Memurlara ikramiye ve emeklilere kira yardımı kampanyaları

Günümüz yaşam pahalılığı doğrultusunda birçok insan geçimlerini zor şartlar içerisinde sağlamaktadır. Çoğu ailenin vazgeçilmez derdi olan bu durum eğitim konusunda da önlerine çıkmaktadır.

Memurlara ikramiye ve emeklilere kira yardımı kampanyaları
Yayın Tarihi: 18.08.2020 15:41:00

Günümüz yaşam pahalılığı doğrultusunda birçok insan geçimlerini zor şartlar içerisinde sağlamaktadır. Çoğu ailenin vazgeçilmez derdi olan bu durum eğitim konusunda da önlerine çıkmaktadır. Maaşların yetersiz kaldığı bu günlerde destek bekleyen vatandaşlar fazlasıyla vardır. Bu durum içerisinde olan, borcunu veya kira ödemelerini yetiştirmek zorunla olan insanlar mağdur durumda kalmaktadır. Devletimiz bu şekilde olan insanları tespit edip gerekli uygulamalar başlatmıştır. Emekliler ve memurlar için müjdeli haber duyuruldu. Korona virüs nedeniyle ekonomik sıkıntı çeken emekli ve memurlara devletten çağrı geldi. Salgın hastalık boyunca insanlar evlerinden çıkamadı ve maddi açıdan zorluklara girdi. Sınava hazırlanan çocukları için eğitim masrafını hafifletmek adına birikim düşünen aileler pandemi döneminde hayal kırıklığına uğradı. Bu halde vatandaşlarını gören Türkiye Cumhuriyeti destek olmak için emeklilere 590 TL kira desteği, memurlara da 1600TL ikramiye desteğini sağladı. 

EMEKLİLERE KİRA DESTEĞİ

SSK, Bağ- Kur emeklisi olan vatandaşlar için devletten kira desteği duyuruldu. Yaşı büyük olan sadece geliri emeklilik maaşı olanların yaşam şartları, korona virüsü salgını sebebiyle olumsuz etkilenmiştir. Bu süreçte ek olarak başka bir işte de çalışamayan emekliler, temel ihtiyaçlarını karşılamak için devletten destek talebinde bulunmuşlardır. Bunlar içerisinde eşi vefat etmiş bakıma muhtaç olan bireyler de mevcuttur. Aldığı emekli maaşı ev faturalarına ve kirasına yetmeyen maddi açıdan mağdur kalan birçok vatandaş bulunmaktadır.


Korona virüs salgınından dolayı hastalık korkusundan evden çıkamayan vatandaşlar seslerini internetten duyurdular. Ev ihtiyaçlarının çoğunu karşılayamadıklarını ve evde bakıma muhtaç olan engelli bireyi olan vatandaşlarımız yardım talebinde bulundu. Ekonomik sıkıntısına giren milyonlarca insana ses olan bu durum devletimizce farkına varılıp ilgili kurumlarla bilgilendirilip kira desteğinde bulunacağını bildirdi. Emeklilere 581 ve 600 TL tutarında kira desteği verilmeye başlandı. Yapılacak yardım miktarının asgari ücretini dörtte biri olmak üzere belirlenmesiyle yardımlar yapılmaya başlandı.

MEMURLARA 600 TL İKRAMİYE

Aile geçimini sağlayan, memur olarak çalışanlar salgın nedeniyle geçim sıkıntısına girdi. Çocuklarının eğitim masraflarına yetişmeye çalışan bireyler, ev kirası ve borçlarının ödemesine yetişmekte zorlandı. Bu zorlu süreçte ailesinin yanında olmayıp çalışan bireyler ise kiralarının ödemesini zamanında yapamaz hale geldi ve devlete yardım dilekçesinde bulundular. Korona virüs salgını sebebiyle birçok vatandaşımız işsiz kalmış ve maddi açıdan destek alma ihtiyacı duymuşlardır. Kira desteği ve bazı temel ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla devlete ve gerekli kurumlara başvuran vatandaşlar için müjde verildi. Memurlara devletten bin 600 TL ikramiye verilmeye başlanacağı vatandaşlar tarafından duyulmaktadır. Kanunlarda yer alan maddeler arasında memurlara da hak tanınıyor. Ramazan ve Kurban Bayramı’nda verilen ikramiyeler, çalışan memurlar için de geçerli oldu. Ek olarak bin TL olan memur ikramiyesinin bin 600 TL ‘ ye yükseltilmesi vatandaşlar tarafından talep edilmektedir.

Vatandaşların da geçirdikleri sıkıntılar dolayısıyla devlet de desteklerini eksik bırakmıyor. Bu zor zamanlarda birbirine yardım eden birçok kurum da aynı fikir içerisinde bulunmaktadır. Vatandaşlar arasında en çok merak söz konusu olan ikramiyelere zammın olup olmayacağı konuşulmaktadır. Vatandaşlar maaşın yetmediğini ve ikramiyenin 600 TL fazla olması talebinde bulunmuşlardır. İkramiye konusu henüz devletimiz tarafından tam bir şekilde açıklanmamaktadır. Fakat ihtiyaç sahipleri için Sosyal Yardımlaşma ve Destek paketleri sunmaktadır. İkramiye yapılan zam fiyatları açık bir şekilde belirtilmemektedir. Vatandaşlar tarafından istenilen talep ise bakanlar tarafında düşünülerek işleme geçirileceği bildirilmiştir. Yine de vatandaşlara kira desteği bulunulmaktadır. Ekonomik sıkıntı çeken aileler için olumlu sonuçlardan birisi de budur.
 
HABERİ PAYLAŞ

 
 
 

ÇOK TIKLANANLAR