Taşeron İşçilerine Büyük Müjde

Taşeron işçileri arasında en çok merak edilen konulardan birisi maaşlarına zam konusudur. Çankaya Belediyesinden bünyesinde çalışan taşeron işçilerine büyük müjde geldi. Yapılan düzenlemelerde belediye de çalışan taşeron işçileri kadro dışında kalmıştı. Fakat Çankaya Belediyesi yeni düzenlemelere

Taşeron İşçilerine Büyük Müjde
Yayın Tarihi: 14.10.2020 11:00:00

Taşeron işçileri arasında en çok merak edilen konulardan birisi maaşlarına zam konusudur. Çankaya Belediyesinden bünyesinde çalışan taşeron işçilerine büyük müjde geldi.
Yapılan düzenlemelerde belediye de çalışan taşeron işçileri kadro dışında kalmıştı. Fakat Çankaya Belediyesi yeni düzenlemelere göre taşeron işçilerine müjdeli haberi verdi.  Taşeron işçilerin maaş ve sözleşme koşulları belediyeler ile sendikalar arasında gerçekleşmekteydi. Çankaya Belediyesi müjdeli haber ile birlikte bünyesinde çalışan taşeron işçileri için toplu sözleşme ile birlikte kadro imkanı sağladı.

Taşeron İşçilere Çankaya Belediyesinden Toplu Sözleşme

Yıllardır taşeron işçilerin sözleşmesi ve maaşları belediye ile sendika arasında belirlenmekteydi. Yapılan yeni görüşmelerde Çankaya Belediyesi tüm taşeron işçilerine toplu bir şekilde sözleşme imzaladı. Bu sayede taşeron işçilerin maaşları ve sözleşmelerinde de değişikler olacaktır. Yapılan sözleşme ile birlikte taşeron işçilerinin de maaşları iki kat artacağı bildirildi.

Taşeron İşçilere Zam Oranı Duyuruldu

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen taşeron işçilerin sözleşmesinin imzalanması ile ilgili; taşeron işçilerin haklarının ve maaşlarının artacağını ifade etti. Başkan Alper Taşdelen taşeron işçi sözleşmesi ile ilgili şu ifadelere yer verdi:


"Çankaya Belediyesi ailesiyiz. Her çalışanım, işçim, memurum, emekçim benim kardeşimdir. Hepinizi saygıyla selamlıyorum. Bu belediyede işçinin, emekçinin hakkının teminatı olacağıma söz vermiştim sözümü de tutuyorum. Belediye kadrolarına geçen taşeron işçilerimizin toplu sözleşmeden yararlanma hakları kısıtlanmıştı. Bu sözleşme ile hem kısıtlamaları kaldırdık hem de bu işçilerin ücretlerinde yüzde 100 artış sağladık”

Başkanın bu açıklamaları taşeron işçilere yüzde 100 zam haberi geldi. Bu açıklamalara ve yapılan yeni sözleşmeye ise taşeron işçileri teşekkürlerini ve minnetlerini iletti. Yıllardır beklenen zam haberi ve sözleşme haberi sonrası taşeron işçileri arasında büyük bir sevinç yaşandığı bilinmektedir.

Taşeron İşçilerin Maaşları Ne Zaman Artacak?

Çankaya Belediyesinin yenilemiş sözleşme ve maaş değişikleri öncelikle Çalışma Bakanlığı tarafından incelenecektir. Daha sonra Çalışma Bakanlığı tarafından sözleşme değiştirilecektir. Uygulama da olan sözleşmenin değişmesi ve tamamlanma süreci sonrası, taşeron işçiler 31 Ekim tarihinde yeni iş dönemine başlayacaklardır. Bu tarihten sonra belediyenin sözleşmesine geçen taşeron işçilerin hakları ve maaşları da bu süreçten sonra değişecektir.
Kamuda çalışan taşeron işçilere büyük müjde olan sözleşme imzalanması ve iki katı zam haberi taşeron işçiler arasında büyük bir sevinç yarattı. Çankaya Belediyesi Başkanı işçilerin emeklerini vereceklerini ve işçilerin her zaman yanında olduğunu belirterek sözleşmeyi imzaladı. Bu sayede de birçok taşeron işçi artık belediyenin sözleşmeli işçisi haline gelerek hem hakları hem de maaşlarında artış oldu. Çankaya Belediyesi, taşeron işçilerinin emeğinin karşılığının verilebilmesi için oldukça cömert bir zam ile de bu haberi duyurdu. Yeni imzalanan sözleşmeden sonra, belediyenin sözleşmeli işçisi haline gelen taşeron işçilerin maaşlarına yüzde 100 zam yapıldı.

Zam ve sözleşmelerin gerçekleşmesi ve yenilenmesi ise Çalışma Bakanlığının incelemelerinin ardından gerçekleştirileceği bildirildi. 31 Ekim tarihinden itibaren yeni çalışma dönemine başlayacak olan taşeron işçilerin hakları ve maaşları da bu süreçten sonra yenilenecektir.
Belediyelerde ki kadro düzenlemelerinin dışında kalan taşeron işçilere yaptıkları sürprizle Çankaya Belediyesi, birçok işçinin hayatını değiştirdi. Yeni düzenlemelere göre Çankaya Belediyesinin sözleşmeli işçisi haline gelen taşeron işçilerin hem maaşları hem de haklarında önemli değişiklikler yaşandı. Yıllardır bu haberi bekleyen taşeron işçiler arasında da büyük bir sevinç yaşanmaktadır. Çankaya Belediyesine yeni düzenlemeler ve sözleşme için teşekkürlerini ileten işçiler, oldukça mutlu olduklarını da ifade etmektedirler. Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen ise işçilerinin emeğine verdikleri önemi ifade ederek sözleşmeleri gerçekleştirdiğini duyurdu.
 
HABERİ PAYLAŞ

 
 
 

ÇOK TIKLANANLAR