Rıza Sarraf’ın Loca İsteğinine GS ve FB'den Red BJK'den Onay

Rıza Sarraf’ın, AKP’nin kurmaylarıyla kurduğu ‘etik dışı’ ilişkinin futbol boyutu da ortaya çıktı.

Rıza Sarraf’ın Loca İsteğinine GS ve FB'den Red BJK'den Onay
Yayın Tarihi: 3.12.2017 14:07:00

Cumhuriyet gazetesinde yer alan habere göre, Rıza Sarraf’ın futbol dosyasıda açığa çıktı. Habere göre eski AKP’li bakanlar Egemen Bağış, Zafer Çağlayan, Muammer Güler’le ilgili rüşvet iddiaları ortaya atan Rıza Sarraf’ın, dosyada ismi geçen Royal Denizcilik aracılığıyla İbrahim Hacıosmanoğlu yönetimine 3 milyon Avro’nun üzerinde ‘bağış’ta bulunduğu, bu tutara karşılık da firmanın adının kulüp reklam panolarında yer aldığı New York Bölge Mahkemesi’nin dosyasına girdi.

Sarraf’ın o dönem Çağlayan aracılığıyla Mersin İdman Yurdu ve 2013 Akdeniz Oyunları’nın organizasyonuna destek sağladığı öne sürülmüş ancak belgelenememişti. Sarraf’ın konuyla ilgili olarak, “futbola siyasi kanadın zoruyla girdiğini” söylemesi bekleniyor.

Sarraf’ın Hacıosmanoğlu döneminde Trabzonspor yönetimiyle temasa geçmesine o günlerde sadece kulübün eski başkanlarından Özkan Sümer, “Trabzonspor gibi köklü bir camianın ne olduğu bilinmeyen isimlerle anılması hoş değil” ifadeleriyle tepki göstermişti.

Rıza Sarraf’ın Beşiktaş Kulübü’nün yeni stadı Vodafone Park’tan aldığı lüks loca konusu ise New York Savcılığı’nın dosyasında yer almıyor. Ancak Azeri işadamı olan ve bir ara ismi Beşiktaş yöneticiliği için geçen Mübariz Mansimov’un Sarraf’la bağlantılı çıkması ise konuyu farklı noktalara taşıyabilir.

GALATASARAY VE FENERBAHÇE GERİ ÇEVİRDİ

2010’lu yıllarda TJK’ye üye olmak isteyen ancak geri çevrilen Rıza Sarraf, yine o dönemde Fenerbahçe Kulübü’yle temasa geçip en lüks locayı en yüksek fiyattan kiralamak istemiş ancak Aziz Yıldırım yönetimi tarafından geri çevrilmişti. Yine Galatasaray’da da Ünal Aysal ve Duygun Yarsuvat yönetimleri, Rıza Sarraf’a loca satılmamasını kararlaştırmıştı.
HABERİ PAYLAŞ

 
 
 

ÇOK TIKLANANLAR