Sekste Fazla Kilo Etkisi

Birçok erkek görünüşü ve bakımına özen gösterir. Fakat sağlık problemleri, düzenli beslenmeme gibi durumlarda kilo kontrolünü kaybederek şişmanlık ortaya çıkar. Kilolu insanların cinsel hayatlarında yaşayabilecekleri sorunları sizler için sıraladık.

Sekste Fazla Kilo Etkisi
Yayın Tarihi: 10.07.2018 12:47:00

1.Cinsel işlev bozukluklarıAşırı kilolar ile vücuttaki artmış yağ dokusundan çeşitli hormonların dönüşümü de artar ve bu hormonal değişimle kişide cinsel bozukluklara yol açabilir. Şişmanlık, ruh halini de etkileyerek bu durumu tetikler. Kilo verilmeye başlandıkta sonra cinsel yaşamda iyileşmeye başlar. 

2. SertleşmeKilolu erkeklerin en büyük sorunlarından bir tanesi sertleşme problemleridir. Cinsel isteği, uyarılmayı, sertleşmeyi, orgazm ve boşalma sürecini etkileyen seks hormonları yağ fazlalığı durumunda azalır. Yağlanmanın sonucunda kadın hormonlarında artış görünür böylece cinsel yönde isteksizlik ve sorunlar ortaya çıkmaya başlar. 

3. Fiziksel performans ve görünümFiziksel performans normal yaşamda önemli olduğu kadar cinsel hayatta da önemlidir. Çoğu kilolu erkek, ideal kiloda olan kişilerden daha fazla performans da gösterebilir fakat genellikle kilolu insanlarda cinsel performans düşüktür. Pozisyonların uygulanması, seks esnasında yorulma, performans gösterememe gibi birçok olumsuz yanı vardır. Kilolu kişilerde beğenilmeyeceklerini ve başta çıkarıcı olmayacaklarını düşünürler. Bu nedenle de cinsel isteksizlik ve reddilme korkusu ortaya çıkar. Cinsel anlamda tatmin olamama ve sürekli sorunlarla karşılaşma durumunda daha fazla yemek yeme ihtiyacı ortaya çıkar.HABERİ PAYLAŞ

EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİDEFİLELER
Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X