Penis Uzunluğu ve Kalınlığı Ne Kadar Olmalıdır?

Kişinin yaşına göre ortalama penis uzunluğu ne kadar olmalıdır? Penisin büyümesi 12 yaşında hızlanmaktadır. 20 yaşına gelindiğinde ise sonlanır. Bu 8 yıllık süreçte uzatabildiğiniz kadar uzatın. Davulun tokmağı gibi vurduğu yerden ses getirsin.

Penis Uzunluğu ve Kalınlığı Ne Kadar Olmalıdır?
Yayın Tarihi: 23.11.2018 14:13:00

Penisin uzunluğu ve kalınlığı, kişinin boyundan, kilosundan ziyade kaç yaşında olduğu ile direkt ilgilidir. Yani kafanızdaki şu yapılıların penisi tombul küçük-zayıf olanların, ince-uzun meselesini atın! Dış görünüşle penis ters orantılı olabiliyor.Ergenlik öncesi penisin uzunluğu da yaş ile alakalı olmasına rağmen o yaşlarda her çocuğun gelişim hızı farklı olabilmektedir. “Çocuğun birden boy atması” gibi penisinin uzunluğu da kısa sürede değişebilir. Yani "çocuğun penisi de birden boy atabilir."
Bebek penisi ortalama 2.5 cm’dir. 10 yaşındaki çocukta bu uzunluk 5 cm’ye ulaşmaktadır. Erkek ne kadar çok ve sağlıklı gelişirse peniside doğru orantılı bir şekilde o kadar gelişir.Asıl anlamlı uzama 12 yaş civarında başlamaktadır. Kişi 20 yaşına geldiğinde de artık hayatı boyunca sahip olacağı penis uzunluğuna ulaşmış olur. Beyler yani 20 yaşına kadar oldu oldu olmadı penis büyütme yöntemlerine başvurucaksınız nereden dönerseniz kardır misali.Penis BüyütmeBilimsel Yöntemlerle Ortalama 1.5 saatlik bir ameliyatla 2-5 cm arasında uzama ve kalınlaştırma işlemidir. Oldukça   ağrısız ve basit geçen ameliyat sonucu 1 günlük dinlenme sonrası günlük hayatınıza dönebilirsiniz. His kaybı ve cinsel fonksiyon kaybı  yaşanmamaktadır. En etkili ve güvenli yöntemdir diyebiliriz.

Bir çok erkek penisin kısa, ince veya eğri olmasından şikayet etmektedir. Budan dolayı bir çok kişi penis büyütme ameliyatını tercih eder. Dünya üzerinde en etkili yöntem sayesinde sorunlarınızdan kısa sürede kolaylıkla kurtulabilirsiniz. Ameliyat sonrası kısa sürede iyileşip, eskisinden daha iyi bir cinsel hayatınıza dönebilirsiniz. Bu sayede partnerinizi şaşırtabilir, ona sürpriz yapabilirsiniz.Penis Uzunluğu (Boyu)

Bir yetişkinin inik haldeyken penis boyu yaklaşık 9.5 cm’dir. Yaşa göre penisin erekte haldeyken uzunluğu şu şekildedir:

12 yaş: 5.8 cm
13 yaş: 8.6 cm
14 yaş: 9.9 cm
15 yaş: 12.8 cm
16 yaş: 13.6 cm
17 yaş: 14.5 cm
18 yaş: 15.0 cm
19 yaş: 15.2 cm
20 yaş ve üstü: 15.5 cm


Yukarıdaki rakamlar, penisin ucundan başlayarak kasığa değdiği yere kadar olan uzunluktur. Vücudun daha iç kısmında kalan bölüm (penis kökü) dahil değildir.

Penis KalınlaştırmaPenisin kalınlığıda uzunluğu kadar önemli bir faktördür.

Penis kalınlaştırma büyütme de olduğu gibi, dünyada seçkin kliniklerde uygulanan tekniklerle, PRP dediğimiz vücudun herhangi bir noktasından alınan yağ dokusunun çeşitli işlemlerden geçirilerek penise enjekte edilmesi ile yapılan işlemdir. İşlem sonrası yağın %50 - %60 'lık kısmı kalıcı olarak peniste kalmaktadır. Bu sayede kalıcı bir kalınlaştırma sağlanarak istendiği taktirde 6 ay sonra tekrarlanabilmektedir. Çoğunlukla penis büyütme ameliyatı ile birlikte yapılarak hem uzama hem de kalınlaştırma sağlanmaktadır. Ağrısız ve kısa süren bir işlem olduğundan en çok uyguladığımız yöntemdir. Ameliyat sonrası hiç bir iz veya kötü görüntü kalmaz. Gönül rahatlığı ile yapabilirsiniz.Penis Kalınlığı (çevresi)Yetişkin bir erkeğin penis çevresi inikken ortalama 10 cm, erekte haldindeyken 12,5 cm’dir. Yaşa göre penisin erekte haldeyken ortalama çevresi şöyledir:

12 yaş: 6.3 cm
13 yaş: 7.6 cm
14 yaş: 8.6 cm
15 yaş: 10.1 cm
16 yaş: 10.6 cm
17 yaş: 11.1 cm
18 yaş: 11.6 cm
19 yaş: 12.2 cm
20 yaş ve üstü: 12.5 cm


Yukarıdaki rakamlar penisin tam ortasından ölçülerek elde edilmiştir.

Ülkelere göre penis boyu ortalaması
Tüm dünyada yapılan bir araştırmaya göre, Türk erkeklerinin ortalama penis boyu uzunluğu 13,9 cm. Bu da tüm dünya erkeklerinin ortalama penis uzunluğu ile aynı.

Bu araştırmada Kongo 18 cm ile ilk sırada, Kuzey Koreli erkekler ise 9,6 cm ile son sırada yer aldı.

Kıtalara göre ise Güney Amerika kıtasında yaşayan erkekler 16,1 cm ortalama ile birinci sırada geliyor.

Yine aynı araştırmaya göre dünyada erkeklerin sadece %3’ü 20 cm’den büyük penise sahip.

%3'lük dilimi de siyahiler ellerinde tutuyor diyebiliriz. Yavrum baban nereli nereden bu penisin kalınlığı ve işlevi...HABERİ PAYLAŞ

EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİDEFİLELER
Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X