Ramil Guliyev Erkekler 200 Metrede Yine Bir Rekorla Avrupa Şampiyonu Oldu

Avrupa Atletizm Şampiyonası'nda erkekler 200 metrede mücadele eden milli gururumuz Ramil Guliyev, 19.76'lık derecesiyle şampiyona rekoru kırarak altın madalyanın sahibi oldu!

Ramil Guliyev Erkekler 200 Metrede Yine Bir Rekorla Avrupa Şampiyonu Oldu
Yayın Tarihi: 10.08.2018 10:39:00

Almanya’nın başkenti Berlin’de düzenlenen Avrupa Atletizm Şampiyonası’nın üçüncü gün akşam seansında erkekler 200 metre finali koşuldu. Milli atlet Ramil Guliyev, 19,76’lık derecesiyle şampiyona ve Türkiye rekoru kırarak altın madalya elde etti.

2017 Londra Dünya Şampiyonası’nda da altın madalya kazanan Guliyev, kariyerinin ilk Avrupa şampiyonluğuna da rekor kırarak ulaştı. 28 yaşındaki atlet, iki yıl önce Avrupa ikincisi olduğu bu dalda bu kez zirveye çıkmayı başardı. 

 Milli yıldız böylece Türkiye rekorunu 0.12 saniye geliştirirken, Konstantinos Kenteris’e ait 2002’den kalma şampiyona rekorunu da 19.85’ten 19.76’ya indirdi. Guliyev’in bu derecesi, Avrupa’da tüm zamanlarda Pietro Mennea’nın rekorundan sonra en hızlı ikinci derece oldu.

Avrupa şampiyonu Ramil Guliyev’in takımı Fenerbahçe Spor Kulübü de milli atleti büyük başarısından dolayı tebrik etti. Sarı lacivertli kulüpten yapılan açıklamada, “Berlin’de gerçekleştirilen Avrupa Atletizm Şampiyonası´nda 200 metre finalinde piste çıkan Fenerbahçeli Milli atletimiz Ramil Guliyev yarışı 19.76`lık derecesiyle ilk sırada tamamlayarak altın madalyanın sahibi oldu. Ülkemizi ve camiamızı bir kez daha gururlandıran başarılı sporcumuz Ramil Guliyev´i tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz” denildi.
HABERİ PAYLAŞ

 
 
 

ÇOK TIKLANANLAR