon Nasıl Yapılır?Kadınlar ve erkekler için mastürbasyon yapmanın çeşitli ve farklı yolları vardır. En sağlıklısı ise kişinin cinsel organını uyarmayı öğrenmesidir. Elle, vibratörle ya da mastürbasyona yardımcı bazı seks oyuncakları ile cinsel organdaki ve vücuttaki erojen bölgeler keşfedildikten sonra düzenli olarak uyarılarak kendi kendine orgazma ulaşmak mümkündür. Bilinçsiz ve bodozlama dalma gibi bir hata yapmayın! Konu hakkında hiç bilginiz yoksa veya bilginiz var sanıyorsanız bile bilginizi pekiştirmek adına araştırın ve öğrenin. 

Mastürbasyon Zararlı Mıdır?

Bazı insanlar her gün, bazıları haftada bir, bazıları daha seyrek mastürbasyon yaparlar. Bazıları ise hiç yapmaz. Mastürbasyonun ne sıklıkla yapılması gerektiğine dair bir standart yoktur. Fakat günlük hayatınızı, sorumluluklarınızı veyahut ilişkinizi etkileyecek bir alışkanlık haline geldiğinde mastürbasyon sizin için zararlı olabilir. Böyle bir durumda bir terapiste danışmak en doğrusudur. Aynı zamanda cinselliğinizi keşfederken cinsel organlarınıza zarar vermemeye de özen göstermelisiniz. Elinizle ya da bir seks oyuncağı ile mastürbasyon yaparken hassas bölgelerin tahriş olmaması için kayganlaştırıcı kremler veya yağlar kullanabilirsiniz. Mastürbasyonun, düzgün yapıldığı koşulda herhangi bir zararı bulunmamaktadır. Örnek; Uzun süredir beraber olan evli çifteki kadın, artık eşinin penisinden zevk almamaya başlamış. Kendine uzun ve kalın değişik seks oyuncaklarıyla masturbasyon yapıyormuş. Hastaneye vajinasında oluşan sıkıntıdan dolayı gittiğinde, doktor " mikrop kaptığını" söylüyor. Seks oyuncakları veya farklı şeylerle zevk alabilirsiniz ama her şeyin bir üslubu vardır. Hijyene ve dozunda olmasına dikkat ediniz. 

Mastürbasyonun Faydaları Nelerdir?Pek çok açıdan mastürbasyon faydalı;
 
  • Cinsel olarak doyurucdur.
  • Rahatlamak, gevşemek için iyi bir yöntemdir.
  • Cinsel hayatı renklendirir. Kişiler mastürbasyon sayesinde nasıl daha iyi uyarıldıklarını ve daha yoğun orgazmlar yaşadıklarını keşfedebilir ve bu sayede partnerleriyle daha doyurucu bir seks hayatı yaşayabilirler.
  • Kadınların adet sancılarıyla başa çıkmasına yardımcı oluyor.
  • Bağışıklık sistemini güçlendiriyor.
  • Uykuyu iyileştiriyor.
  • Genel olarak iyi hissettiriyor.
  • Çiftlerin cinsel yaşamını geliştiriyor.HABERİ PAYLAŞ

EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİDEFİLELER
Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X