Bizimle iletişime geç

Son Dakika Güncel Haberler, Ekonomik ve Finansal Gelişmeler

Gündem

19 Aralık 2020 Cumartesi 15:09:40

MEB’den Son Dakika Açıklaması: Okullar Ne zaman Açılacak? Yarıyıl Tatili Uzatıldı mı?

Yeni tip koronavirüs salgını tedbirleri kapsamında uzaktan eğitim süreci, okullardaki sınavlar ve yarıyıl tatili takvimiyle ilgili MEB tarafından bazı düzenlemeler yapıldı. Milli Eğitim Bakanlığı’ndan son dakika yüz yüze eğitim açıklaması geldi. MEB, İlkokul, ortaokul ve liselerde uzaktan eğitim, 2020 – 2021 eğitim öğretim yılının ilk döneminin tamamlanacağı 22 Ocak 2021 Cuma gününe kadar devam edeceğini duyurdu. Okullardaki sınavlar ve yarıyıl takvimiyle ilgili düzenlemelerin yapıldığı da belirtildi…

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), uzaktan eğitimin 2020 – 2021 eğitim öğretim yılının ilk döneminin tamamlanacağı 22 Ocak 2021 Cuma gününe kadar uzatıldığını açıkladı. İlkokullarda sınav yapılmayacak, karne notları ders etkinliklerine katılım puanı ile belirlenecek. İkinci dönemi 15 Şubat 2021 Pazartesi günü başlayacak.

 

İLKOKULLARA SINAVSIZ KARNE VERİLECEK

MEB ilkokullarda sınavın yapılmayacağını, karne notlarının ders etkinliklerine katılım puanı ile belirleneceğini vurgulayarak şunları aktardı: “ Ortaokul ve liselerde birinci döneme ait bir (1) yazılı/uygulama puanları ve performans notları üzerinden ölçme değerlendirme yapılacaktır. Sınav notu bulunmayan şubelerin sınavları, okul ortamında ve sosyal mesafe/hijyen tedbirlerine uygun olarak seyreltilmiş gruplar hâlinde gerçekleştirilecek.

İller arası hareketliliğin azaltılması amacıyla sadece ortaöğretim öğrencileri, kendi isteklerine bağlı olarak, 28 Aralık 2020 Pazartesi gününe kadar velilerinin okul yönetimine başvurması halinde, öğrenim gördükleri okul ile aynı okul türünde olması kaydıyla o tarih itibariyle bulundukları illerde sınavlara katılabilecekler.”

 

UZAKTAN EĞİTİM 22 OCAK’A KADAR DEVAM EDECEK

İlkokul, ortaokul ve liselerde uzaktan eğitimin, 2020 – 2021 eğitim öğretim yılının ilk döneminin tamamlanacağı 22 Ocak 2021 Cuma gününe kadar devam edeceği yapılan açıklamalar arasındadır.
22 Ocak 2021 tarihinden itibaren karne dağıtımları eğitim kurumu yönetimlerince, farklı gün ve zaman dilimlerine yayılarak yoğunluk oluşturmayacak şekilde planlanacaktır.

 

İKİNCİ DÖNEME 15 ŞUBAT’TA BAŞLANILACAK

25 Ocak Pazartesi günü başlayacak yarıyıl tatil süresine, ikinci dönemdeki bir haftalık ara tatil süresi de eklendi. Böylece 2020-2021 eğitim öğretim yılının ikinci dönemi 15 Şubat 2021 Pazartesi günü başlayacak.

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

Güncel Haberler

Yukarı