Bizimle iletişime geç

Son Dakika Güncel Haberler, Ekonomik ve Finansal Gelişmeler

Gündem

25 Kasım 2020 Çarşamba 11:00:00

Sağlık Bakanı Koca Müjdeyi Verdi: “12 Bin Sağlık Personeli Alımına Başlıyoruz”

Sağlık Bakanı Fahretin Koca, merakla beklenen personel alımına ilişkin müjdeyi verdi. Koca, “12 bin sağlık personeli alımına başlıyoruz” dedi.

Sağlık Bakanı Fahretin Koca, merakla beklenen personel alımına ilişkin müjdeyi verdi. Koca, “12 bin sağlık personeli alımına başlıyoruz” dedi.

Sağlık Bakanı Fahretin Koca, Bakanlık bünyesinde; 7.000’i hemşire, 1.700’ü ebe ve 2.864’ü sağlık teknikeri/teknisyeni, 14 branşta 12 bin sağlık personeli alınacağını belirtti. Tercih Kılavuzunun yayınlanmasını müteakip mülakatsız atama yapılacağını kaydeden Koca, “Pandemi mücadelemizin bu zor günlerinde, atamalar bize güç katacaktır.” dedi.

MÜLAKAT YOK!

Bakan Koca, 12 bin sağlık personeli alımı ile ilgili şu açıklamayı yaptı: “Bakanlığımız taşra teşkilatı hizmet birimlerinde istihdam edilmek üzere, KPSS puanına göre ÖSYM tarafından yapılacak merkezi yerleştirme ile 12 bin sözleşmeli personeli alıyoruz.

7.000’İ Hemşire, 1.700’ü Ebe ve 2.864’ü Sağlık Teknikeri/Teknisyeni olmak üzere Psikolog, Sosyal Çalışmacı, Biyolog, Odyolog, Çocuk Gelişimcisi, Diyetisyen, Fizyoterapist, İş ve Uğraşı Terapisti, Dil ve Konuşma Terapisti, Perfüzyonist ve Sağlık Fizikçisi unvanlarında alım yapılacak.

12.000 pozisyonun il ve sağlık tesisi dağılımının da yer aldığı listeler, ÖSYM Başkanlığına teslim edildi.

Gerekli hazırlıklar yapıldıktan sonra Tercih Kılavuzu, ÖSYM’nin internet sitesi üzerinden yayınlanacak ve adaylar tercihlerini bu Kılavuzda belirtilen tarihler arasında yapabilecek. ÖSYM tarafından merkezi yerleştirme ile yapılacak olan atamalarda mülakat olmayacak.
Duyurular, Bakanlığımızın Yönetim Hizmetler Genel Müdürlüğü ve ÖSYM’nin internet adresinden takip edilebilir.

Covid-19 salgınıyla mücadele ettiğimiz bu zor dönemde, bu atamaların bize güç katacağına ve vatandaşlarımıza daha nitelikli sağlık hizmeti sunulmasında önemli katkılar sağlayacağına inanıyorum. Sağlık camiamıza hayırlı olsun.”


 
 

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

Güncel Haberler

Yukarı