Şahin Tepesi'nde her şey harika bir tek şey hariç

Ay Yapım'ın iddialı yeni dizisi Şahin Tepesi, geçtiğimiz Cuma akşamı ilk bölümüyle ATV ekranlarında izleyicileriyle buluştu. Dizide bir tek şey dışında her şey yolunda...

Şahin Tepesi'nde her şey harika bir tek şey hariç
Yayın Tarihi: 27.11.2018 10:02:00

ATV'de Aşk ve Mavi’nin final yapmasıyla yerine gelen Şahin Tepesi geçtiğimiz hafta ilk bölümüyle ekranlara geldi.

Fakat dizinin aldığı reyting, kalitesinden çok uzakta kaldı.

Başrollerini Zerrin Tekindor, Ebru Özkan, Aybüke Pusat ve Boran Kuzum’un paylaştığı dizi çok beğenilmesine rağmen reytingleri beklenenin oldukça altında kaldı.

Şahin Tepesi birinci bölümüyle Total grubunda 3,10 reyting, 6,77 izlenme payı ile 13. sırada yer alırken; AB grubunda ise 2,41 reyting, 5,75 izlenme payı ile 15. sırada yer bulabildi.

Oldukça düşük olan bu oranlar, final yapan Aşk ve Mavi'nin reytinglerinden bile daha düşük aslında...

İlk dakikasından itibaren izleyiciyi içine çeken Şahin Tepesi, klişe bir konusu olmasına rağmen büyük merak uyandırdı.

Dizide ünlü yönetmen Hilal Saral'ın olması da gerek çekim açıları gerek sahneleriyle çok dikkat çekti. Genel anlamıyla pembe bir renge sahip olan dizinin bu detayı da çok beğenildi.


Akdora ailesinin malikanesi de çok beğenilirken, dekorların farklılığı izleyenleri adeta mest etti. Toygar Işıklı'nın da etkileyici müzikleriyle diziye kattığı hava, herkesi büyüledi.Dizide oyunculuklar da çok beğenildi. Özellikle dizinin acımasız kadını Tuna Akdora'ya hayat veren Zerrin Tekindor'a övgüler yağarken, Ebru Özkan da canlandırdığı Melek Özden karakteriyle çok duru ve naif  bulundu.

Tuna'yla Melek arasında yaşanacak savaşı çok merak eden izleyiciler, bu iki kadının çocukları arasında çekime de adeta bayıldı.

Aybüke Pusat'ın canlandırdığı Verda karakteriyle, Boran Kuzum’un hayat verdiği Efe karakterinin uyumu çok başarılı bulundu.

Fatmagül’ün Suçu Ne dizisinin kanser sebebi yengesi Mukaddes'in de iyi bir karakterle dizide yer alması izleyenlere büyük bir ters köşe oldu.

Şahin Tepesi'nin her anlamda etkileyici bir başlangıç yaptığı ortada... Herkes dört gözle ikinci bölümü bekliyor. Dizinin tek sıkıntılı tarafı ise reytingleri...

İlk bölümüyle durumu pek parlak olmayan dizinin reytinglerini bir an evvel yükseltmesi şart...
HABERİ PAYLAŞ

 
 
 

ÇOK TIKLANANLAR