Süleyman Turan kimdir? Hastalığı neydi? Yeşilçam'ın ustası Süleyman Turan vefat etti!

10 Eylül Salı sabahı Türkiye Süleyman Turan'ın ölüm haberiyle uyandı! İnternette kullanıcılar Süleyman Turan kimdir? Hastalığı neydi neden vefat etti? Bu soruların yanıtını araştırmaya başladı. Yeşilçam'ın usta isimlerinden Süleyman Turan hayatını kaybetti!

Süleyman Turan kimdir? Hastalığı neydi? Yeşilçam'ın ustası Süleyman Turan vefat etti!
Yayın Tarihi: 10.09.2019 11:06:00

Yeşilçam'ın sevilen, usta isimlerinden Süleyman Turan, 10 Eylül Salı günü, İstanbul Kadıköy'deki evinde vefat etti! Tüm Türkiye'yi yasa boğan Süleyman Turan'ın sevenleri üzüntülerini sosyal medya başta olmak üzere birçok mecradan dile getiriyor. Ayrıca Süleyman Turan kimdir? Neden öldü? Hastalığı neydi? Bu soruların da yanıtı araştırılıyor.

83 yaşındaki Süleyman Turan, 10 Eylül 2019 Salı günü hayata gözlerini yumdu. Usta oyuncu, Yeşilçam'ın birçok sinema filminde rol almış ve izleyicinin hafızasına kazınmış bir isimdi. Süleyman Turan'ın ölümü tüm Türkiye'yi yasa boğdu. 

Süleyman Turan Neden Öldü? Hastalığı Neydi?
83 yaşındaki Süleyman Turan, ilerleyen yaşı nedeniyle birçok hastalıkla mücadele ediyordu. Ancak ölüm nedeni olarak geçirdiği kalp krizi raporlara yansıdı. Süleyman Turan, 10 Eylül Salı sabahı Kadıköy'deki evinde geçirdiği kalp krizi nedeniyle hayata gözlerini yumdu. Yeşilçam'ın bir ustası daha ebedi hayata intikal etti. 

Süleyman Turan Kimdir?Süleyman Turan, 19 Kasım 1936 tarihinde İstanbul Kadıköy'de dünyaya geldi. Gerçek adı Süleyman Başturan olan usta isim, Yeşilçam'ın birçok filminde rol aldı. Süleyman Turan'ın başrolde yer aldığı 'Harput'ta Bir Amerikalı' filmi büyük ses getirdi. Sayın Bayan, Dikkat Kan Aranıyor, Yarın Son Gündür ve daha birçok filmde de rol alan yakışıklı ustta, 10 Eylül Salı sabahı hayata gözlerini yumdu. 
HABERİ PAYLAŞ