Sakal Yapınıza Göre Sinek Kaydı Tıraş Nasıl Olunur?

Her erkeğin sinek kaydı tıraşının nasıl yapıldığını bilmesi gerekir. İşte sizlere bu konuyla ilgili birkaç ipucu.

Sakal Yapınıza Göre Sinek Kaydı Tıraş Nasıl Olunur?
Yayın Tarihi: 30.03.2018 16:05:00

Sinek kaydı tıraş, sakalınızın çıkış yönünün tersi yönünde elinizi yüzünüzde hareket ettirdiğinizde elinize hiç sakal gelmemesine verilen isimdir. 

Sakallarınızın yapısı cildinize kıyasla oldukça serttir. Eğer sakallarınızın yeterli derecede yumuşamasına izin vermeden tıraş olmaya başlarsanız, yüzünüze zarar verebilirsiniz ve canınız yanabilir. Bu yüzden tıraştan önce bir tıraş köpüğü veya jel ile sakallarınızı yumuşatmanız gerekir.

Sinek kaydı tıraş olurken tıraş bıçağını yüzünüze sert bir biçimde bastırmamalısınız. Bıçağı ne kadar yüzünüze bastırırsanız, o kadar fazla çizik ve tahriş meydana getirirsiniz. Bu da canınızın yanmasına sebebiyet verecektir. 
Tıraş bıçağınızın bakımını kesinlikle ihmal etmemelisiniz. Tıraş bıçağının yıpranması veya körelmesi, işlevini azaltacaktır, bu da sizin sakallarınızı düzgün bir şekilde tıraş edememenize sebebiyet verecektir. Bu durumun yaşanmaması için tıraş bıçaklarının bakımının periyodik olarak gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Tıraş olurken lavaboya vurarak temizlediğiniz tıraş bıçakları kaynar su yerine ılık suyla temizlenmelidir.

İşin teknik kısmına gelince, ilk olarak tıraş bıçağını cildinize sert bir biçimde bastırmamalısınız. İkinci aşamada tıraş köpüğünü yeterince surata yaymalısınız. Çünkü sinekkaydı tıraş yüzün farklı noktalarında tıraş bıçağını ters istikamette hareket ettirmeyi gerektirir. Bu seçenek normal şartlar altında çok kabul görmese de, acil durumlarda sinekkaydı tıraşını bir an önce yapmanız gerektiği anlarda, yeterli köpük ve ince ve narin hareket yeteneğine sahipseniz herhangi bir sorun yaşamadan tıraşınızı tamamlayabilirsiniz.
HABERİ PAYLAŞ

 
 
 

ÇOK TIKLANANLAR