Son Anket Sonuçlarında Erdoğan gerçeği! AKP, İYİ Parti, CHP, MHP, Gelecek ve Babacan

Son anket sonuçlarında Erdoğan gerçeği. Başkan Recep Tayyip Erdoğan yeni seçimlerde aday olamayacak mı? Erdoğan'ın Erken seçim olmadan aday olamayacağı ve bilgiler yer aldı. Peki AKP, İyi Parti, Gelecek Partisi, CHP ve Ali Babacan partisi ne yapıyor. MHP baraj altı mı kalıyor. İşte son anket sonuçla

Son Anket Sonuçlarında Erdoğan gerçeği! AKP, İYİ Parti, CHP, MHP, Gelecek ve Babacan
Yayın Tarihi: 11.01.2020 15:16:00

Son anket sonuçlarında Erdoğan gerçeği. Başkan Recep Tayyip Erdoğan yeni seçimlerde aday olamayacak mı? Erdoğan'ın Erken seçim olmadan aday olamayacağı ve bilgiler yer aldı. Peki AKP, İyi Parti, Gelecek Partisi, CHP ve Ali Babacan partisi ne yapıyor. MHP baraj altı mı kalıyor. İşte son anket sonuçla

Erdoğan'la ilgili gerçek!

Başkan Tayyip Erdoğan, Erken seçim olmadan aday olamıyor. 2 Kural gereği bir aday üçüncü kez aday olamıyor. Ancak Erdoğan'ın erken seçim sayesinde tekrar aday olması düşünülüyor. Peki partilerde son durum nedir? Gelecek Partisi Ahmet Davutoğlu barajı geçiyor mu? MHP baraj altı mı kalıyor?  İşte tüm gerçekler.

Araştırma şirketleri, seçim anketlerini yayınlamayı sürdürüyor! Son olarak Polimetre Araştırma Şirketi, son seçim anketinin sonuçlarını paylaştı! Vatandaşa 'Şuan seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?' sorusu soruldu. Peki vatandaşın yanıtı ne oldu? AK Parti, CHP, HDP, İyi Parti, MHP, Ahmet Davutoğlu'nun partisi Gelecek Partisi ve Ali Babacan'ın kuracağı yeni partiye dair oy oranları sizlerle...

Polimetre Araştırma Şirketi, seçimler öncesi son ve en güncel seçim anketini yayınladı! Polimetre Araştırma Şirketi kurucusu Mehmet Günal Ölçer, seçim anketiyle ilgili son verileri paylaştı. Polimetre'nin son seçim anketinde Ahmet Davutoğlu'nun Gelecek Partisi ile Ali Babacan'ın kuracağı yeni partisiyle ilgili veriler de yer alıyor. Polimetre'nin son anket verilerine göre: MHP Barajı geçemiyor! AK Parti ile Cumhur İttifakı'nın parçası olan Milliyetçi Hareket Partisi, Polimetre'ye göre bir dahaki seçimde barajın altında kalacak. Polimetre Araştırma Şirketi kurucusu Mehmet Günal Ölçer yaptığı paylaşımda AK Parti oylarıyla Cumhur İttifakı oylarının bir hayli düştüğünü CHP ve İyi Parti'nin ise oylarını arttırdığını belirtti. 

POLİMETRE SON SEÇİM ANKETİ SONUÇLARI

Polimetre'nin son seçim anketine göre MHP baraj altında kalıyor! Polimetre Araştırma Şirketi, yayınladığı son güncel seçim anketinde MHP'nin barajı geçemeyeceğini iddia etti. Buna göre MHP'den kopan oyların bir kısmının İYİ Parti'ye gittiği öne sürülüyor. Polimetre Araştırma Şirketi Kurucusu Mehmet Günal Ölçer, yaptığı açıklamada Belediye başkanlarının avansı tabiriyle CHP'nin de oylarını artırdığını belirtti. 


ALİ BABACAN VE AHMET DAVUTOĞLU NE YAPACAK?

Polimetre Kurucusu Ölçer, Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu'nun kurdukları yeni partilerin bir araya geleceklerini öne sürdü. "Son tahlilde bir araya geleceklerdir." ifadesini kullanan Ölçer, Davutoğlu - Babacan'ın iki ayrı partisinin de birleşme kararı alabileceklerini iddia etti. Birleşme olursa Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu yüzde 30'lara kadar oy almak istiyor bu gerçek olacak mı göreceğiz.

ERDOĞAN TEKRAR ADAY OLAMAYACAK 

Ölçer, yaptığı açıklamada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 2 dönem süresini doldurduğunu ve birdahaki dönem aday olamayacağını dile getirdi. "Anayasa'daki hüküm iki defa Cumhurbaşkanlığı yapan tekrar aday olamaz diyor." diyen Ölçer, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın aday olabilmesi için tek yolun erken seçim kararı alınması olduğunu sözlerine ekledi.  Erdoğan aday olması için erken seçim kararı alınması gerekiyor. Erken seçim uzun zamandır İyi Parti, CHP istiyordu. Beklenirse Erdoğan'sız bir yarış olacak. 

KARARSIZLAR BAŞKA PARTİLERE KAYABİLİR

Ölçer, AK Parti'li KARARSIZLARIN, Ali Babacan'ın yeni kuracağı partiye yahut Ahmet Davutoğlu'nun Gelecek Partisine gidebileceğini aktardı. CHP'li KARARSIZLAR için de yine bu yeni partilerin bir eğilim olduğunu savundu.

ALİ BABACAN PARTİYİ KURUYOR!

Ali Babacan partiyi henüz kurmadı. Ancak parti kuruş tarihi ilan edildi. Ali Babacan partisi 20 Ocak Pazartesi günü resmi olarak açıklayacağı öğrenildi. Ali babacan ve Ahmet Davutoğlu birleşecek mi bekleyip göreceğiz. 
HABERİ PAYLAŞ

 
 
 

ÇOK TIKLANANLAR