Müge Anlı 12 Eylül şok gelişme! Gazi Akbıyık davasında karar açıklandı! Babasını öldüren 17 yaşındaki kız tahliye oldu

Müge Anlı ile Tatlı Sert'te geçtiğimiz yıl yürekleri burkan bir olay yaratmıştı. 17 yaşındaki genç kız annesini korumak için babası Gazi Akbıyık'ı öldürmek zorunda kalmıştı. Sözleriyle herkesi yaralayan küçük kızın davasında bugün karar verildi. İşte detaylar...

Müge Anlı 12 Eylül şok gelişme! Gazi Akbıyık davasında karar açıklandı! Babasını öldüren 17 yaşındaki kız tahliye oldu
Yayın Tarihi: 12.09.2019 12:10:00

ATV'nin fenomen programı Müge Anlı ile Tatlı Sert 12 Eylül günü sevindirici bir haber geldi. Geçtiğimiz yıl programda işlenen Gazi Akbıyık kaybında şok bir gerçek ortaya çıkmıştı. Evde eşine ve kızlarına eziyet eden Gazi Akbıyık'ı 17 yaşındaki büyük kızı annesini korumak için öldürmüştü. Sonrasında cezaevine giren küçük kızın ceza almaması için herkes seferber olmuştu. Davası görülmeye başlayan 17 yşındaki genç kızın davasında karar duruşması 12 Eylül perşembe günü görüldü.

Müge Anlı 12 Eylül açıklanana göre delilleri karartma suçundan yargılanan genç kız, cezaevinde yattığı süre de göz önünde bulundurularak tahliye edildi. Bu mutlu haberi izleyicileriyle paylaşan Müge Anlı canlı yayında gözyaşlarına hakim olamazken, annesini korumak için babası Gazi Akbıyık'ı öldüren 17 yaşındaki kız cezaevinden çıkacak. 
GAZİ AKBIYIK OLAYININ DETAYLARI NEYDİ?

Gazi Akbıyık 18 Ocak gecesi eşine senetleri getirmiş ve imzalaması için şiddet uygulamıştı. Gazi Akbıyık'ın büyük kızı annesini korumak isterken, babasını evdeki silahla vurmuştu. Evde çıkan arbede sırasında babasını durdurmaya çalışan genç kız, babasının elindeki silahı yanlışlıkla ateşlemiş ve babasını öldürmüştü.

Cinayet gecesi cesedi kızlarıyla birlikte evin arkasındaki ocağa taşıyan Kıymet Hanım, Gazi Akbıyık'ın cesedini tandırda yaktı. Gazi Akbıyık cinayetini üstleneceğini söyleyen Kıymet Hanım, kızlarını bu konuda tembihlemişti. Ancak dün Müge Anlı ve Tatlı Sert'te her şey ortaya çıktı. Büyük bir aile dramı yaşayan Akbıyık ailesi, Gazi Akbıyık'ın tutumları sebebiyle bu hale gelmişti. 
 
HABERİ PAYLAŞ