SGK-SSK ve Bağkurlu emekli maaşları değişti! Ne kadar maaş alacak? 4A- 4B-4C için e-devlet üzerinden hemen kontrol edin! Güncel maaş oranlar

Güncel maaş oranlarını görmek mümkün mü? Güncel maaş oranlarını hangi vatandaşlarımız görebilir? Çalışan vatandaşlarımız güncel maaş oranlarını merak ediyorlar. Vatandaşlarımız merak ettikleri bilgilere nereden ulaşabilecekler? Vatandaşlarımız tarafından yapılacak olan sorgulamaların adresi neresi

SGK-SSK ve Bağkurlu emekli maaşları değişti! Ne kadar maaş alacak? 4A- 4B-4C için e-devlet üzerinden hemen kontrol edin! Güncel maaş oranlar
Yayın Tarihi: 18.10.2020 11:40:00

Güncel maaş oranlarını görmek mümkün mü? Güncel maaş oranlarını hangi vatandaşlarımız görebilir? Çalışan vatandaşlarımız güncel maaş oranlarını merak ediyorlar. Vatandaşlarımız merak ettikleri bilgilere nereden ulaşabilecekler? Vatandaşlarımız tarafından yapılacak olan sorgulamaların adresi neresi olacaktır? Vatandaşlarımız güncel maaş tutarlarını nasıl öğrenecekler? Vatandaşlarımız için yapılacak ola işlemler oldukça merak ediliyor. Merak eden vatandaşlarımız için güncel bilgileri haber kaynağımızda paylaşacağız.

Vatandaşlarımız tarafından emekli oldukları zaman alacakları maaş oldukça merak ediliyor. Vatandaşlarımız bu konuda araştırmalarına devam ediyor. Vatandaşlarımız oldukça zorlu bir süreçten geçiyor. Korona virüsten önce de zaten ekonomik sıkıntılar çeken vatandaşlarımız korona virüsle birlikte gelen ve ekonomiyi olumsuz yönde etkileyen etkilerden sonra artık iyice gelecek kaygısı taşımaya başladılar. Vatandaşlarımız için yapılacak olan herhangi bir artış vatandaşlarımız için oldukça önemlidir. Vatandaşlarımız her yerden merak edip  bu soruların cevaplarını ararken vatandaşlarımız için merak ettikleri soruların cevaplarını haber kaynağımızda paylaştık.

Maaş sorgulaması yapmak için gerekli bilgiler nelerdir?


Vatandaşlarımızın gerekli sorguları yapabilmesi için öncelikle belli bilgileri biliyor olmaları gerekmektedir. Vatandaşlarımız bu bilgileri bildikleri zaman rahatlıkla sorgulama yapabileceklerdir. İşte vatandaşlarımız tarafından merak edilen sorgu bilgileri aşağıda verildiği gibidir.
 • Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarası.
 • SSK sicil numarası.
 • Baba adı.
 • Anne Adı.
 • Doğum tarihi ve yeri.
 • Bağlı olunan nüfus yeri.
4C emekli maaşı hesaplaması nasıl yapılır?

Emekli maaşı hesaplaması yapmak için e devlet üzerinden yine direkt SGK sayfasına gitmeniz yeterlidir. Bunu yapınca zaten kolaylıkla işlemlere dair geniş bir seçenek ve ayrıntı yaratabilir ve kendinize has bir çalışma ile çözümleri inceleyebilirsiniz.
 • Derece aşaması belirtilmesi gereklidir.
 • Dereceler en az birden on beşe kadardır.
 • Kademe aşaması belirtilmesi gereklidir.
 • Kademeler en az birden dokuza kadardır.
 • Ek gösterge kısmının doldurulması gereklidir.
 • Makam bilgilerinin doldurulması gereklidir.
 • Temsil bilgilerinin doldurulması gereklidir.
 • Görev tazminat göstergesi kısmının doldurulması gereklidir.
 • Hizmet yılı belirtilmesi gereklidir.
 • Hizmet ayı belirtilmesi gereklidir.
 • Kıdem yılı bilgisi belirtilmesi gereklidir.
 • İkramiye yılı bilgisi belirtilmesi gereklidir.
4B Emekli maaşı sorgulama için ne yapmalıyız?

Sorgulama işlemi yapmak için vatandaşlarımız tarafından yapılacak olan işlemler oldukça merak edilmektedir. Vatandaşlarımız bu işlemlerin nasıl yapılaması gerektiğini ve sorgulama işleminin nasıl olması gerektiğini oldukça merak ediyor. Sorgulama işlemi yasal farklılıkları da beraberinde getirir. Sorgular e- devlet kapısı üzerinden yapılmaktadır. E- devlet sorgulaması yapılırken bazen de kimlik doğrulama ile ilgili işlemler de gerekebilmektedir. Bunun için merak ettiğiniz sorgulamanın detaylarının her türlüsüne e – devlet ile ulaşabilirsiniz. Zaten e- devlet vatandaşlarımızın her türlü işlemi sorgulaması için oldukça önemli bir araç haline gelmiştir.

E-devlet kapısı vatandaşlarımızın her türlü sorgulama ihtiyacını karşılamaktadır. Bununla birlikte vatandaşlarımız her türlü sorgulamalarını ve işlemlerini istedikleri zaman istedikleri yerde yapabilmektedirler. Zaten korona virüsle de birlikte vatandaşlarımız alabalıktan uzak kalmak ve sosyal mesafe kurallarına da uymak amacıyla da her türlü tedbire uymak amacıyla her işlemi buradan gerçekleştiriyorlar. Bunlarla birlikte de vatandaşlarımız korona virüs süreciyle birlikte gelen ve karantinalar sebebiyle de bu bütün koşullar değerlendirildiğinden sanal ortamlardan başvuru yapabilmek istiyorlar. Bunun için en iyi sorgulama aracı da e-devlet kapısı olmaktadır.
 
 
HABERİ PAYLAŞ

 
 
 

ÇOK TIKLANANLAR