Sağlık Bakanlığı 2019 Personel alımı başvuruları ne zaman?

Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanan 2019 Personel alımı başvuruları ne zaman başlayacak? 16 bin Personel alımı için gün sayan Sağlık Bakanlığı personel alımı ne zaman başlayacak. Sağlık Bakanlığı personel alımı duyurusu.

Sağlık Bakanlığı 2019 Personel alımı başvuruları ne zaman?
Yayın Tarihi: 6.02.2019 14:54:00

Sağlık Bakanlığı 25 bin Kamu Personel alımı ne zaman yapılacak. 25 Bin Kamu Personel alım ilanı yayınlayan Sağlık bakanlığı alımları ne zaman yapacak. Binlerce Sağlık Personeli atanmak için bekliyor. Sizler için 2019 Sağlık Bakanlığı personel alım ilanı detaylarını hazırladık.

Sağlık Bakanlığı bünyesine gerçekleştirilecek olan personel alımlarını binlerce aday yakından takip ediyor. 

Alım ilanı ile ilgili detayların belli olmasını bekleyen adaylar için açıklama Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan geldi. Bakan Koca 2019 yılı içerisinde Sağlık Bakanlığı bünyesine kaç bin personel alımı yapılacağını açıkladı. İşte o açıklama metni.

SAĞLIK BAKANLIĞINA 25 BİN PERSONEL ALIMI YAPILACAK

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından yapılan açıklamada "2019'da pratisyen hekim, uzman hekim, diş hekimi ve eczacı olmak üzere 25 bine yakın personel ataması gerçekleştireceğiz." ifadelerini kullandı.


ARALIK AYINDA 6 BİN 500 PERSONEL ALINACAK

Fahrettin Koca açıklamalarında ayrıca bu ay içinde de acil tıp teknisyenliği, işletmenlik, ambulans şoförlüğü gibi alanlarda 6 bin 500 kişilik alım yapılacağını bildirdi.

Sağlık Bakanlığının 2019 yılında alacağı uzman sağlık personeli hakkında sosyal medyada yoğun bir talep vardı. 

05 Şubat 2019 tarihli ve 2019/45 sayılı Cumhurbaşkanı Kararı ile 2019 yılında istihdam edilecek olan sözleşmeli 16 bin sağlık personelinin hizmet birimleri ilan edildi. Diş tabibi, diyetisyen, ebe, hemşire, psikolog, sağlık memuru, sağlık teknikeri, tabip, uzman tabip gibi kadrolar için sağlık personeneli alımı yapılacak. Başvuru ve kontenjan detayları belli olur olmaz sizlerle olacak.

Sağlık Bakanlığında Hemşire yardımcıları, Cerrahi Teknikerler, Paramatikler, Tıbbı Laboratuvar mezunları atama bekliyor.
HABERİ PAYLAŞ