Mucize Doktor yayından kaldırıldı mı? Açıklama Geldi

Mucize Doktor yayından kaldırıldı. 12 Eylül 2019'dan beri yayınlanan ve yayınlamaya başlamasıyla reyting sıralamalarındı altüst eden ve ilk sırayı kimseye vermeyen Mucize Doktor dizisi'nin yeni çıkan dizilerden sonra reyting olarak çok geride kalmasının sonucunda sosyal medyada ortalık karıştı.

Mucize Doktor yayından kaldırıldı mı? Açıklama Geldi
Yayın Tarihi: 13.10.2020 20:26:00

Mucize Doktor yayından kaldırıldı. 12 Eylül 2019'dan beri yayınlanan ve yayınlamaya başlamasıyla reyting sıralamalarındı altüst eden ve ilk sırayı kimseye vermeyen Mucize Doktor dizisi'nin yeni çıkan dizilerden sonra reyting olarak çok geride kalmasının sonucunda sosyal medyada ortalık karıştı.

Dizi izlemek hele ki yabancı dizi izlemek son zamalarda ülkemizde oldukça yaygınlaştı. Birçok başarılı yabancı dizileri ülkemizde uyarlamaya başladık. Son 5 senedir bu talep iyice arttı. Yabancı dizilerden uyarlama dizilerin, normal dizilere oranla daha çok sevildiği, talep gördüğü ve uzun soluklu olduğu gözlemlendi.

Klasik dizilerde işlenen aldatma, aşk, ayrılık, aile trajedisi ve buna benzer klasikleşmiş ve görmekten sıkıldığımız konulardan ziyade yabancı yapımların işlediği yeni konular veya işlenen klasik konuları farklı işleme şekliyle Türk izleyicisinin de gönlünü fethetti.

Bu durumları yakından takip eden ve akıllıca bir hareket yapıp Fox Tv'den ve Mucize Doktor'un yapımcı şirketi olan MF Yapım Şirketi tarafından Mucize Doktor projesi hayata geçirildi.

Asıl senaryosunun Kore'de bir yapıma ait olduğu bilinse de, izleyenler daha çok Amerika yapımı olan The Good Doctor'dan uyarlama olduğunu düşünüyor.

Mucize Doktor yayına girdiği ilk günden beri diğer dizilere reyting konusunda ciddi bir fark atıyor ve diğer çok izlenen dizilerin 4-5 bölümde aldığı toplam reyting sonuçlarını tek bir bölüm ile alıyordu.

Koronavirüsün çıkması ve setlere ara verilmesiyle birlikte Mucize Doktor adeta dibe çöktü. Koronavirüsten önce birinciliği vermeyen ve rakiplerine fark atan, diğer dizilere şans dahi vermeyen Mucize Doktor toparlanamıyor. Koronavirüs zamanı setlere verilen ara ile yeni bölümleri yayınlanamayan Mucize Doktor'dan kötü haber geldi. Mucize Doktor yayından kaldırılıyor. Sosyal medyada büyük etki yaratan ve Dünya çapında yankı uyandıran haber sevenlerini üzdü.

TRT 1'de yayınlanmaya başlayan ve yayınladığı günden beri işlediği konu ile gözleri üzerine çeken Masumlar Apartmanı, Mucize Doktor'u tahtından etti. TRT 1 ve OGM Medya Yapım ortaklığında başlatılan proje diğer dizilerden konu bakımından oldukça farklı. Gülseren Budayıoğlu'nun Madalyonun İçi adlı romanından uyarlanmıştır.


Trt 1 ekranlarında yayınlanmaya başlayan Masumlar Apartmanı, birinciliği kimseye vermemekte kararlı. Mucize Doktor eski yerini alamayacağa benziyor.

Sosyal medya kullanıcıları tarafından ve birçok haber sitesinin de yaptığı açıklamaya göre, Mucize Doktor yayından kaldırılacağı yönünde. Sosyal medyada 4-5 büyük hesabın yayınladığı haberler ve paylaşımlarına ek olarak 3 haber sitesi de Mucize Doktor'un yayından kaldırılacağı yönünde oldu.

Fox Tv'nin dizinin gidişatına bir demeye karar vermesiyle ve reytingleri toparlamak istemesiyle ayrıca dizinin olan seyrini değiştirip farklı bir açıdan yaklaşılarak izleyicinin dikkatini çekmek istemesinin yapımcı şirket ile konuştuğu ortaya atıldı.

Masumlar Apartmanı'nın özet bölümünün Mucize Doktor'un yeni bölümüyle aynı güne koyulmasıyla olay patladı. Mucize Doktor'un yeni bölümünün yayınladığı gün, Masumlar Apartmanı da özet bölüm yayınladı. Masumlar Apartmanı'nı özet bölümü olmasına rağmen Mucize Doktor'u reytinglerle geçti.

Mucize Doktor'un yayından kaldırılmasıyla ilgili haberlere Fox Tv ve yapımcı şirketten henüz net bir açıklama gelmiş değil. Fox Tv'nin dizide düzenlemeye gidilmesiyle dizinin eski popüler haline dönebileceği ve tekrardan reytinglerde birinciliğe oturulacağını düşünüyor. Böylelikle Mucize Doktor'un henüz yayından kaldırılmayacağı ve yayın hayatına devam edeceği düşünülüyor.

Mucize Doktor bitmesi mümkün değil!

Haber sitelerinde yer alan haberler sonrası yapım şirketi açıklama yaptı. Mucize Doktor en az 3 sezon daha yayınlanacak. Bu haberlere itibar etmeyin açıklaması geldi.

 
HABERİ PAYLAŞ

 
 
 

ÇOK TIKLANANLAR