Naim Süleymanoğlu Son Yolculuğuna Uğurlandı

Türk sporunun efsane ismi Naim Süleymanoğlu'nun cenaze törenine Süleymanoğlu'nun ezeli rakibi Yunan halterci Leonidis de katıldı. Uluslararası haber ajansı AP, cenazeden çarpıcı fotoğrafları dünyaya geçti.

Naim Süleymanoğlu Son Yolculuğuna Uğurlandı
Yayın Tarihi: 19.11.2017 15:21:00

Türk sporunun efsane ismi Naim Süleymanoğlu (50) için bugün Fatih Camii’nde cenaze töreni düzenlendi. Süleymanoğlu'nun Türk bayrağına sarılı tabutu camiye getirildi.

Törene Başbakan Binali Yıldırım, eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, MHP Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan, CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, İstanbul Valisi Vasip Şahin, Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu ile çok sayıda kişi katıldı.

Uluslararası haber ajansı AP, cenazeden dört kareyi dünyaya servis etti. 

BAŞBAKAN YILDIRIM: MİLLETİMİZİN BAŞI SAĞOLSUN


Başbakan Binali Yıldırım, "Milli haltercimizin efsane ismi Naim Süleymanoğlu'nu kaybettik. Ahirete bugün yolcu edeceğiz. Merhume Allah'tan rahmet, ailesine başsağlığı diliyorum. Milletimizin başı sağolsun. Naim Süleymanoğlu bugüne kadar hiçbir sporcunun kıramayacağı rekorları kırmış bir efsane, kahraman sporcumuzdur" dedi.

BAKAN BAK: MİSYONU, LİDERLİĞİ TARTIŞILMAZDI

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak ise Naim Süleymanoğlu'nun cenaze töreni öncesinde yaptığı açıklamasında "Tedavisinin başlaması, takip etti Cumhurbaşkanımız. Naim Süleymanoğlu 1988, 92, 96'da altın madalya kazandı. Dünya halterinin efsane ismi. Messi, Ronaldo'lar konuşuluyorsa, halterde cep herkülü konuşuluyor. O bir semboldü. Rahmetli Turgut Özal onu getirmesi. Orada yaşananların bir sembolüydü. Misyonu, liderliği tartışılmazdı. Time'a kapak olmuştu. Ülkemize çok büyük sevinçler yaşatmıştı. Milletimizin başı sağolsun. Çok üzgünüz. Girişimde bulunduk ve rakibi Leonidis Türkiye'ye geldi. Onun spordaki başarısına herkes saygı duydu. Cumhurbaşkanımız programı olduğu için cenazeye katılamayacak." ifadelerini kullandı.

EZELİ YUNAN RAKİBİ TABUTUNU ÖPTÜ

Öte yandan Süleymanoğlu’nun en önemli rakibi olan Yunan sporcu Leonidis de Naim Süleymanoğlu’nun Türk bayrağına sarılı tabutunu öperek ona veda etti. Bu kareler sosyal medyadan duygu dolu sözler ile paylaşıldı.


HABERİ PAYLAŞ

 
 
 

ÇOK TIKLANANLAR