Özsüt’ün Vazgeçilmez Tatları

Özsüt’ün sevilen geleneksel lezzetleri keşkül, fırın sütlaç ve aşure, yıllar geçse de klasikleşen tatları ile hala bizleri mutlu ediyor. En doğal ve özüne uygun şekilde hazırlanan geleneksel tatlılar, kışın bu soğuk günlerinde, adeta geçmişten gelen tatlı bir hikayeye davet ediyor.

Özsüt’ün Vazgeçilmez Tatları
Yayın Tarihi: 20.11.2018 11:51:00

Geleneksel lezzetlerin yaratıcısı Özsüt’ün maharetli ustaları tarafından hazırlanan tatlılar, pirincin özel değirmende öğütülmesiyle elde edilen sübye ile damaklarda unutulmaz bir tat bırakıyor.

Geleneksel tatların yaratıcısı Özsüt’ün en sevilen tatlarının başında gelen keşkül, fırın sütlaç ve aşurenin klasik lezzetlerine verilen özen hiç değişmiyor. Maharetli ustalar tarafından hazırlanan bu tadına doyulmaz lezzetler, Türkiye’nin dört bir yanında Özsüt misafirlerini mutlu etmeye devam ediyor. Modern yaşamın koşturmacası içinde her şey hızlanırken, geleneksel lezzetler her geçen gün daha da seviliyor.

Geleneksel tatlıların özel lezzetlerini yakalamak için sabır ve emek gerekiyor. Tatlıların lezzeti ve dokusunu vermek için içine katılan, doğal çiftlik sütü ve pirincin özel değirmende öğütülmesiyle elde edilen sübye ile doygun bir kıvama ulaşan tatlılar, kendilerine has lezzetlerini bu özel hazırlıktan elde ediyor.


Özsüt’ün sütlü tatlılarında yalnızca kendi çiftliğinden gelen günlük süt kullanılıyor. Badem ve sütün muhteşem uyumunu yansıtan keşkül, tadı ve kıvamıyla tadanları lezzet yolculuğuna çıkarıyor. Yıllardır Özsüt mutfağının en çok tercih edilen lezzetlerinden olan, üzeri mis gibi kızarmış fırın sütlaç her kaşıkta mis gibi kokusuyla damaklarda şölen yaşatıyor. Alternatif tatlar arayanların gözdesi olan aşure ise içinde barındırdığı bakliyat, kuru meyve ve yemişlerle damaklara olduğu kadar gözlere de hitap ediyor.

Türkiye çapında günlük pasta dağıtımı yapan tek firma olarak en taze lezzetleri misafirlerine ulaştıran Özsüt, ürünlerinde hiçbir koruyucu katkı maddesi kullanmıyor.

Özsüt Hakkında:

Özsüt’ün 1938 yılında İzmir Kemeraltı’nda başlattığı tatlı serüveni, bugün 46 ilde 180’in üzerinde mağazası, üç bine yakın çalışanı ve on binlerce misafiriyle sürüyor. STP Gıda altında bayilik sistemiyle faaliyetlerini büyüten Özsüt, Infinity Invest Holding’in 2014 yılında gerçekleştirdiği satın almanın ardından yatırımlarını yurt dışında artırdı. Bu doğrultuda, Azerbaycan’da bulunan mağazanın yanı sıra, başkent Bakü’de iki mağaza daha açıldı. Özsüt’ün ürün gamı içerisinde pasta, sütlü ve şerbetli tatlılar, unlu mamuller, dondurma, kaymak, çikolata, kahve, Türk ve dünya mutfağından özel lezzetler yer alıyor.
HABERİ PAYLAŞÇOK TIKLANANLAR